נכון, מיקרוגל הוא לא מכשיר מורכב או מסובך מידי, אבל גם כשרוצים לקנות אותו, צריך לדעת במה לבחור. רוצה לבחור במיקרוגל הטוב ביותר עבורך? זה המקום ללמוד.

כל טבח, מקצועי וחובבן כאחד, יעיד על כך שכדי לבשל ארוחה מוצלחת, חשוב שיעמדו לרשותו של כל הכלים והמכשירים הרלוונטיים. מיקרוגל הפך עם השנים למכשיר חשמלי שנוכחותו במטבח היא בגדר חובה. על כן, השאלה המתבקשת היא: כיצד בוחרים במיקרוגל שיתאים לצרכיו של המבשל?

בחירת מיקרוגלים – הגודל בהחלט קובע

בטרם הבחירה במיקרוגל מתאים, חשוב להחליט היכן תרצו למקם את המכשיר החשמלי הזה. את האזור שבו בחרתם מומלץ למדוד בצורה מדויקת, ולאפשר מרווח של כמה סנטימטרים נוספים מכל צד. חשוב לוודא שאת המכשיר שבחרתם ניתן למקם בקלות באזור המיועד, שיש לו מרווח עבור פתחי האוורור ושדלתו יכולה להיפתח בלי קושי.

בחירת מיקרוגל - הגדירו את הצרכים שלכם

עוד לפני שתצללו לתוך עולם מכשירי החשמל ותבחרו במכשיר מיקרוגל מתאים, חשוב שתבינו איזה צורך אמור למלא המכשיר בו אתם עומדים לבחור. מי שזקוק למיקרוגל לטובת פעולות בסיסיות כמו הפשרה או חימום, עשוי לרכוש מיקרוגל פשוט יחסית, בעל נפח קטן.

במידה ואתם מבשלים ואופים במטבח כבדרך קבע, מומלץ שתבחרו במכשיר מתקדם יותר, בעל פונקציות רבות ונפח משמעותי. במידה וקיימות מנות אהובות שאתם נהנים לבשל או לאפות, וודאו כי גודלו של המיקרוגל מספק וכי ניתן יהיה להכניס לתוכו את המנות הללו לצורך פעולת הבישול או האפייה.

בחרו חברה מועדפת

לרוב, החברה שממנה תרכשו את מכשיר שלכם היא חברה אשר אינה מתמחה בייצור מכשירי מיקרוגל בלבד אלא גם במכשירי חשמל אחרים. במידה ויש לכם ניסיון טוב עם חברה מסוימת, ניתן להניח שהיא תצטיין גם בייצור מיקרוגלים. גם ההיפך הוא הנכון: במידה והיה לכם ניסיון מר עם חברה ברכישת מכשיר חשמלי אחר, מומלץ שתשקלו בשנית האם לרכוש ממנה מכשיר מיקרוגל.

מיקרוגלים רוכשים על סמך המלצות

ככלל, שום מכשיר חשמלי לא מומלץ לרכוש ללא מחקר מקדים, כל שכן מכשיר חשמלי כמו זה, שעשוי בחלק מהמקרים לעלות לא מעט. איסוף המלצות ממכרים או ברשת האינטרנט עשוי לעזור ולמקם מכשיר של חברה או דגם מסוים כמועדף על פני מכשירים אחרים.

במידה והתבססתם על המלצה של קרוב משפחה, אל תסתפקו בהמלצה זו בלבד אלא נסו לגבות אותה באמצעות מחקר ברשת, במטרה לברר האם צרכנים נוספים שותפים לאותה דעה חיובית בנוגע למכשיר. מחקר מסוג זה לא אורך יותר מכמה דקות אך הוא קריטי לצורך בחירה במכשיר מיקרוגל מתאים.

בחירת מיקרוגל- גם החנות קובעת

דגם מסוים של אותו מכשיר ניתן להשיג בכמה חנויות שונות. כדי לבחור את החנות המתאימה, עליכם לבחור את טיב השירות בה. חנות מקצועית תלווה את הלקוח ברכישה, גם אם הוא ממוקד במטרה ויודע במה הוא מעוניין ותספק לו את כל האינפורמציה הנחוצה באשר לבחירה במכשיר.

בנוסף, במידה ובחרתם לרכוש מכשיר מיקרוגל בחנות מסוימת, מומלץ לבדוק מהי מדיניות ההחזרות בחנות, ומהו היקף האחריות שתקבלו עבור המכשיר שבחרתם. לשתי אלו משמעות רבה בתהליך הקנייה.

אמנם החנות עצמה היא לא זו שנושאת באחריות לתקינות המכשיר, אלא מדובר באחריות היצרן, אך בכל זאת חשוב שתוודאו שבמקרים של אי תקינות או בלאי במכשיר, לא תיפלו על אוזניים ערלות ויהיה מי שיעניק לכם שירות. מיקרוגל הוא מכשיר ייחודי שצריך להיות תקין ובטיחותי בכל עת ולאורך זמן. לכן, כדאי לקנות אחד איכותי, שישרת אתכם שנים ללא דופי.