חדר השינה שלנו לא נועד אך ורק לשינה. מעבר לשעות רבות של שינה, שהן חלק בלתי נפרד מכך, חדר השינה מספק לנו גם מקום מפלט. מקום שבו אנו יכולים לקחת פסק זמן אמיתי מהיום יום, מהמשימות הרבות, ובאמת באמת להירגע. בחדר השינה אנו קוראים ספרים לעיתים, צופים בטלוויזיה, בסדרות או בסרטים, לומדים לפעמים או סתם כך נחים. חדר שינה גם מסמל אינטימיות ולכן בחירת התאורה היא חשובה במיוחד.

כך תמצאו בדיוק מה שנכון ומתאים

איך מוצאים תאורה מתאימה לחדר השינה? הנה כמה טיפים לבחירה נכונה וחכמה:

  • התאמה לסגנון העיצובי של חדר השינה – לכל חדר שינה קו עיצובי משל עצמו. בין אם זה עיצוב קלאסי, מודרני או אולי כפרי, על התאורה להשתלב כהלכה לצד עיצוב זה וליצור מראה שהוא הרמוני ונכון. זה מתחיל כמובן בבחירתם של גופי תאורה שתואמים לעיצוב הקיים וממשיך בבחירת עוצמת התאורה הנדרשת ליצירת האווירה הנכונה.
  • התחשבות בגודל חדר שינה – גודל החדר מכתיב גם הוא את התאורה שתשולב בו ובעוד שלחדר קטן אין צורך בתאורה חזקה מדי או בכמות גדולה של גופי תאורה, בחדר גדול ומרווח מאד נדרשים מספר גופי תאורה וגם אור יותר חזק.
  • התחשבות בתאורה טבעית בחדר – חדר עם תאורה טבעית וטובה במהלך היום זקוק לפחות תאורה מלאכותית וגם לפחות גופי תאורה. חשוב מאד לנצל את התאורה הטבעית בחדר, ולו מטעמי איכות סביבה והרצון גם לצמצם בהוצאות החשמל, וכדאי, בשעות החשוכות יותר, לשלב תאורה שמשלימה תאורה טבעית קיימת.
  • תאורה רכה ולא חזקה מדי – כשמדובר בחדר השינה נדרשת אווירה נעימה, נינוחה וגם שלווה הרבה יותר מכל חדר אחר. ולכן, כדאי מאד לחפש גופי תאורה שמעניקים תאורה שהיא רכה ולא חזקה מדי. אור חזק מדי עשוי להשקות עלינו להיכנס ל"מוד" של שינה או רוגע ואם אנחנו גם צופים בטלוויזיה, להפריע לנו בצפייה.
  • יצירת אווירה אינטימית – חדר השינה שלנו, נועד בסופו של דבר, להציע לנו אווירה אינטימית, ובייחוד כשמדובר בשניים. לתאורה יש תפקיד חשוב במיוחד ביצירת אווירה שכזו וכדאי לבחור אותה כהלכה על מנת שתספק לנו את זה. מעבר להיותה רכה ונעימה, כפי שציינו בסעיף מעלה, זו יכולה גם להיות תאורה בגוונים חמים יותר (במקום לבן בוהק) או אפילו בכל מיני צבעים ליצירת עניין וייחודיות בחדר.
  • צריכת אנרגיה וחיסכון בחשמל – הצורך לחסוך בחשמל ולצמצם בצריכת האנרגיה משותף לכולם ויש לא מעט דרכים להשיג זאת. אחת מהן היא בשילוב של פתרונות תאורה חסכוניים יותר (למשל, תאורת לד) או בשילוב של כמות מצומצמת יחסית של גופי תאורה בחדר השינה.
  • גווני תאורה – ניתן כיום להשיג תאורה בגוונים שונים, כשכל צבע יוצר תחושה אחרת. סגלגלה, כחולה, ורדרדה או צהובה אולי, תאורה בצבעים שונים בהחלט תוסיף סטייל לחדר השינה ותיצור את האווירה הנכונה.
  • פחות זה יותר – יותר מדי תאורה בחדר השינה והעמסה של גופי תאורה רבים יכולים ליצור תחושת אי נוחות בחדר שבו אנו מצפים לכמה שפחות. ולכן, במקרה של חדר השינה, פחות הוא בהחלט הרבה יותר וכדאי לבחור בקפידה.
  • עלויות – יש מגוון רחב של פתרונות תאורה לחדר השינה, הנבדלים אלה מאלה, בין היתר גם בעלויות. סקר שוק, השוואת מחירים והכרות עם העלויות הריאליות כיום, יעזרו במציאת הפתרון הנכון במחיר המשתלם. לשם כך חשוב מאד לפנות לחנות שמציעה את כל זה, חנות שמציגה לכם מבחר של פתרונות תאורה לחדר שינה, כך שתוכלו לבחור לעצמכם בדיוק מה שאתם רוצים וגם צריכים.

בחירה נכונה של תאורה לחדר השינה יכולה לעשות את כל ההבדל בין חדר שינה שנעים בו לבין כזה שפחות. חשוב להקדיש את מלוא תשומת הלב ואת הזמן הראוי למשימת החיפוש ולו כדי למצוא, וכמה שיותר מהר, את פתרון התאורה הנכון והמדויק לאותו חדר.