הרבה אנשים רוצים לעשות בעצמם פעולות רבות הקשורות לתחזוקה של הבית או של הגינה ובכך לחסוך לעצמם את העלויות הכרוכות בפנייה אל אנשי מקצוע.

אז יש בהחלט סיטואציות בהם ניתן להגיע לחיסכון מהותי בעלויות כאשר העשייה באופן עצמאי והביצוע של הפעולה היא לא מסובכת בכלל.

אך חשוב לזכור שלא לכל אחד מתאימה כל פעולה ולא כל אחד מסוגל לעשות כל דבר גם אם זה יחסוך לו הרבה כסף...

דע את כישוריך...

כל אחד חייב להיות מודע לעצמו, להכיר את הכלים שברשותו, להבין מה הוא מסוגל ומה הוא פחות מסוגל, לדעת האם כאן המקום להזמין איש מקצוע כדי שהפעולה תיעשה בצורה הנכונה או שיש כן מקום לניסיון לבצע פעולות באופן עצמאי.

יותר מידי תקלות קורות אצל אנשים שלא באמת נולדו עם זוג ידיים ימניות והעקשנות הזו לעשות הכול לבד, היא בהחלט בעוכריהם. יש לנו גם את הצד הנגדי בכל מה שקשור לעצמאות. יש אנשים שמתעצלים או שהם סובלים מביטחון עצמי מאוד ירוד ועל כן הם לא מתנסים כלל בביצוע פעולות שונות שעשויות להצליח להם ממש. מה שגם יתברר בסופו של דבר כחיסכון כספי משמעותי.

הגינה שלכם פורחת!

גינה צמודה לבית היא חלום של הרבה אנשים. לא כולם זוכים להגשים את החלום. הבעיה היא שגינה מחייבת הרבה מאוד תחזוקה ובלעדיה היא לא באמת מרשימה.

גינה שלא מקבלת את התחזוקה הנדרשת, מצמיחה מהר מאוד קוצים, ברקנים, חרולים ועוד מרעין בישים. היא גם הופכת מהר מאוד למרבץ עבור בעלי חיים מכל המינים, הסוגים והזנים מה שהופך את הגינה חמקום ממש לא מזמין ובטח שלא סימפטי ומרנין.

כדי שגינה תהיה יפה היא צריכה יד אוהבת ומטפחת שלא תזניח אותה. יד שתגזום, תזמר, תקצוץ ותסיר את העשב השוטה ואת כל הקוצים, תסלק את האבנים ותדאג לשתול צמחים שווים, תשקה את הצמחים הללו ותדאג כל הזמן לטיפוח ותחזוקה של הגן.

הכלים הנכונים לגנן

אפשר בהחלט לומר כי הבחירה הנכונה בכלי הגינון, זה מה שבעצם עושה את ההבדל בין גינה מוצלחת, פורחת וירוקה לבין גינה שנראית יותר קרוב לתיאורים שתיארנו לעיל.

כי עם כל הרצון הטוב לטפח את הגינה, אם אין לנו ביד את הכלים המתאימים, אנחנו לא יכולים להשתלט על המלאכה ולבצע אותה בצורה הנכונה והמקצועית באמת. 

הגנן צריך כלים מיוחדים שנועדו לגנן. הוא צריך את האמצעים להשתלט על כל מה שצריך לעשות בגינה ואם אין לא את כל אלו, הוא יתייאש מהר מאוד.

העולם מתקדם...

טוב. זה כולנו כבר יודעים. אך חשוב לדעת כי גם בתחום של כלי הגינה יש עדכונים כל הזמן. היום כבר לא צריך לעבוד קשה בגינה כי יש כלי גינון חשמליים. כך שהעבודה היא כבר באמת קלה ונגישה.