האם להתקין טפטים לבד או בעזרת מתקין מומחה?

בשעה טובה, החלטתם להוסיף טפט שווה לדירה ואפילו בחרתם את ההדפס שיסגור לכם את הפינה בלוק של הבית. עכשיו נשארת השאלה: האם להתקין לבד או לקרוא למומחה? אז אם אתם שנייה לפני קבלת ההחלטה – הגעתם למקום הנכון. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה שבסופה תחליטו האם לעשות זאת בעצמך או לקרוא לאיש מקצוע. התחלנו!

מהם היתרונות של התקנת טפטים על ידי בעל מקצוע?

אין ספק שיש המון יתרונות בבחירה של בעל מקצוע בכדי לבצע את העבודה. התקנת טפטים על ידי מתקין מומחה יבטיח לכם כמעט בוודאות שתמנעו מבועות אוויר שאופייניות לתהליך ההתקנה, שתשמרו על האיכות הטפט ולא תלכלכו אותו על הדבק ושהעבודה תצא ברמה גבוהה יותר – במרבית המקרים.

כמו כן, תהליך ההדבקה יאפשר לכם לחסוך זמן יקר, להשאיר את בגדי העבודה בצד ולא לקרוא לחבר טלפוני אם משהו קרה. כך שבהחלט יש לא מעט יתרונות לבחירה באיש אשר זוהי עבודות הבלעדית ואשר מכיר את הסוגים השונים של הטפטים ואת הדבקים שמתאימים לכל קיר.

מהם היתרונות של התקנת טפטים באופן עצמאי?

מן הצד השני, יש לא מעט יתרונות בהדבקת הטפטים באופן עצמאי. ראשית, הסיפוק שאתם הצלחתם לבצע את העבודה באופן עצמאי ושתוכלו להשוויץ בעבודה שלכם בכל פעם שמישהו נכנס לדירה ושואל על העבודה. יתרה מכך, הבחירה בביצוע עצמאי של העבודה היא מתכון בטוח לחיסכון של לא מעט מזומנים אשר תאלצו לשלם עבור יום עבודה למתקין מוסמך. יתרון נוסף טמון בכך שאתם תוכלו לקבוע את הלוז של העבודה ולא תיהיו תלויים באף אחד לסיומה. לדוגמה, אם אתם רוצים להתחיל במטבח יום אחד ולהמשיך עם טפט לקיר בסלון ביום אחר, אתם תוכלו לשפץ את הדירה בשלבים.

האם יש לכם ידע בעולם הטפטים וה- DIY?

אם עד עכשיו הצגנו את היתרונות, שווה רגע להיות כנים עם עצמכם ולדעת מה היכולות שלנו ומה הניסיון שלכם בתחום. אם אתם אנשים שמרכיבים כל רהיט ומפרקים אותו בקלות, עוזרים לאחרים לקדוח ולצבוע ואתם הבסטי של בעל הטמבוריה – זו כנראה העבודה שמתאימה למידותיכם. יחד עם זאת, אם אתם אף פעם לא עשיתם הדבקה של טפט וזו עומדת להיות העבודה הראשונה שלכם בתחום ה- DIY, ייתכן ושווה לשלם מעט כסף ולקבל תוצאות של בעל מקצוע.

אז האם כדאי לכם לנסות להתקין לבד?

כאמור הכל תלוי באופי שלכם ובסקיל סט של היכולות שבו אתם מחזיקים. אם יש לכם "ידיים טובות", כנראה שתוכלו לעשות זאת בעצמכם. במידה ולא, כנראה שעדיף לכם לקרוא למתקין מוסמך אשר יעשה את העבודה. עניין נוסף ששווה לתת עליו את הדעת הוא בכלל עניין הלוז האישי שלכם: אם אתם בין עבודות אתם תעדיפו לחסוך ולנצל את הזמן העומד לרשותכם לטובת ההתקנה. במידה ואתם לא יכולים להיעדר מהמשרד, כנראה שמתקין זו האופציה הנכונה. בהצלחה