תוכן [ הסתר ]

תכננו מראש – חסכו יותר

האמרה המופיעה בכותרת נכונה לכל קנייה, בין אם מדובר במקרר או רכב, אך במאמר זה נתמקד דווקא במכונת כביסה. קניית מכונת כביסה היום אינה בהכרח דורשת שבירה של תכנית חסכון כפי שהיה בעבר, עם זאת לקנות נבון זו דרך חיים ואין לזלזל בכך כלל. בכדי לקנות נכון ראשית כל צריך לתכנן מה הם הצרכים שלך ולא פחות חשוב מכך היכן אתה מתכנן לשים את המכונה. פעמים רבות אנשים קונים מכונה וכשהשליח מביא אותה הם מגלים כי הם אינם יכולים כלל להכניס אותה בדלת החדר. זוהי דוגמא אחת מני רבות המראה מדוע תכנון מוקדם הינו אקוטי להליך הרכישה.

על מה להקפיד כשקונים מכונת כביסה?

מכונת כביסה היא מכשיר חשמלי המשלב פונקציות טכנולוגיות רבות ומטבע הדברים הדגמים השונים נבדלים זה מזה באיכות ומקצועיות. ראשית, עלינו להחליט עד כמה אנחנו חפצים במכונה מקצועית, זכרו כי רוב האנשים משתמשים בשתיים שלוש תכניות בלבד במכונה ועל כן אין תמיד צורך במכונה המשוכללת ביותר. נקודה נוספת הדורשת תשומת לב היא הדירוג האנרגטי של המכונה, ככל שהדירוג גבוה יותר כך המכונה חוסכת יותר חשמל ומבזבזת פחות כסף. בטווח הארוך בהחלט יתכן שכדאי לנו לשלם יותר היום ולהרוויח לאורך זמן את החיסכון בחשמל.

זכרו, בדקו את אחריות המכונה

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק כאשר אנו קונים מכונת כביסה הוא לבחון את אחריות היצרן או החנות למכונה. ככל שהאחריות ארוכה יותר כך אנו כצרכנים נרוויח יותר, על כן חשוב מאוד לברר נושא זה ברגע הקנייה. אל מול תעודות האחריות צמחה גם תעשיית הביטוח למכונות, תעודת ביטוח הינה כמו כל ביטוח ומשמעה שבמקרה שהמכונה תיהרס הביטוח ישלם על תיקונה. לגבי השאלה האם כדאי לקנות את הביטוח הרי שאין כאן הכרעה מוחלטת והדבר תלוי באהבת הסיכון שלנו. אם אנו אוהבים סיכון הרי שאין טעם בביטוח אך אם אנו שונאי סיכון הרי שכדאי לנו לקנות את הביטוח, זכרו כי בכל מקרה הביטוח כדאי רק לאחר סיום האחריות.

בסופו של יום הגודל כן קובע

אחד הדברים החשובים שיש לבחון כאשר קונים מכונת כביסה הוא הגודל שלה, הדבר משמעותי מכיוון שמחד מכונה גדולה מדי תתפוס מקום לחינם ותצרוך חשמל רב יותר ממה שאנו זקוקים לו. מנגד מכונה קטנה מדי תגרום לנו להפעיל מכונות רבות שלא לצורך מה שיוביל אותנו שוב לבזבוז חשמל וכמובן כסף, לצד אלו כמובן יש להזכיר את העבודה הנוספת שיצטרך לעשות מי שיפעיל את המכונה. על כן גודל לא מתאים של מכונת כביסה יוביל אותנו למפח נפש ובמקרים מסוימים אף לחרטה על קניית המכונה. במקרה שיש לכם מכונה בבית הרי שאתם יודעים איזה גודל מתאים לכם, במקרה ואין לכם מכונה בבית כדאי להתייעץ עם חברים ומשפחה אשר ייעצו מהו הגודל המתאים לכם.