שידה לחדר הילדים היא שידה המאפשרת לחתל את התינוק באופן נוח ובטיחותי. בשנת 2005, מכון התקנים הודיע על תקנה חדשה – תקנה מס' 5115, שמחייבת ייצור שידות החתלה עם מעכה בטיחות למניעת מצב של נפילת התינוק.

איך לבחור שידה שמתאימה לצרכים שלכם?

שידת החתלה, כאמור, היא אחד הרהיטים החשובים ביותר בחדר של התינוק. מלבד השימוש במצבים של החתלה, היא משמשת גם להלבשת התינוק אחרי מקלחת, ולא פעם גם לזמן "שיח" ופינוק של ההורים עם התינוק. בבחירתכם בשידה חדשה, חשוב למדוד לפני הרכישה את מידות החדר ולדעת מראש היכן היא אמורה להיות מוצבת. מלבד ההתאמה לחדר, חשוב לוודא שהגובה שלה יהיה מותאם לגובה שלכם כדי לאפשר לכם גישה נוחה לתינוק ללא כאבי גב נלווים.

החומר ממנו עשויה השידה

בענף רהיטי תינוקות, יש שפע גדול של מוצרים ומותגים. כשתגיעו לרכוש שידת החתלה, וודאו שהיא עשויה מחומרים בטיחותיים. אסבסט, דבקים וצבעים רעילים – מחוץ לתחום, במיוחד כשמדובר בתינוקות. לרוב, מוצרים המאושרים על ידי מכון התקנים יהיו גם בטיחותיים מבחינה זו.

מה חשוב שיהיה בשידת ההחתלה?

שידת החתלה, כאמור, לא משמשת רק לפעולת ההחתלה אלא גם להלבשת התינוק. חשוב שהשידה תהיה רחבה מספיק ו"מגודרת" כדי למנוע מצב של נפילת התינוק. בנוסף, אחד האלמנטים החיוניים ביותר בשידת החתלה הן המגירות. לא תוכלו להרשות לעצמם להניח את התינוק על השידה וללכת להביא חיתולים או מגבונים – לכן, החשיבות למספר מגירות בגדלים שונים היא קריטית. תוכלו לאחסן בהן מגבונים, חיתולים, מגבות ומשחות. כשהכל נמצא באזור אחד – קל ובטוח יותר להתנהל. לבסוף, העדיפו לרכוש שידה ללא גלגלים כדי למנוע מצב של תזוזה, ואם הדבר בלתי נמנע – רכשו שידה עם מנגנון לנעילת הגלגלים.

לא משנה כמה בטיחותית השידה שלכם – אסור להשאיר את התינוק ללא השגחה

את בחירת שידת ההחתלה רצוי לעשות לאחר מחקר שוק ובדיקת מחירים, ותמיד כדאי להעדיף לבצע רכישה מאחת החברות הגדולות ששומרת על תקני בטיחות מחמירים. זכרו כי שידת ההחתלה תשמש את התינוק שלכם לתקופה לא קצרה, ופעמים רבות תמשיך אתכם הלאה לילדים הבאים. יחד עם זאת, וללא קשר לרמת הבטיחות של שידת ההחתלה, אסור להשאיר את התינוק על השידה לבדו ללא השגחה.