ספורט בגינה - בחירת ציוד ספורט

המודעות לחשיבות הקיום של אורח חיים בריא הולכת וגוברת בקרב הישראלים, כמו בעולם כולו. רבים החלו לעסוק בפעילות ספורטיבית כדי לשמור על כושר גופני, לחטב את הגוף, ליהנות מבריאות איתנה ולהשיל קילוגרמים עודפים. עם זאת, בצל משבר הקורונה וסגירת חדרי הכושר, הרבה אנשים בוחרים לבצע פעילות גופנית במרחב הביתי והפרטי, וכיום ניתן לרכוש ציוד ספורט לגינה כדי לשמור על כושר ולחטב את הגוף.

פעילות ספורטיבית בחצר הבית מתאימה לרבים מהישראלים, לא כולם אוהבים ללכת לחדרי כושר ולרבים נמאס להתאמן בפילטיס בזום. אפשר לשדרג את החצר ולהפוך אותה למרכז ספורט ואימונים מותאם אישית, ובעזרת ציוד מקצועי ואיכותי אפשר להתאמן בנוחות וביעילות, בדיסקרטיות מלאה, ובשעה המתאימה לכם.

ספורט בחצר הבית – האקלים הישראלי מאפשר זאת

למזלנו אנו חיים במדינה שטופת שמש לכן ניתן לקיים פעילות ספורטיבית בחצר הבית רוב ימות השנה, למעט ימים סוערים וגשומים מאוד ובימים לוהטים ושרביים בהם מומלץ להימנע מפעילות גופנית בחוץ.

בחודשי הקיץ מזג האוויר מתאים לפעילות ספורטיבית, כל עוד מקפידים על שתיית מים, צל ומנוחה בהתאם לצורך. גם בחורף הישראלי ניתן להתאמן בחצר הבית בקלות ובנוחות, במיוחד אם יש פתרון קירוי המגן עליכם מגשם ורוח חזקה.

מזג האוויר הישראלי מאפשר לכם להתאמן בנוחות, ואין כמו החצר הפרטית כדי לשמור על כושר, בלי לשלם מנוי לחדר כושר וללא צורך לצאת מהבית, לארגן תיק ולנהוג. בחצר הבית אפשר להתאמן לבד, בפרטיות מלאה ובלי לסבול ממבטים של סקרנים, אפשר להתאמן עם בני המשפחה, עם חברים וכדומה.

בחירת ציוד לפעילות ספורטיבית בחצר הבית

לאחר שהחלטתם להפוך את חצר הבית למגרש האימונים שלכם, כדאי למדוד את גודל החצר ולהחליט איזו פעילות ספורטיבית רוצים לבצע בגינה. בהתאם למטרת הפעילות הגופנית תוכלו לקבל החלטה נכונה לגבי ציוד ספורט שאתם זקוקים לו, מעבר לנעלי ריצה, ביגוד ספורטיבי, כובע ומגבת.

השלבים הנכונים לבחירת הציוד לפעילות ספורטיבית בחצר הינם:

  • הגדרה מדויקת של מטרת הפעילות הגופנית – בהתאם למטרת הפעילות הספורטיבית שברצונכם לבצע בחצר הבית תוכלו לארגן את החצר על מנת לעסוק בספורט בצורה בטוחה ולמזער סיכוני פציעות וחבלות גופניות.
  • ארגון החצר הפרטית – חשוב לארגן את החצר לפני התקנת הציוד הנדרש לפעילות הספורטיבית המועדפת עליכם, כדאי לתכנן תאורה חזקה אם מתכננים להתאמן בעיקר בשעות הערב, לדאוג לפתרונות קירוי והצללה כדי להתאמן בנוחות גם כאשר השמש קופחת מעל הראש, לנכש עשבים, לסלק אבנים וחפצים חדים כמו יתדות ושברי זכוכיות וכו'.

 

  • ציוד – יש מגוון רחב של ציוד לפעילות ספורטיבית המיועד לתנאי חוץ, למשל כדורים שונים, גומיות ורצועות אימון, מזרן ספורט נוח ועמיד, שקי אגרוף, חבלי קפיצה, משקולות, גלגל אימון, מתקן מתח, טבעות עץ וציוד לקרוספיט, ספת כושר, מולטי טריינר ועוד.

 

טיפים והמלצות לרכישת ציוד הספורט

את הציוד לאימונים ספורטיביים בחצר הבית כדאי לרכוש רק לאחר מדידת גודל החצר והכנת השטח, הגדרת מטרות והחלטה על סוג הפעילות הגופנית. ניתן לחלק את החצר למתחמים שונים, ובכל מתחם להתקין מתקן ספורט אחר וכך אפשר להתאמן בשיטת התחנות ולעבור ממתקן למתקן. את הציוד מומלץ להזמין מרשת מובילה בתחום הספורט, יש לוודא כי רוכשים ציוד המתאים לחצר ולאקלים הישראלי.