תוכן [ הסתר ]

אם אתם עומדים לרכוש קופה לעסק, אתם תרצו שהיא תהיה רושמת, מתקדמת וטכנולוגית. מאחר שיעילות הקופה משפיעה ומשליכה על ההצלחה וההתנהלות העסקית, חשוב לבחור את הקופה הרושמת הנכונה לעסק. הנה כמה טיפים כיצד לעשות זאת בהצלחה.

בעוד שעסקים רבים עדיין נשענים על קופות סטנדרטיות של שנים עברו, עסקים אחרים כבר ביצעו את המעבר לקופות רושמות מסוגים שונים. הקופה הרושמת מהווה התקדמות משמעותית בכל התחום של טכנולוגיות קמעונאות, במיוחד בשנים האחרונות כשהופיעו טכנולוגיות ענן. ואם אתם מעוניינים לקצר משמעותית את התורים בחנות ולהפוך את העסק ליעיל יותר, הנה הטיפים כיצד לעשות זאת. נתחיל עם הפיצ'רים הנלווים והאבזור של קופות רושמות.

טכנולוגיה נלווית לקופות רושמות 

אם יש לכם קופה רושמת בעסק, צריך להיות לכם גם סורק ברקודים, מסוף אשראי ומשקל אלקטרוני. אלו הן הטכנולוגיות הנלוות לקופות רושמות, במיוחד אם העסק הוא עסק מכירת מוצרי מזון, ירקות ופירות. האבזור הנוסף של הקופות הרושמות מקל משמעותית על החיים של הקופאים ועל עבודתם.

כשהקופאי מתפעל את תורי הלקוחות בחנות, הקופה הרושמת עם הטכנולוגיות הנכונות יכולה לקצר באופן ניכר א זמני המתנת הלקוחות בתורים. וכידוע, כשהלקוח יוצא מרוצה מהחנות שלכם, יש סיכוי שהוא יחזור אליכם בתור לקוח קבוע או לקוח חוזר.

 האם הקופה כוללת מערכת ניהול מלאים?

האם אתם רוכשים קופה רושמת עם האפשרות לנהל את המלאי של החנות? ניהול המלאי הוא הרבה יותר יעיל וזריז כאשר הוא מתבצע באופן דיגיטלי. אתם סורקים את המוצרים, לא צריכים להזין שום דבר ידנית, מנהלים את המלאי במערכת המיועדת לכך ועוד.

אם הקופה אינה קופה רושמת עם ניהול מלאי, יהיה כדאי לבקש להוסיף את המערכת הזו. במידה שהקופה הרושמת אינה יכולה לתמוך במערכת כזו, אפשר לשקול לרכוש קופה רושמת מתקדמת יותר וטכנולוגית. כמו כן, יהיה כדאי לוודא כי מערכת ניהול המלאי פועלת ונשענת על טכנולוגיית ענן.

האם לקופה הרושמת יש אחריות ושירות תחזוקה?

כשאתם רוכשים קופה רושמת לחנות, יהיה כדאי לוודא אם יש אחריות ואם כן, מה האחריות הזו כוללת. האם האחריות כוללת אך ורק תיקון תקלות בקופות רושמות? אולי האחריות כוללת גם מתן שירות מלא ומקיף בכל מה שנוגע לתחזוקה הכללית של הקופה? ככה או ככה, יהיה חשוב לברר זאת מראש בכדי לדעת מה אתם בדיוק רוכשים לעסק.

בנוסך לכל מה שציינו עד כה, אנחנו גם רוצים להמליץ לכם על טיפ צרכני כללי. תמיד תקפידו לערוך השוואת מחירים בין קופות רושמות בכדי לברר עלויות ממוצעות של אלו. ככה תוכלו לוודא שאף אחד לא גובה ממכם מחיר גבוה ממה שנהוג ומקובל לשלם על קופות רושמות לעסקים וחנויות.