התקנת מעלון לכסא גלגלים בבית פרטי

תוכן [ הסתר ]

מעלון ביתי הינו מעלון אשר מותקן בית פרטי, ומאפשר לדיירי הבית לעלות ולרדת באופן חופשי בגרם המדרגות. הטכנולוגיה והקדמה של ימינו מאפשרת למצוא מגוון רחב של מעלוני מדרגות שונים ולהתאים עבורכם את המעלון האופטימלי לצרכים שלכם.

אחד האתגרים הבולטים של אנשים בעלי נכויות, מוגבלויות ואנשים מבוגרים הוא הנגשת הסביבה הקרובה ואזור המחייה שלהם, לכן אחד המכשולים הגדולים למשתמשים בכיסאות גלגלים ולאנשים עם מגבלת תנועה אלו מדרגות. במקרים רבים, אדם המרותק לכיסא גלגלים מוצא עצמו מנוע מלבקר את בני משפחתו, או אף לעבור למפלס אחר בתוך ביתו - לעיתים מדובר במדרגות בודדות, ולעיתים מדובר בחדר מדרגות בבית משותף.

מעלון ביתי יכול להיות פתרון מעולה לנכים, ובעלי מוגבלויות המתקשים לנוע בביתם בחופשיות מבלי להיות נטל על בני המשפחה. מעלון ביתי מאפשר גם לנכה הנמצא לבד בביתו להשתמש במעלון מבלי תלות בזולת, כאשר מלבד נכים גם בני הגיל השלישי יראו בו ערך עליון. זה הזמן להבין מהו וכיצד הוא פועל.

מהו מעלון?

מעלון ביתי הוא התקן הרמה אך בשונה ממעלית, מעלונים מבוססים על טכנולוגיות שונות לשינוע היושב בו. על פי רוב, מעלונים מתאימים לשינוע לגבהים קטנים החל ממספר מדרגות ועד לשתיים – שלוש קומות מקסימום. לרוב מעלונים אינם זקוקים לפיר על מנת להעלות ולהוריד את הנוסעים וצורך כך נעשה שימוש בכסא או משטח הרמה אשר פועלים באופן אנכי או משופע. העובדה שהוא פנימי לחלוטין וקטן באופן משמעותי מהמעליות הסטנדרטיות, גורמת לכך שניתן להתקין אותו בלי להזדקק להסכמה של השכנים שלכם או להיכנס להוצאות גדולות. בנוסף, ההתקנה הקצרה מאפשרת לכם להמשיך לגור בדירה לאורך כל התהליך.

מעלון למדרגות בנוי משלושה חלקים, החלק הראשון הוא המשטח שנושא את המשתמש, החלק השני הוא יחידת המנוע הפנימית והשלישי הוא מסילות המעלון. המעלון מורכב ממסילה המותקנת על המדרגות עצמן או על הקיר וממשטח הנוסע לאורך המסילה. המתקן מתאים לגרם מדרגות ישר ומתעקל. הפעלת המתקן אפשרית מהמכשיר עצמו או באמצעות שלט אלחוטי.כמו כן ניתן להרכיב מושב מתקפל ייעודי על המשטח עצמו. המערכת בנוייה לעמוד בעומסים גדולים של עד 300ק"ג. ההפעלה של המעלון שקטה ופשוטה מאד.

למי מתאים פתרון של מעלון?

מעלון ביתי הוא אופציה מצוינת עבור בתים פרטיים ועבור דירות בנות מספר מפלסים. וילות, דופלקסים וקוטג'ים, עשויים ליהנות מפתרון פונקציונלי זה ולשדרג בעזרתו את המראה הכללי של הדירה. למעשה, מעלון ביתי מתאים לכל בית אשר יש לו גרם מדרגות פנימי או חיצוני.

מעלון ביתי הוא פתרון מעולה לגרם מדרגות צר שאינו יכול להכיל מעלון רמפה. אין כמעט גרם מדרגות שלא ניתן להתקין בו מעלון וכל לקוח מוצא את הפתרון הראוי והמתאים לו. ועל כן נבינת המסילה בהתאם ובמיוחד לגרם המדרגות שלכם. כמו כן, הכיסא ניתן לקיפול כך כאשר הוא אינו בשימוש הוא אינו תופס שטח ומרחב מיותר ומאפשר לשאר דיירי הבית שימוש בנוחות מקסימלית בגרם המדרגות.

פתרון של התקנת מעלון ביתי הינו נוח ומותאם למשתמש. על בעל המוגבלות אין צורך להישאר בחדר ספציפי או בתוך הבית כאשר קיימת טכנולוגיה פשוטה ויעילה אשר משפרת משמעותית את איכות חייו, בטחונו ועצמאותו. בישראל ישנם תקנים מחמירים בהתקנת מעלונים ועל כן יש לרכוש אותו ממקום מוסמך ולהתקינו על ידי בעל מקצוע וחברה המספקת שירותים משלימים, כמו אחריות, תחזוקה, ביקורת ותיקונים.