דלתות פנים - כל מה שרציתם לדעת

אתם מתעוררים בקלות בכל פעם שמישהו בבית סוגר בלילה את הדלת לחדר שלו? אתם שומעים כל שיר שהילדים מנגנים בסמארטפון גם אם הם מנמיכים? ואולי אתם מתכוונים לשפץ את הבית? כך או אחרת, יכול להיות שהגיע הזמן לבחור דלתות פנים חדשות. כך תבחרו נכון.

מהן דלתות פנים?

דלתות פנים היא ההגדרה לכל הדלתות בבית, חוץ מדלת הכניסה או דלתות שפונות לחלק החיצוני של הבית, כמו אלה של המרפסות למשל. יש כמה סוגים של דלתות כאלה, ומבדילים ביניהן בעיקר על פי החומרים שמהם הן עשויות ועל פי העיצוב.

הדרישות בבחירת דלת פנים רגילה הן פחות או יותר אחידות: הדלת צריכה להיות יפה, שקטה בתנועה, פתיחה או סגירה ומבודדת ככל האפשר מפני רעשים. בחירה במתקין טוב או בחברת דלתות בעלת מוניטין תבטיח שמלבד הדלת עצמה, גם ההתקנה שלה תהיה איכותית.

בנוסף על אלה, יש דלתות פנים ייעודיות: דלתות שמיועדות למרתפים, חדרי אמבטיה ושירותים, למשל, צריכות להיות בעלות עמידות טובה או טובה מאוד בפני לחות ומים וגם בתנאים בהם הטמפרטורה משתנה בצורה יחסית מהירה. דלתות לא איכותיות, או כאלה שלא מיועדות לתנאים כאלה עלולות לספוג מים, הציפוי שלהן עלול להינזק והן אפילו עלולות להתעקם או לקבל "בטן".

דלתות ברמת גן מוצאים רק באתר B144

דלתות פנים

ממה עשויות דלתות פנים?

ראשית, חשוב לקחת בחשבון לא רק את הדלת, אלא גם את המשקוף וההלבשה עליהם תולים או מרכיבים את הדלתות. משקופי עץ, כמו אלה שמותקנים על ידי קבלנים או נגרי בניין, סופגים מים. הם אינם מתאימים לא רק לחדרי אמבטיה, אלא גם בכלל לבית: משטיפת רצפות, למשל, עלולים גם כן להיספג במשקופים כאלה ולגרום נזק לדלת.

כיום רצוי לקנות הלבשות ומשקופים ששניהם עשויים מחומר פולימרי בחלקם התחתון, ולא מעץ.

הדלת עצמה עשויה משני לוחות שביניהם יש מילוי. המילוי הזול והשכיח ביותר, בעיקר בדלתות קבלן או דלתות זולות כמובן, הוא מילוי כוורת. זהו סוג של קרטון שנראה כמו קונצרטינות והוא בעצם מפריד רק בין שני הלוחות החיצוניים.

למילוי כזה אין שום יכולת לבודד מפני רעשים וכל פתיחה וסגירה של הדלת נשמעות כמו סופות רעמים. בנוסף, אין גם שום בידוד תרמי, כך שכל שינוי טמפרטורה מורגש גם כן.

מילוי טוב יותר הוא מילוי או שכבת פלקסבורד: לוח שעשוי מסיבי פשתן ושבבי עץ. הלוח הזה מבודד טוב הרבה יותר מפני רעשים וגם יוצר בידוד תרמי טוב יותר. המחיר - בהתאם, וגבוה יותר מזה של מילוי כוורת.

ציפוי הדלת: כאן יש שלושה סוגים עיקריים של ציפויים. פורניר: ציפוי בשכבת עץ דקה, שמקנה לדלת מראה טבעי ו'חם'. זהו הציפוי היקר ביותר.

למינט: שכבה דקה של פלסטיק שמודבקת לדלת ומעניקה לה מראה חלק ויפה, כל עוד היא חדשה וחלקה. הבעיה עם ציפוי זה היא שהוא דק יחסית, וניזוק בקלות.

פורמייקה: זו האופציה הטובה ביותר מבחינת עמידות, במיוחד אם לא מדובר בשכבה דקה שמודבקת ל- MDF. היא מאפשרת להשתמש בדלת גם במקומות בהם יש מגע עם מים, ולכן עדיפה בחדרי אמבטיה ושירותים.