גינה במרפסת גבוהה - עשה זאת בעצמך

תוכן [ הסתר ]

גרים בבניין קומות וזכיתם במרפסת? קדימה! הקיץ כבר כאן וזה הזמן המושלם לנקות, להזיז, לרהט וליצור לעצמכם ג'ונגל פרטי במרפסת וכן, זה לגמרי אפשרי גם אם אתם גרים בקומות גבוהות במיוחד. יש רק כמה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון. המומחים שלנו ריכזו לכם את השלבים בדרך ליצירת פיסת גן עדן בביתכם.

לצאת החוצה בלילה קיצי עם כוס קפה, להתיישב על ערסל מפנק ולהתענג על ריח הפרחים, הירוק בעיניים והבריזה באוויר. לא זה לא חלום – גינה במרפסת יכולה להיות המציאות היומיומית שלכם בקלות, בין אם היא קטנה או רחבת ידיים. אז מה זה באמת דורש מכם ואיך עושים את זה?

apartments-1845884-640-1

הדרך לג'ונגל אורבני במרפסת גבוהה

  • תקציב - לפני שאתם נוסעים לקנות את כל המשתלה ולהתחיל לרהט את המרפסת שלכם חשוב להבין כמה אתם מוכנים להשקיע במרפסת שלכם? האם אתם מוכנים למחויבות ארוכת טווח עם עולם הגינון? השקיה, דישון, גיזום, טיפול במזיקים ועוד. אלה גורמים שיש להביא בחשבון ויעזרו לנו להבין איזה סוג של גינה מתאימה לנו למרפסת.
  • מתחילים ברצפה - לאחר ניקיון יסודי של הרצפה יש להחליט איזה ריצוף נרצה במרפסת שלנו? לאוהבי המראה הטבעי מומלץ ללכת על דק אך חשוב להביא בחשבון שהוא דורש תחזוקה יחסית גבוהה. אפשר לרצף גם עם דשא סיננתי, שטיח PVC עמיד במים ועוד מגוון רחב של אפשרויות.
  • תנאים - כדי שהצמחייה שנקנה תתאים למרפסת יש לוודא מספר דברים שישפיעו על הבחירה. מה המפנה שלה? או במילים אחרות לאיזה כיון היא פונה? מזרח, מערב, צפון, דרום? האם יש לכם הצללה? כמה שעות שמש ישירה יש? האם יש נקודת מים? האם נושבות אצלכם הרבה רוחות? כל התשובות לשאלות הללו יוכלו לסייע לכם לבנות בסיס חזק לגינה שתחזיק מעמד שנים רבות ולא לשפוך כספים מיותרים.
  • צמחייה - בהתאם לתשובות בסעיף הקודם זה השלב לבחור בעציצים ובפרחים שאתם רוצים שיעצבו לכם את הגינה. שימו לב, חשוב שתהיו כנים עם עצמכם- כמה אתם הולכים באמת להשקיע בגינה שלכם? צמחים דורשים המון תשומת לב והשקעה מצידכם ואם זה לא משהו שבתכנון שלכם, כדאי לכם לשקול צמחים יותר עמידים כמו קקטוסים, סקולנטים או אפילו צמחייה מלאכותית.
  • ריהוט - היכן תשתו כוס קפה ותירגעו אחרי יום עבודה ארוך? בחירת הריהוט תהיה תלויה בטעמכם האישי אך חשוב גם לבדוק את נושא העמידות בפני מזג אוויר. יש אנשים שבונים לבד ריהוט טבעי למרפסת עם משטחי עץ, יש שקונים מערכות ישיבה, ערסלים, ספסלים ועוד, השמים הם הגבול!
  • צמחי תבלין - אם אתם חוששים להתחייב לגינה במרפסת שלכם, אתם תמיד יכולים להתחיל עם צעדים קטנים ולשתול מספר אדניות עם צמחי תבלין. הם מאוד זולים, קלים לתחזוקה וטובים למטבח ולאירוח. אם תראו שזה מוצא חן בעינכם תוכלו להמשיך להצטייד בעוד עציצים ולהרחיב את הגינה הפרטית בקצב שלכם

plant-5375842-640-1

שיהיה בהצלחה!