כיצד לבחור מדפסות משרדיות?

הכרח בכל בית

היום אין כלל וויכוח לגבי החשיבות של המדפסת הביתית בכל בית אב. עברו הזמנים שהיינו צריכים לחפש פתרונות מחוץ לבית כדי להדפיס עבודות לבית הספר ולאוניברסיטה או לצלם מסמכים חשובים למטרות שונות. היום ניתן למצוא בכל בית מדפסות - ולרוב אלו יהיו המדפסות המשולבות, שמציעות פונקציות שונות ומגוונות.

האופי והמאפיינים של המדפסות המשרדיות

תפקידיה של מדפסת משרדית רבים ומגוונים. משרדים גדולים מצוידים בדרך כלל ביותר ממדפסת אחת. להבדיל מהשימוש המבוקר והמצומצם יותר של מדפסות ביתיות, המדפסת המשרדית נדרשת לעבודה מאומצת, כשלפעמים יש צורך בעשרות הדפסות ביום.

חשיבותן של מדפסות משרדיות לא נופלת מחשיבותו של המחשב המשרדי או אפילו של כל אחד מהעובדים במשרד. אין מנהל או מזכירה שיכולים היום לתפקד ללא מדפסות אמינות ומשוכללות. קשה לראות כיצד יכול היום מנהל משרד לתפקד ללא תרומתן של מדפסות משרדיות בעלות איכויות ותפקידים מגוונים.

המדפסת המשולבת – עובדת מן המניין בכל משרד

מדפסת משרדית משולבת

מדפסת משרדית משולבת

מדפסת משולבת נחשבת היום לפריט חובה בכל משרד שחותר ליעילות ופונקציונאליות. היא מתפקדת כמדפסת רגילה ובנוסף גם כמכונת צילום, סורק, פקס ואף מסוגלת להפיק תמונות ברמה גבוהה מאוד.

הטכנולוגיה של המאה הנוכחית מאפשרת לכל משרד להחזיק במדפסות שהן כלי אחד. הכלי הזה מתפקד במספר פונקציות, ועושה זאת מבלי לפגוע כמעט באיכות של כל פעולה מאלו שהזכרנו. כך הוא חוסך לבעל המשרד גם כסף וגם מקום.

מדפסת לייזר – על שום מה ולמה?

היום ניתן לראות כמעט בכל משרד גם מדפסת לייזר. יתרונה של מדפסת הלייזר על פני מדפסות אחרות טמון בחסכוניות שלה. החיסכון של מדפסת לייזר לעומת מדפסת להזרקת דיו למשל, מתבטא בעלותן של מחסניות הטונר, שהיא נמוכה בהרבה ממחסניות הדיו. כמות ההדפסות שנוכל להפיק בדקה ממדפסת לייזר גבוהה יותר, וכן איכות ההדפסות.

מדפסות ניידות – המדפסת שהולכת איתך לפגישה

אתם אנשי עסקים וצריכים להדפיס בדחיפות מסמך שמעיד על סגירת עסקה, אך אתם לא במשרדכם והחתימה צריכה להתבצע ממש עכשיו? גם לסוגיה הזאת מצאו מומחי ההדפסות פיתרון יעיל: המדפסות הניידות.

היתרונות של מדפסת ניידת טמונים בקומפקטיות ובמשקל הנמוך שלהן. הן מצוידות בסוללה נטענת ומאפשרות הדפסה אפילו מהטלפון הסלולארי, באופן אלחוטי. החסרונות של מדפסו אלו הם בכך שלרוב היא מדפיסה פלטים בפורמט קטן, כלומר בגודל של תמונת אלבום.

איכות ההדפסה של מדפסת כזו גם היא לא תמיד בסטנדרט המקובל וגם מהירות ההדפסה נחשבת לנמוכה. עם זאת, החיסרון הגדול ביותר של המדפסת הניידת הוא המחיר הגבוה שלה, יחסית למדפסות הנייחות.

מה היתרון של מדפסות עם כרטיס רשת מובנה?

מדפסת דיו משרדית

מדפסת דיו משרדית

המדפסות עם כרטיס רשת מובנה פותרות את הבעיה למי שמחזיק בכמה מחשבים בבית או במשרד. במקום שלכל מחשב תהיה מדפסת משלו, מתקינים כרטיס רשת מיוחד שמקשר את המדפסת לכל אחד מהמחשבים. היתרון הגדול הוא חיסכון בקניית מספר מדפסות - שיקול חשוב גם עבור הבית וגם עבור המשרד.

השיקולים בבחירת מדפסת משרדית

השיקולים שיילקחו בחשבון בעת בחירת מדפסות מהסוג המשרדי יהיו יצרן המדפסת, רמת הביצועים המוצהרת שלה, האם היא עונה על הדרישות של המשרד, עלותה בעת הקנייה וגם עלות אחזקתה ומי החברה שנותנת שירות ואחריות. בכל מקרה, בחירה נכונה של מדפסות תבטיח שקט בכל מה שקשור לפעילות המשרדית השוטפת.

איפה לרכוש מדפסות משרדתיות?

ההמלצה שלנו היא לבצע השוואת מחירים באינטרנט ולמצוא מספר דגמים רלוונטיים, שנראים אטרקטיביים במיוחד. לאחר מכן, ניתן לגשת לחנויות מוצרי חשמל ומחשבים, ולראות את המוצרים פיזית. את המחירים הטובים ביותר תקבלו בעיקר באתרי האינטרנט של החברות המובילות בישראל.