אי אפשר לחיות בלי מקרר, ואם הוא לא זה שמתאים לכם, הוא יהפוך את החיים לבלתי נסבלים. מקררים בוחרים בשביל שיהיה לכם נוח, אחרי הכל הוא כל הזמן בשימוש.

רכישת מקרר מייצגת רכישה מאוד מהותית עבור כל משק בית, ולכן לא פלא שמרביתכם משקיעים מאמצים רבים בבחירת מקררים מתאימים. עם כל הדגמים השונים בשוק, איך תדעו מה יהיה לכם הכי נוח כדי שלא תלטשו עיניים בעוד חודש למקרר החדש של השכנים?

בטרם הבחירה, מדדו את המטבח

עוד בטרם הבחירה במקרר המתאים, מומלץ שתבצעו כמה עבודות הכנה במטבח הפרטי שלכם. חשוב לבחור מהו המקום המיועד שבו יוצב המקרר ולמדוד אותו במדויק, על מנת שלא יתברר שהאזור שבחרתם קטן מלהכיל את המקרר שרכשתם. בזמן המדידה, קחו בחשבון שעליכם להשאיר מרווח של כעשרה סנטימטרים בין המקרר לקיר.

מקררים והרגלי הצריכה שלכם

אחת הסוגיות החשובות ביותר בעת הבחירה במקרר היא סוגיית הנוחות. ישנם מקררים בעלי דלתות כפולות, מקררים בעלי מקפיא עליון או בעלי מקפיאים תחתונים. כדי לבחור בסוג המקרר המתאים, נסו להבין מה ההרגלים שלכם. הגישה הכי נוחה צריכה להיות לחלק במקרר בו אתם משתמשים הכי הרבה. החלק הפחות שמיש, עדיף שיהיה בתחתית.

וודאו שהמקרר שבו אתם בוחרים מספיק מרווח מבחינת מדפים ואפשרויות אחסון. אם אתם משפחה בת כמה נפשות, כדאי לוודא שהדלתות מרווחות מספיק כדי להכיל מוצרים משפחתיים ושהמדפים גדולים מספיק כדי להכיל סירים. גודל המקפיא גם הוא פרט חשוב להמשך השימוש שלכם במקרר.

בחירת מקרר חסכוני

ישנם מקררים שצורכים יותר אנרגיה ביחס למקררים אחרים, ולכן בטרם הבחירה במקרר המתאים, מומלץ לבדוק את צריכת האנרגיה של המכשיר שבחרתם. הפרטים לגבי צריכת האנרגיה מופיעים במפרט הטכני של המקרר, ותוכלו לבדוק זאת גם בחנות וגם אם אתם מבררים דרך האינטרנט.

חברות מובילות הן לרוב יצרניות מקררים איכותיים

כפי שציינו, שוק המקררים רווי בחברות ובדגמים. במידה ונתקלתם בעבר ביצרנית מוצרי חשמל איכותית, בררו מהו היצע המקררים שלה והעדיפו לרכוש את המקרר ממנה. על אותו משקל, במידה וישנן חברות שמהן רכשתם בעבר מוצרי חשמל אחרים ולא הייתם שבעי רצון, מומלץ שתוותרו על רכישת מקרר מאותה חברה ותעדיפו יצרנית אחרת.

בחירת מקררים- לא לפני איסוף ההמלצות

רכישת מקררים היא החלטה גדולה, ולכן בטרם ביצוע הרכישה, מומלץ שתחקרו את רשת האינטרנט במטרה לאסוף המלצות אודות מקרר מדגם ספציפי. מקרר הוא מכשיר חשמלי גדול, וככזה, יש בו פתח לסוגים שונים של תקלות ובלאי. בהתבוננות במפרט המקרר, לא צפוי שתיתקלו בגילוי נאות אודות פגמים בייצורו - זהו סוג האינפורמציה שתוכלו לאסוף רק מניסיונם המר של אחרים.

במידה ואספתם המלצה אודות מקרר מסוים מקרוב משפחה או מכר, מומלץ לא להסתפק בהמלצה זו בלבד אלא לגבותה באמצעות המלצות של קונים אחרים ברשת. מידת שביעות הרצון של לקוח ממקרר היא סובייקטיבית, שכן לקונים שונים יש דרישות שונות ותפיסה צרכנית שונה, ולכן מוטב לאסוף כמה שיותר המלצות כדי לבצע בחירה מושכלת.

בחירת מקררים- תחום כיסוי אחריות

לא מן הנמנע שהמקרר שבחרתם יישחק עם השנים, בדומה לכל מכשיר חשמלי אחר. רוב המקררים מגיעים עם תעודת אחריות לתקופה של כמה שנים, ולכם אסור לוותר על הפרט הקטן הזה, שעשוי לבוא לתועלת רבה במקרים מסוימים בעתיד. במקביל לבחירת דגם עם תעודת אחריות מקיפה וארוכה ככל הניתן, שמירה על הניקיון והתפעול הנכון מאריכה חיי מקררים ומונעת בלאי מהיר.