בחירת מחשב משרדי - כיצד לבחור מחשבים נייחים למשרד?

תוכן [ הסתר ]

בחיי כל עסק ומשרד מגיע השלב בו צוות העובדים מרגיש שהמחשבים כבר לא עומדים בדרישות ועושים בעיות. אחת האופציות היא כמובן לשדרג את המחשבים ולהוסיף להם חלקים על מנת שיעבדו טוב יותר, אך האופציה הזו לא כל כך משתלמת מבחינה כספית. היום יותר נכון פשוט להחליף אחת לכמה שנים מחשבים נייחים לכל העובדים.

אם החלטתם להחליף את המחשבים, נשאלת השאלה אילו מחשבים לקנות. זו תשובה לא פשוטה, היות והדרישות של כל עובד מהמחשב שלו שונות, בהתאם לשימושים שהוא עושה בו. לגרפיקאים לדוגמא, יש דרישות מהמחשב שלהם שלמזכירת החברה אין - ולהיפך.

בחירת מחשב למשרד – היתרונות והחסרונות של מחשב נייח

מחשב שולחני

מחשב שולחני

מרבית בתי העסק בוחרים מחשבים נייחים לעובדי המשרד. בחירה זו נובעת בעיקר מהעובדה כי העובדים מבלים את רב שעות היום במשרד ולא מתרוצצים ממקום למקום. סוכני מכירות לדוגמא, יעדיפו מחשב נייד היות ועליהם לעבור מפגישה לפגישה והמחשב הנייד משמש אותם ככלי עבודה.

מחשבים נייחים מחזיקים במספר יתרונות וחסרונות. שני היתרונות הגדולים הם מחיר זול וביצוע גבוה. כלומר, ניתן כיום לרכוש מחשב משרדי בעלות של 1,700 שקלים אשר יעמוד בביצוע כל העבודה המשרדית הנדרשת. ניתן גם להתאים לכל עובד תוספות, כמו מעבד חזק יותר, תוכנות פוטושופ, זיכרון גבוה יותר, כרטיסי מסך משוכללים ועוד.

החסרונות העיקרים באים לידי ביטוי בעיקר בשטח שתופס מחשב נייח. המסך, המקלדת והעכבר תופסים את מרבית שולחן העבודה. כמו כן, הניידות ממקום למקום היא אמנם בגדר האפשרי, אבל מסורבלת מאוד, לא נוחה לתפעול ואף עלולה לפגוע בחומרה.

אילו רכיבים כדאי לבדוק בעת קניית מחשב משרדי?

לוח אם של מחשב שולחני

לוח אם של מחשב שולחני

מע?ב?ר למחיר של מחשבים נייחים, ישנם מספר רכיבים אשר מומלץ לבדוק טרם הקנייה:

  • מערכת ההפעלה של המחשב - מרבית האוכלוסייה עובדת עם מערכות הפעלה של Windows. במידה ובחרתם מערכת הפעלה זו, עדיף שתרכשו את הערכה של Windows XP או של Windows 7. הע?רכה של Windows Vista נחשבת לפחות טובה, מסורבלת וכזו שפוגעת בביצועי המחשב

ממי כדאי לרכוש מחשבים נייחים למשרד?

כדאי ומומלץ לרכוש מחשב למשרד מספק שאתם מכירים את השירות שלו וניסיון העבר הוכיח כי הוא מעניק ללקוחותיו שירות אמין ומקצועי. בכל הקשור למחשבים משרדיים, שעובדים שעות רבות, השירות של הספק חשוב ביותר.

בקשו מאיש המקצוע לתת לכם מספר הצעות ואמרו לו כי ארבעת המרכיבים שמנינו חשובים לכם ואינכם מעוניינים ברכיבים אשר מעניקים תפעול דל ויוצרים בעיות. זכרו כי מחשבים נייחים אמנם נחשבים לזולים, אך אין לזלזל ברכיבים שלהם. בהם מומלץ להשקיע.