הצפות מים הן לא בדיחה, הן נזק רציני. אם נגרמה לכם הצפת מים בבית, ייתכן בכלל שזה נגרם כתוצאה מפיצוץ צינור מים של השכן שלכם. אבל האמת שזה לא משנה, כי אתם לא תמתינו עד שהשכן ייקח אחריות, אתם תרצו תיקון מידי ושאיבת מים. במקרים אלו, אתם כנראה תצטרכו שירות של שאיבת הצפות מים. בואו נבין מה זה השירות הזה, כיצד הוא נקרא וכמה יעלה לכם. 

הצפות מים יכולות לגרום לנזקים של ממש, במיוחד אם אתם מגלים הצפת מים גדולה בבית בעקבות בעיות איטום מבנים וגגות למיניהן. יחד עם בעיות איטום, לפעמים הצפות נגרמות גם כתוצאה מבעיות צנרת ותשתיות. הצנרות של הביוב מובילות מים רבים, למעשה כל הזמן. כשיש פיצוץ בצינור מים של תשתית ביוב, בדרך כלל הרטיבות חודרת את הקירות, את הריצוף וכל דבר אחר.

הצפת מים בחדר הרחצה? הנה מה שעושים

בסופו של דבר, למים יש כוח אדיר לחלחל בין סלעים בטבע ובין כל דבר כמעט. בין קירות, בין מרצפות ובתוך בתים. יחד עם רטיבות מהסוג הזה, לעיתים יש גם נזילות מים בחדר הרחצה בעקבות בלאי מתמשך של התשתיות השונות והניאגרה. במקרים אלו, כנראה תצטרכו ביובית מקצועית. בואו נבין ביחד מה היא הביובית ולמה משמשת.

ביובית היא משאית קטנה, שנושאת עליה ציוד שאיבת הצפות מים. בעוד שיש ביוביות גדולות מאוד שנועדו להתמודד עם הצפות ענק, יש גם ביוביות קטנות שיכולות להשתחל לתוך חניונים תת קרקעיים עם כניסה נמוכה. כשמדובר על שאיבת הצפת מים בבית, הביובית בדרך כלל תמתח צינור ארוך שיגיע עד הצפת המים וישאב את כולה.

להקפיד לנקות ולייבש את כלל הבית

אל תשכחו, רטיבות בסופו של דבר מובילה לכל מיני נזקים שונים. למשל, עובש שמתפתח עם הזמן ומסריח את כל הבית. מעבר לכך, גם מאוד לא בריא לנשום נבגים של עובש, זה עשוי להתפתח לכל מיני מחלות נשימה שונות.

התפקיד של ביובית הוא לא לייבש את הבית, אל תשכחו את זה. התפקיד של הביובית הוא להשתלט על הצפת המים. בנוסף, התפקיד של הביובית הוא לא לתקן את הנזילה. אם אתם צריכים אינסטלטור, תזמינו את השירות הזה בנפרד. אלא אם חברת הביוביות מספקת גם שירותי אינסטלציה לבית. במקרה הזה, אין בעיה לקבל שירותי שרברבות מחברת הביוביות.

כמה עולה להזמין ביובית?

מחיר ביובית נקבע על פי מספר פרמטרים, כמו העיר בה אתם גרים, מקור ההצפה, עוצמת ההצפה, הקומה בה אתם גרים ועוד. אפשר לציין שמחירי הביובית נעים בין טווחים של מאות שקלים בודדים. בין אם תצטרכו ביובית לעסק או לבית, יהיה כדאי לקבל מספר הצעות מחיר ולהשוות ביניהן. כל תוכלו להבין את המחירים הממוצעים על השירות הזה.

מידע נוסף

איך מאתרים נזילות ללא הרס

איך פותחים סתימה?