דשא סינטטי הוא אופציה מעולה למי שרוצה להנות מקצת ירוק, אבל לא מעוניין להתעסק עם מזיקים כאלו ואחרים שנמשכים לדשא חי. שוקלים התקנת דשא סינטטי? הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת דשא סינטטי והתקנתו.

דשא סינטטי הוא חומר פופולרי לגינון ולגני שעשועים, לבתים פרטיים ולמרפסות של דירות. עם זאת, תהליך הבחירה של דשא סינטטי יכול להיות משימה מעט מורכבת. יש סוגים שונים של דשאים סינטטיים, המחירים משתנים מסוג לסוג וחלק מהדשאים אפילו לא יתאימו לצרכים שלכם. על מנת לבחור נכון, חשוב לדעת איזה סוג של דשא סינטטי אתם צריכים ולהתקינו נכון.

התאימו בין דשא הסינטטי לבין אקלים ותנאים הסביבתיים 

חשוב לדעת איזה סוג של אקלים יש באזור מגורכם, כדי שתוכלו לבחור את סוג הדשא הסינטטי המתאים לגינה או לבית שלכם. סוג מסוים של דשא סינטטי עשוי שלא להתאים לאזור עם תנאי מזג אוויר קיצוניים כמו רוח חזקה או גשם חזק, בעוד שסוגים אחרים ייחשבו עמידים ואיתנים יותר כנגד תלאות מזג האוויר.

כמו כן, חשוב לדעת מה אתם רוצים לפני שמתחילים לחפש מדשאה סינטטית. אם הדשא שלכם עומד לשמש למטרות מגורים ומשעשועים של ילדים, אז תבחרו דשא שיכול להתמודד עם בלאי גבוה של קפיצות וריצות, משחקי כדור וכו'.

בחרו דשא סינטטי איכותי שאפילו מצריך תחזוקה 

תחזוקת דשא: יש להתייחס לדשא סינטטי כפי שיהיה דשא טבעי. אין זה משנה אם יש לכם דשא, גינה בחצר האחורית או רק כמה צמחים – דשא סינטטי זקוק לטיפול ותשומת לב נאותים כדי להיראות טוב ולשמור על צבעו.

אם כך, הקפידו לבחור דשא עם פוטנציאל להיראות טוב בטווח הארוך. זה אמנם יצריך ממכם תחזוקה מסוימת, אבל אין ספק שהדשא ייראה הרבה יותר חי ויפגין פחות בלאי בטווח הארוך. גם אם מזג האוויר חם ויבש, דשא סינטטי איכותי אמור עדיין להיראות טוב.

קחו בחשבון את צרכי הנכס והעלויות

קחו בחשבון את הצרכים של הנכס שלכם – דשא סינטטי צריך להיות מסוגל לעמוד בשמש, גשם, זיהום ותנועה. יש לקחת בחשבון גם את העובי, העמידות והצבע, שכן אלה ישפיעו על הצרכים התחזוקתיים של הדשא.

קחו בחשבון את העלויות - ההבדל בעלויות בין דשא מלאכותי לעומת דשא אמיתי יכול להיות משמעותי. בעוד שדשא מלאכותי עשוי לעלות יותר, זה עשוי לחסוך לך יותר בטווח הארוך ע"י פחות עלויות תחזוקה.

הקפידו על התקנת דשא סינטטי נכונה

טיפ אחרון מאיתנו, הקפידו תמיד על התקנת דשא סינטטי מקצועית. בטווח הארוך, זה בדיוק מה שמבדיל בין דשא סינטטי איכותי לבין דשא שהותקן לא נכון ומתקלף או משתחרר. הקפידו על סיוע של איש מקצוע, זה שווה את זה, גם אם עולה עוד כמה שקלים בכיס.