עיצוב גינה עצמאי - איך לעצב את הגינה לגמרי לבד?

אם אין לכם אדריכל נוף שיעזור לכם לעצב את הגינה שלכם, או חברת גינון, יש כמה טיפים וטריקים שיכולים לעזור לכם לעשות זאת בעצמכם. הנה כל מה שצריך לדעת על פרויקטים של גינה עשה זאת בעצמך.

אולי אתם תוהים מה ההבדל בין מעצב גינות למעצב פנים. מעצבי גינות מתמחים בגינון, בעוד שמעצבי פנים מתמקדים בעיצוב החלל בתוך הבית. האם חובה מעצב גינות כדי לעצב גינה לבד? ובכן, עיצוב גינה לבד הוא בהחלט אופציה מתקבלת על הדעת, אבל בחיים כמו בחיים, צריך לדעת מה עושים. אם אין לכם שום ידע וניסיון בגינון, יהיה כדאי לכל הפחות לקרוא מדריכים אינטרנטיים, לצפות בקטעי הסבר על גינון ביוטיוב וכו'.

 

עיצוב גינות – פונקציונאלי או אסתטי?

חשוב לזכור שאין בהכרח צורך לעצב גינות רק עם פרחים או צמחים אחרים – ניתן לעצב אותן גם לפונקציונליות. בסופו של דבר, אין ספק שהאסתטיקה היא בעיני המתבונן והאדם המעצב את הגינה הוא שיחליט מה הוא רוצה.

גינה פונקציונלית היא כזו שמספקת יופי, בריאות ושימושיות. גינה אסתטית עשויה להיות מעוצבת עם מגוון רחב של תכונות שונות כגון צמחים, פרחים או אפילו מפלי מים מרהיבים. גינות פונקציונליות נראות לעתים קרובות יותר בחללים חיצוניים, בעוד שגנים אסתטיים נמצאים בדרך כלל בתוך הבית (כמו פטיו). אבל שוב, אין כאן חוקיות, כל אחד ומה שיעדיף.

 

קחו בחשבון את כיווני האוויר שהגינה מקבלת

ישנן דרכים רבות לעצב גינה; זה כולל שימוש בצמחים ופרחים, שימור ושימור משאבי הטבע, יצירת אסתטיקה אישית, יצירת גינה ידידותית לסביבה ועוד. חשוב לקחת בחשבון את כל הצרכים של הגינה שלכם בעת עיצובה. למשל, קחו בחשבון את כיווני האוויר שהגינה מקבלת.

אם הגינה שלכם מקבלת כיוונים של דרום, קחו בחשבון שאתם צריכים לבחור צמחים שמתאימים לחשיפה מרובה לשמש. אם תבחרו את הצמחים הלא נכונים, מהר מאוד אתם תאבדו מהאסתטיקה של הגינה עקב נבילת צמחים.

 

השלבים של גינה עשה זאת בעצמך

בבואכם לעצב את הגינה שלכם, קודם כל קבלו כמה טיפים לעיצוב הגינה, כעת עליכם לדעת את היסודות של התהליך. כאמור, השלב הראשון הוא בחירת הצמחים הנכונים לגינה שלכם. לאחר מכן יהיה עליכם להתקין את מערכת ההשקיה בגינה. בין אם מדובר על טפטפות על מערכת השקיה מסוג אחר, הקפידו לעשות זאת בצורה מקצועית כדי שלא תהיה לכם הצפת מים בגינה.

הצפות מים פשוט יהרגו את הצמחייה שלכם בד"כ ויגרמו לנזקים נוספים. כולנו יודעים שגינון הוא בילוי פופולרי. אבל, אם אתם לא גננים נלהבים, יכול להיות קשה לעצב גינה בעצמכם. אם תחליטו שאתם צריכים גנן מקצועי, הקפידו לערוך השוואת מחירים בין גננים. השוואת מחירים בין חברות גינון תחסוך לכם כסף, מאמצים בחיפוש גננים וזמן יקר.