ניקוי ספות - עשה זאת בעצמך

תוכן [ הסתר ]

הספה היא הרהיט החשוב והמשמעותי ביותר בכל בית, הרהיט שבו משתמשים כל בני המשפחה. לכן אתם צריכים לדעת איך תוכלו לנקות את הספה בעצמכם, ניקיון שיאפשר לכם לשמור עליה כמעט כמו חדשה. ניקוי ספות זוהי לא פעולה מורכבת כל עוד אתם מבצעים אותו על פי ההנחיות. במקרה שבו אתם לא תבצעו את הניקוי כמו שצריך, אתם עלולים שלא לנקות את הספה – ובמקרה חמור יותר אף להרוס אותה. לכן אל תנסו לנקות את הספות בבית בעצמכם, אם אתם לא בטוחים שאתם יודעים איך אתם יכולים לעשות זאת עדיף לקרוא למומחים לבצע את העבודה בשבילכם.

אז כמה רגעים לפני שאתם מתחילים לנקות את הספה, אנו מציעים לכם לקרוא את הטיפים שאנו נסקור בפניכם כאן – הטיפים האלה יכולים להציל אתכם מלא מעט מצבים לא נעימים, מצבים שעלולים לעלות לכם ביוקר תרתי משמע.

תבחרו את חומרי הניקוי המתאים ביותר

לפני שאתם פותחים את ארון חומרי הניקוי ומוציאים את החומר הראשון שנראה לכם מתאים, חשוב שתבינו כי לכל ספה יש את החומר המתאים עבורה. לכן בכדי שתוכלו לדעת שאתם מנקים את הספה כמו שצריך, השקיעו בבחירת חומר הניקוי – כי באמצעותו תוכלו להגיע לתוצאה הרצויה. תזכרו כי בעת ניקוי ספות באופן עצמאי, חומר הניקוי הוא האלמנט הכי משמעותי – והוא ישמש אתכם גם לפעם הבאה.

תנקו את הספה לפחות פעם בשבוע

תזכרו כי כל בני המשפחה משתמשים בספה באופן תדיר, ולכן אתם לא יכולים לחכות שבועות רבים מבלי לנקות את הספה. ההמלצה שלנו אליכם היא לבצע ניקוי ספות בכל שבוע, או לכל היותר פעם אחת בשבועיים. חשוב גם שלפחות פעם אחת בשנה אתם תבצעו את הניקוי על ידי חברת ניקיון מקצועית, כזאת שמתמחה בתחום ניקוי ספות מכל הסוגים.

אל תפעלו בפזיזות - הכירו את הספה שלכם

אל תלכו בצורה עיוורת לנקות את הספה, אתם עשויים לשלם על כך ביוקר כאשר תרצו לראות את התוצאה הסופית. מוטב שתכירו את הספה שלכם כמו שצריך, על מנת שתוכלו לדעת איך לנקות אותה כמו שצריך. אם אתם לא תכירו את הספה, אתם עלולים לעשות החלטות שיתבררו בדיעבד בתור החלטות לא נכונות. לכל ספה יש צורת ניקוי שונה, ואתם צריכים להתאים את צורת הניקוי שבה אתם תשתמשו לספה שלכם – ומהר מאוד תוכלו לראות תוצאות.

התמקדו בכתמים ספציפיים בלבד

אתם רואים כתם שאתם מוכרחים לנקות אותו? התמקדו אך ורק בו, ואל תנסו להתמקד בו זמנית במספר כתמים שונים. ככל שתנקו אזורים נרחבים יותר של הספה, כך תוכלו להביא למצב שבו יש הבדלי צבע בין חלקים שונים. כי כל אזור שאותו אתם מנקים, הוא אזור שהצבע שלו עשוי להיפגע – בהשוואה לאזורים אחרים שאותם עדיין לא ניקיתם. לכן התמקדו על הכתמים בלבד, ותשתדלו להישאר בתוך הגבולות של הכתם מבלי לחרוג ממנו – כך לא תפגעו במראה של הספה.

אל תבצעו את הניקוי בלחץ של זמן

החלטתם כי הגיע הזמן לנקות את הספה? זה מעולה, אך תשתדלו שלא תהיו בלחץ של זמן מסיבות כאלה או אחרות. ככל שאתם תהיו יותר בלחץ של זמן, כך אתם עשויים לעשות טעויות קריטיות שעלולות לעלות לכם ביוקר. תשתדלו לפנות לפחות שעה או שעתיים לצורך ניקוי הספה, כך תוכלו לדעת שאתם לא מכניסים את עצמכם למקום שיהיה לכם קשה לצאת ממנו. כי בסוף המטרה שלכם היא להשיג את המראה הטוב ביותר – ומראה טוב מתקבל על ידי ניקוי בלי לחץ.