ויזה לארה"ב עשה זאת בעצמך או עם חברה מתמחה?

עשרות מיליוני תיירים מגיעים לארצות הברית בכל שנה. גודלה של המדינה מאפשר להנות מטיולים מכל סוג, אם מדובר בטיול עירוני או בטיולי טבע ונוף מרהיבים. כיום אנו הישראלים נדרשים לעבור תהליך די ארוך ומסורבל על מנת שנוכל להיכנס לארצות הברית והוא הגשת בקשה לויזה. בשל מורכבותו של ההליך רבים נעזרים בחברות המתמחות בסיוע להוצאת הויזה לארה"ב.

האם אפשרי להוציא בעצמך ויזה לארצות הברית?

כן, עקרונית כל אחד יכול לעקוב אחר השלבים להוצאת ויזה לארה"ב ולדאוג לכך בעצמו. השלבים כוללים:

  • מילוי בקשה - השלב הראשון בתהליך הוא למלא כראוי את טופס הבקשה לויזה DS-160. זהו טופס אלקטרוני אישי ומילויו אורך כשעה וחצי, אז פנו לכם את הזמן. כמו כן הכינו: דרכון בתוקף, פרטים של אנשי הקשר שלכם בארה"ב, מסלול הטיול המתוכנן, תאריכים של חמשת הביקורים האחרונים שלכם בארה"ב וקורות חיים.
  • תשלום אגרה - יש להיכנס לאתר הרשמי לשירותי ויזה לארה"ב, שם תוכלו לשלם את האגרה באופן מקוון ויש לכם גם אפשרות לשלמה בדואר ישראל במזומן. תצטרכו להכניס את פרטיכם האישיים ולבחור את אופן קבלת הדרכון. לאחר מכן תוכלו לקבוע את מועד הראיון בשגרירות שתבחרו - ירושלים או תל אביב.
  • ראיון בשגרירות - כאמור ניתן לקבוע את הראיון באופן מקוון, וישנה אפשרות לעשות זאת טלפונית דרך השגרירות בירושלים ובתל אביב. תקבלו למייל אישור אשר עליכם להגיע עימו מודפס לראיון. כשתגיעו לראיון דאגו להגיע לשגרירות שאותה בחרתם בעת תשלום האגרה, אחרת לא תקבלו שירות. חשוב מאוד להגיע בזמן לראיון ולא לאחר, קחו ב חשבון את הבדיקות הבטחוניות בכניסה לשגרירות שעלולות לעכב אתכם. מצד שני לעתים קרובות התור מתארך, קחו גם את האפשרות הזו בחשבון.

מה קורה אם הגשתם בקשה והיא סורבה?

אם סורבת לויזה לארה"ב לא תוחזר לך האגרה ששילמת אך כן תוכל להגיש בעתיד בקשה חדשה לויזה. יהיה עליך לשלם שוב את מלוא סכום האגרה. הסיבות לסירוב ויזה יכולות להיות רבות ומגוונות החל ממילוי שגוי של טופס הויזה ואי הגשה של כל המסמכים הנדרשים, אי הוכחה של זיקה לארה"ב אשר מעלה את החשד לתכנון הגירה בלתי חוקית, אי הוכחת עמידות כלכלית בכדי לממן הגעה ושהיה בארה"ב ועוד ועוד. בכל אופן בפעם הבאה יהיה עליך להוכיח בעזרת המסמכים כי הנסיבות השתנו באופן משמעותי.

מתי בכלל צריך להגיש בקשה לויזה?

אחד הגורמים שמשפיעים על אורך התהליך לקבלת ויזה זה קביעת הראיון לשגרירות וזה יכול לקחת חודשים כשמנסים לקבוע תור לבד. לעומת זאת כאשר נעזרים בחברה מתמחה ניתן להשיג תור מהר יותר היות שזו חלק מההתמחות שלהם והם מצליחים לתפוס תורים שמתפנים ביתר קלות.

אז בשביל מה כדאי להסתייע בחברה מתמחה?

ברגע שאתם פונים לחברה המתמחה בהוצאת ויזות לארה"ב, אתם עשויים לחסוך זמן יקר והרבה אנרגיה. ישנם שני שלבים עיקריים בהם החברה תוכל לעזור לכם: שלב מילוי הטופס ושליחתו לשגרירות - כפי שהסברנו מדובר בטופס ארוך ומסורבל אשר עליכם למלאו באנגלית וכל מילה שתמלאו בו או תחסירו ממנו עלולה להשפיע על זכאותכם לקבלת ויזה. חברה המתמחה בכך תוכל לאפשר לכם למלא את הטופס בעברית ולבדוק שעשיתם זאת נכון. השלב השני שבו החברה באה לעזרתכם הוא שלב קביעת הראיון, אשר ללא עזרה עלול להימשך חודשים קדימה. בעזרת חברה ניתן לתפוס תורים מוקדמים יותר.