התקנת כיור חדש באמבטיה - עשה זאת בעצמך

תוכן [ הסתר ]

מזל טוב! רכשתם כיור חדש לאמבטיה במיטב כספכם, כעת נשאלת השאלה איך מתקינים את הכיור באמבטיה שלכם. בשורות הקרובות נסקור בפניכם את כל סוגי הכיורים ואת דגשי ההתקנה שלהם, כך שתוכלו לבצע זאת בעצמכם ולחסוך את עלות ההתקנה. קראו ויישמו בהתאם.

כל כיור וסוג ההתקנה שלו

כיום ניתן למצוא מספר סוגי כיורים כאשר כל אחד מהם דורש התייחסות מעט שונה מבחינת ההתקנה שלו:

  • כיור מונח על משטח - המשטח יכול להיות דלפק השיש או לחלופין, ארון האמבטיה שלכם. כיורים אלו צריכים להיות מקובעים הן למשטח והן לקיר ויש לבצע איטום של נקודות המגע הללו בהתאם.
  • כיורים שקועים ואינטגראליים - כיורים אלו מתמזגים עם המשטח (כאמור, דלפק השיש או ארון האמבטיה) והם יכולים להיות שקועים בתוכו, מה שמחייב ישום איטום ברווח שנוצר, או להוות חלק אינטגראלי ובלתי נפרד ממנו (ללא צורך בפעולת איטום).
  • כיורים עצמאיים - עומדים כיחידה אחת בפני עצמה, מעוצבים ומפוסלים בהתאמה אישית. ניתן להציבם בכל גובה שתרצו אך חשוב כי הדבר יתוכנן מראש מבחינת יכולות החיבור לצנרת המגיעה מהקיר. לחצו לצפייה בדוגמאות לכיורי אמבטיה מסוג זה.
  • כיורים תלויים - מעוגנים לקיר בלבד ואינם מונחים על משטח כלשהו. דגש ההתקנה העיקרי הוא יישום של שכבת סיליקון בנקודות המגע של הכיור עם הקיר.

שלבי התקנה של כיור חדש באמבטיה - מפירוק הישן ועד פעולת האיטום הסופית

בהנחה שרכשתם את הכיור החדש לאמבטיה שלכם דרך ספק רציני, כל האלמנטים הנדרשים להתקנה, קרי, צינורות, אטמים וברגים, אמורים להגיע יחד עם המוצר, מלבד חומרי האיטום. שלבי ההתקנה הם כדלקמן:

  • פירוק הכיור הישן - יש לבצע את המשימה בזהירות רבה על מנת לא לגרום נזק לקיר. במידה והכיור אינו מתנתק בקלות או שההברגות חלודות מאוד, כדאי בכל זאת להזמין איש מקצוע לביצוע ההתקנה. עלויות הטיפול בקיר שניזוק לא שוות את הניסיון לחסוך פה.
  • הצבת הכיור החדש - יש להציב את הכיור החדש בגובה הרצוי. אם מדובר בכיור מונח, שקוע או אינטגראלי, הגובה כבר קבוע מראש אך במידה ומדובר בכיור עצמאי או תלוי, ניתן "לשחק" עם הגובה (הסטנדרט הוא 90 ס"מ מהרצפה). במקרה של כיורים תלויים, מומלץ להיעזר בכיסא בר מתכוונן על מנת למנוע נפילה של הכיור על הרצפה בעת מיקומו המיטבי.
  • לאחר קביעת הגובה יש להעביר את צינורות המים בצורה הנכונה (שמאל – חם, ימין – קר) ולחבר את צינור הניקוז עם הסיפון. ניתן להאריך את צינור הניקוז במידה והוא אינו מספיק להגיע עד לכיור עצמו.
  • בשלב הבא יש לחבר את הכיור לקיר באמצעות ההברגות שהגיעו יחד איתו. את הקדיחה יש לבצע בזהירות, כאשר עדיף לבצע קידוחים חדשים במקום אלו הישנים, שעשויים להיות רטובים ולחים.
  • כעת עליכם לפתוח את ברז המים הראשי ולבדוק כי אין נזילות מים מכיוון הצינורות. מומלץ לשים פקק, לתת למים למלא את הכיור ובשחרור הפקק לבדוק האם צינורות הצנרת והניקוז אינם מטפטפים. במידה וכן, ניתן להבריג שוב ולהשתמש בסרט טפלון.
  • בשלב הסופי יש לבצע את פעולת האיטום וזאת באמצעות סיליקון איכותי שמתאים לצבע הכיור שרכשתם (שקוף מתאים לכל הסוגים). את שכבת האיטום יש ליישם בעדינות בעיקר בנקודות המגע עם הקיר.

שיהיה בהצלחה!