בניית ארונות אמבטיה - המדריך המלא לבניית ארונות שישדרגו את עיצוב חדר האמ

תוכן [ הסתר ]

עיצוב של חדר אמבטיה הוא עיצוב שונה ומיוחד יותר מאשר עיצוב של חדרים אחרים ברחבי הבית. יש חשיבות לכך שמדובר בחדר אינטימי ופרטי שאורחים, למשל, לא בטוח שייכנסו אליו ושבני המשפחה נכנסים אליו לבדם. מדובר בחדר שיש בו אדי מים חמים שצריך להגן על הקירות מפניהם ואם החדר מספיק גדול מבחינת החלל שבו - הרי שכדאי להתקין בו ארונות אמבטיה שבהם אפשר יהיה לאחסן בצורה נוחה ונגישה את כל מה שצריך שיהיה בהישג יד בחדר האמבטיה - בקבוקים נוספים של סבונים או שמפו, חומרי ניקוי, מגבות וכל מה שצריכים בני המשפחה בחדר זה. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא העיצוב של הארונות, כלומר המראה שלהם כך שהם יהוו חלק בלתי נפרד מהמראה הכולל של חדר האמבטיה ויש מי שעיצוב זה חשוב ומהותי עבורו.

 

איך בונים ארונות שמשדרגים את חדר האמבטיה?

יש כיום מגוון עצום של ארונות אמבטיה שאפשר לבחור מתוכו ואין זה פשוט כלל וכלל. צריך לשים לב לחלל האחסון הפנימי של הארון, למידות שלו, לאפשרות של דלתות או מגירות, דלתות הזזה או כאהל שנפתחות כלפי חוץ בזווית של 90 מעלות וכמובן שחומרי הגלם שמהם עשויים הארונות חשובים ומהותיים. ארונות שמיועדים להתקנה בחדר האמבטיה חייבים להיות אטומים למים ועמידים בפני אדים חמים על מנת שלא ייגרם להם נזק בעת הרחצה של מי מבני המשפחה. יש מי שיבחר ויעצב את ארונות האמבטיה שלו כבר בשלב הבנייה של הבית ושל חדר האמבטיה עצמו על מנת שהארונות יהוו חלק בלתי נפרד מהעיצוב וייראו כמשתלבים על המראה של הקירות, האמבטיה, המקלחון ואפילו של הרצפות והכיור. כאשר משלבים בתבונה בין כל האלמנטים האלה - אפשר להיות בטוחים שחדר האמבטיה כולו יהיה מעוצב בצורה ייחודית ומעניינת.

 

מה השלבים בתהליך של בניית ארון אמבטיה?

חשוב מאד שאת התהליך הזה ילווה איש מקצוע מעולם עיצוב הפנים ורצוי שיהיה לו ניסיון בעיצוב ותכנון של בניית ארונות אמבטיה. אין ספק שזה יבטיח שיהיה לו קל יותר להתאים את העיצוב הייחודי בהתאמה אישית עבור כל לקוח ולקוח בנפרד. חשוב לבצע תהליך אפיון והגדרות מבחינת מה הלקוח צריך או רוצה שיהיה בארון האמבטיה שלו, חשוב לשים לב למידות ולחלל הפנוי שיש בחדר האמבטיה, לכיוונים של הקירות, הכיור או דלת הכניסה אל חדר האמבטיה וכמובן לרצונות אישיים או העדפות אישיות שיש לבני המשפחה שמתגוררים בבית. כאשר כל המידע הזה יהיה ידוע וברור - אפשר יהיה לעצב ולתכנן את ארון האמבטיה שיעמוד בדרישות ויספק את המענה הדרוש לכל הבקשות, הדרישות והמטרות שהוא אמור למלא עבור בני המשפחה על בסיס יומיומי.