כיצד תהפכו את הגינה שלכם לגינה כמו במגזינים? 

הגינה היא אחד מהנכסים המשמעותיים ביותר בבית בפרט בעונת הקיץ כאשר הימים נעשים ארוכים והעלייה בטמפרטורות מעלה את החשק לשבת בגינה בשעות בין הערביים, לנשום אוויר צח, להנות מהגינה הפרטית שלכם ולהשתמש בה להנאתכם.

לישראל לא חסרים ימים חמים גם בחורף ולכן כבר עכשיו מומלץ להתחיל לשדרג את החצר האחורית, להכין את הגינה, לתת לה את העיצוב המתאים, לתכנן את הצמחיה ולבחור ריהוט גן איכותי ומיוחד כך שכל רגע שתעבירו בגינה, תרגישו כמו בנופש קסום וחוויה מפנקת. 

אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני 

משפט זה נכון לא רק לגבי ראיונות ודייטים, הוא תקף גם לענייננו, הכניסה לחצר יכולה לקבוע את מראהו הכללי של חצר הבית שהרי רחבת הכניסה היא האזור הראשוני שנגלה אל המבקרים, היא מקדמת את פני הבאים ומאפשרת להם רגע מנוחה לפני כניסתם הביתה. 

מבוא הכניסה החיצוני משמש כחלון ראווה וככזה הוא יוצר את הרושם הראשוני. כניסה מטופחת ומרשימה יכולה רק לעשות טוב לנשמה, היא גורמת למבקרים להיכנס ברגל ימין ונותנת להם תחושה נעימה ואנרגיה חיובית. 

איך לשדרג את החצר? 

עולם העיצוב המודרני מציע אפשרויות שונות ומגוונות לעיצוב החצר כאשר אחד האלמנטים הכלולים בתכנון הגינה כחלק מאדריכלות נוף הוא הקמת שביל אבנים. אותם שבילים הינם שטיחי המדרך של הגינה והם מהווים חלק אינטגרלי מהמראה שלה. מלבד החזות הנאה, השביל מאפשר ללכת בגינה בנחת מבלי לדרוך על הצמחיה ובנוסף הוא מאפשר גם כן מבט וגישה נוחה לעצים ולצמחים. 

הגיע הזמן להשתדרג בריהוט גן יפה ומפנק 

רהיטים המיועדים לגינה משמשים כחלק בלתי נפרד מעיצוב גינות נוי, למעשה כשמדובר על ריהוט גן, הכוונה היא לרהיטים כמו שיש בכל בית רק שהם מתאימים לבחוץ. ריהוט גן עשוי מחומרים עמידים במיוחד מפני השמש הקופחת וקיץ ומפני הרוחות והגשמים בתקופת החורף.

תחום הריהוט לגן הפך לפופולרי במיוחד בשנים האחרונות ואף חלה בו התפתחות מדהימה ויוצאת דופן במגוון סוגי הריהוט והאביזרים: מערכות ישיבה, ערסלים ונדנדות, פינות אוכל לגינה, מערכות שיזוף, טרמפולינות, שמשיות ומה לא. מה גם שבימינו ריהוט גן אינו שייך רק לבעלי יכולת, חברות רבות מציעות ריהוט גן  איכותי במחיר השווה לכל כיס.

כיצד להפוך את הגינה לממלכה קסומה? 

הרהיטים בגן מאפשרים שעות בילוי והנאה עבור הילדים, אירוח בני משפחה וחברים, הם מפנקים ונותנים הנאה משקט ושלווה. לכן, ההמלצה היא לא לחסוך בריהוט לגן כיוון שאי אפשר לשער כמה אנשים נצטרך לארח ולאיזה צורך ומסיבה זו מומלץ להשתמש בכמה שיותר רהיטים וכמובן לדאוג לפתרונות אחסון מתאימים עבור אלה שלא משתמשים בהם באופן תדיר.

בחירת הריהוט בגן צריכה להיעשות בתבונה, צריך להתאים את הריהוט לחצר באופן שהוא יתמזג יפה עם הגינה, וכן לוודא שמדובר בריהוט עמיד וחזק המכיל אנטי קרינה המונעת שחיקת המוצר, דהיית של הצבע או איבוד הצורה שלו.
ישנם לא מעט פתרונות לעיצוב גינה ולכן תכנון מראש של קניית רהיטים לגן, סוג הרהיטים, הכמות, הצבע ועוד תעניק לגינה מראה קסום ופסטורלי.

גינה לי גינה לי גינה לי חביבה…. 

גינה לי חביבה אינו רק שיר ילדים, אלא זה איכות חיים.

הצמחייה היא חלק בלתי נפרד מגינה יפה ומטופחת.  על מנת שהצמחים יעניקו תחושה של פנינת טבע, יש להיצמד לכללים הבאים:

  • בחירת צמחים מתאימים, עמידים וקלים לתחזוקה.
  • שילוב של צמחים עונתיים וצמחים רב עונתיים יחד כך שבסיום העונה של צמח מסוים, תתחיל עונה של צמח אחר.
  • שילוב צבעים של פרחים ססגוניים ויפים ומיקום נכון של הצמחים.

קיבלתם טיפים חשובים לעיצוב הגינה, עכשיו זה הזמן ליישם!!!
שדרגו את הגינה שלכם בריהוט גן יפה ומפנק להנאתכם ולשמחת כל המשפחה.

  

 מומלץ לקרוא גם את המאמר שלנו על גדר בהרכבה עצמית