מדריך התקנת מערכת קולנוע ביתי

לפעמים נדמה שכבר אף אחד לא רוצה ללכת לראות סרט בקולנוע. למה לעשות זאת אם אפשר לראות סרט גם בבית, עם מערכת קולנוע ביתית שתגרום לכם להרגיש כמו באולם קולנוע של ממש בלי לצאת מהבית? הביסה שישנם עוד כאלו שטורחים ויוצאים היא שרכישה של מערכת קולנוע ביתית, ועוד יותר מכך – התקנתה – היא לא עניין פשוט.

קל יותר ללכת לקנות כרטיס ולשבת באולם שבו מישהו כבר התקין את הכל. אבל בדיוק בשביל זה אנחנו פה – עם מדריך פשוט שיהפוך את התקנת מערכת הקולנוע הביתית שלכם לעניין שכולכם יכולים לעשות. בואו נתחיל.

השלב הראשון – חיבור הרמקולים:


הרמקולים מתחברים אל המגבר באמצעות כבל כפול – בעל שני חוטים. בצד של הרמקול יש לחבר את החוט האדום אל החיבור המסומן באדום. בצד של המגבר עליכם לחפש את החיבורים תחת השם SPEAKERS.

בחלק זה ישנה חלוקה למיקומים של הרמקולים:

  • REAR – בכל מערכת ישנם שני רמקולים אחוריים, אחד ימני (יסומן ב- R) ואחד שמאלי (יסומן ב- L), אלו הרמקולים שממוקמים מאחורי הספה – מאחורי הצופים.
  • MAIN – שני רמקולים קדמיים, מסומנים באותו אופן, R ו-L, ממוקמים משני צידי הטלוויזיה, מול הצופים.
  • CENTER – רמקול אחד קדמי שממוקם מעל או מתחת למסך.

גם בצד של המגבר יש לחבר את החוט האדום אל החיבור האדום.

עד כאן פשוט, נכון? שימו לב לשלב הבא – לא תאמינו עד כמה זה קל.

השלב השני – חיבור המסך/ הטלוויזיה:


המסך או הטלוויזיה מתחברים גם הם אל המגבר, לחיבור המסומן בשם MONITOR. ישנם כל מיני חיבורים שונים אליהם מתאימים כבלים שונים והם נבדלים זה מזה באיכות התמונה שהם מספקים, אך החיבור הבסיסי שיש לעשות בכל מערכת הוא לחיבור ה- MONITOR.

אמרנו לכם שזה קל?

השלב השלישי – חיבור ה- DVD:


החיבורים, גם כאן, פשוטים מאוד. הכבל שיוצא מה- DVD מתחבר למגבר ב- 3 חוטים שונים בצבעים צהוב, לבן ואדום. במגבר, כפי שבטח ניחשתם, נחפש שלושה חיבורים כאלו תחת השם DVD ונחבר בהתאם – לבן ללבן, צהוב לצהוב, אדום לאדום.

בעצם, בשביל שתוכלו לשבת ולצפות בסרט ממכשיר ה- DVD שלכם, זה הכל – עם שלושה שלבים פשוטים אלו אתם מוכנים לצפייה. ישנן כמובן תוספות של חיבור מכשירים נוספים אל המערכת:

  • חיבור ממיר – ניתן לחבר אותו אל המגבר לחיבור המסומן בשם VCR. שימו לב כי אם חיברתם את הממיר לכניסה זו של המגבר, השליטה על הווליום תהיה דרך המגבר, אז אל תתפלאו כששלט הממיר או הטלוויזיה לא מגביר. ניתן גם לחבר את הממיר אל הטלוויזיה במקום.
  • חיבור של CD, פטיפון או MP3 - חיבור כבל של שני חוטים לצמדי חיבורים בהם יש את הסימון CD או TAPE, בדרך כלל ישנם מספר צמדים כאלו על מנת לאפשר חיבור של כמה מכשירים כנ"ל.

למידע נוסף:

חלק א': בחירת המכשור לקולנוע ביתי

חלק ב': מדריך למיקום נכון ולהתקנת המכשור בחלל החדר