מחשב נייד לעסקים - בחירת מחשבים ניידים

מחשב נייד משרדי

מחשבים ניידים יכולים להיות גם דקים ואסתטיים

זה לא סוד שבעידן הטכנולוגי של היום, מרבית העסקים משתמשים במחשב לפעילותם השוטפת. שליחת דואר אלקטרוני, ניהול מסמכים, מצגות הסברה- כל אלה נעשים בשנים האחרונות באמצעות מחשבים בלבד. גם התחום של מחשבים ניידים המיועדים לעסקים הולך וצובר תאוצה. מדוע זה קורה? וכיצד תבחרו את המחשב הנייד המושלם לעסק שלכם?

איש עסקים בלי מחשב נייד הוא לא איש עסקים

כולכם מכירים את זה: אתם רואים מישהו עם מחשב נייד וחליפה, ומקישים מיד שהוא איש עסקים. זה לא מקרי. מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לסמל סטטוס עבור אנשי עסקים בכל התחומים. רבים מאותם אנשים בונים לעצמם תדמית רשמית ומודרנית בעזרת אותם מחשבים. אבל למה עוד משמשים מחשבים ניידים לעסקים?

מחשבים ניידים: הכלי המועיל ביותר לאנשי עסקים

נשאלת השאלה, אם כן, מדוע איש העסקים יבחר מחשב נייד ולא נייח? לשאלה הזו יש מספר תשובות. התשובה העיקרית היא, שאנשי עסקים רבים, כמו אנשי מכירות ויועצים, מבלים את רוב זמנם בנסיעות מחוץ למשרדם. לכן, נדרש עבורם מחשב שיהיה קומפקטי וקל לנשיאה ממקום למקום. במילים אחרות: הם זקוקים למחשב נייד.

מלבד זאת, המחיר של מחשבים ניידים לעיתים זול בהרבה מאשר של עמיתיהם הנייחים, אשר לרוב מתקדמים יותר בביצועיהם (למשל, כרטיס המסך בהם משוכלל יותר והזיכרון גדול יותר). אנשי עסקים פשוט לא זקוקים לתכונות האלה מהמחשב שלהם, אלא אם הם מבלים את זמנם בעבודה במשחקי מחשב עתירי טכנולוגיה. אבל זו כבר בעיה אחרת.

קיימים היום דגמים רבים של מחשבים ניידים לעסקים

מחשב נייד למשתמש עסקי או ביתי

מחשב נייד למשתמש עסקי או ביתי

אם הפסקאות הקודמות שכנעו אתכם, אנשי העסקים, שאתם זקוקים למחשב נייד, השלב הבא הוא בחירת המחשב. כמעט כל יצרנית מחשבים המכבדת את עצמה מוציאה דגם של מחשב נייד המיועד לאנשי עסקים, כאשר המחשבים השונים נבדלים אחד מהשני במחיר, במפרט המערכת, בתוכנות המובנות, וכן הלאה.

על מה יש להקפיד כשבוחרים מחשב נייד לעסקים?

מספר דברים הופכים מחשבים ניידים לאידיאליים לעסקים. ממחשב המיועד לצרכים האלה נדרש להיות יציב ועמיד, כך שלא ייפגע מנסיעות ומחביטות אפשריות. גם חיי הסוללה משמעותיים מאוד. רצוי לבחור מחשב עם חיי סוללה ארוכים, שיאפשרו לו להחזיק מעמד זמן רב. נתון זה חשוב כי ייתכן מאוד שבמקומות רבים לא תמצאו שקע חשמלי לחיבור המחשב.

מה עוד נדרש מהמחשב הנייד העסקי האולטימטיבי? ובכן, שיכיל את התוכנות המתאימות לעסקים (ניהול חשבונות, תוכנה להכנת טבלאות ומצגות, מעבד תמלילים), וכן שיהיו לו חיבורים ויציאות מתאימות. כרטיס רשת טוב, שיאפשר גלישה איכותית באינטרנט, עשוי להועיל בהחלט, כי מרבית העסקים נעזרים באינטרנט לצרכי עבודה. מלבד אלה, רצוי שתבחרו מחשב ממותג מוכר, שיאפשר תמיכה מלאה בכל עת.

מה מחשבים ניידים לעסקים לא באמת צריכים?

כאמור, מחשב נייד לעסקים לא נועד למשחקי מחשב. תשאירו אותם במחשב הביתי. במילים אחרות: אין טעם לרכוש מחשב עם כרטיס מסך מפלצתי. גם זיכרון רחב לא נדרש. זכרו כי אתם תעשו במחשב דברים בסיסיים מאוד, כך שאינכם זקוקים למעבד החזק ביותר או לכונן קשיח המאפשר לאחסן אלפי קבצים.

הקפדה על עניינים אלו תסייע לכם לבחור מחשבים ניידים לעסקים אשר יענו על כל הצרכים שלכם מצד אחד, וימנעו בזבוז מיותר של כספים מהצד השני. כי עסק זקוק למשהו שישמש אותו בדיוק לייעוד הנחוץ ולא מעבר לזה.