הקיץ הלוהט בישראל אל מול יוקר המחייה מכריח אנשים רבים למצוא פתרונות חלופיים לקירור הבית במחירים נורמליים, כך שבשנים האחרונות ניתן לראות עלייה ברכישת מאוורים כפתרונות חלופיים או נלווים למזגנים הביתיים. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מאוורים שיוכלו להתאים עבורם לקירור חללים גדולים או קטנים. אז אם אתם עוברים דירה או סתם בא לכם להתחדש במוצר שיהפוך את מזג האוויר הישראלי לנסבל יותר, מהרו לרכוש מאוורר ביתי.   

למה מאוורר עדיף על מזגן?

כדי להבין באמת לעומק מה עדיף, מזגן או מאוורר, חשוב לבחון את מכלול הדברים הנלווים למכשירי הקירור הללו.

כמובן שאם נבחן רק לפי יכולת הקירור הטובה ביותר, אז המזגן עדיף יותר, אבל למאוורר יש יתרונות רבים שהופכים אותו לעדיף לשימוש על פני מזגן. ראשית, מאוורר לא מוציא אוויר סינטתי אלא דוחף את האוויר הקיים, דבר שהופך את האוורור לנעים ובריא יותר מזה של המזגן.  שנית, בכדי שקור המזגן לא יעלם, צריך לסגור את כל חלונות הבית, דבר שיוצר פעמים רבות ריח רע בחלל. לעומתו, בגלל שמאוורר משתמש באוויר הקיים, אין צורך לסגור את כל הבית וכך ניתן להנות גם מבית מאוורר וגם מטמפרטורות קרות. ולסיום, מבחינת ההוצאות המאוורר מנצח בפער את המזגן. כבר בשלב רכישת המוצר, מזנים יכולים לעלות אלפי שקלים, בעוד שמאווררים נעים, לרוב, בטווח המאות שקלים. כך גם השימוש במזגן שצורך הרבה יותר חשמל מאשר המאוורר, דבר שיבוא לידי ביטוי בחשבון חשמל החודשי שלכם. 

סוגי המאווררים הקיימים כיום:

מגוון המאווררים שקיים בשוק הוא עצום, יש מאווררים במחירים שונים, עם מערכות הפעלה מגוונות, מאווררים נייחים שתלויים מהתקרה, או מאווררים ניידים בגדלים שונים. אם אתם אנשים שחשובה להם נראות הבית ואין באפשרותכם לתלות מכשירים חשמליים מהתקרה, ההמלצה שלנו היא מאוורר מגדל. מאוורר מסוג זה הוא גבוה, דק, מעוצב בסגנונות שונים ומגיע עם מערכות הפעלה מובנות, ובעצם הוא הפתרון המושלם עבורכם למכשיר נייד שגם מקרר וגם מוסיף מראה ייחודי לחלל הבית. הסוגים השונים של מאווררי המגדל יכולים להתאים לחללים קטנים, בינוניים או גדולים. הם יוצרים פיזור אוויר שווה בחדר ומגיעים עם אפשרויות ניקוי להסרת אלרגנים ומזהמים אחרים.     

דברים שחשוב לבדוק לפני רכישת מאוורר לבית:

לפני שתרכשו מאוורר חשוב לבדוק מספר דברים: ראשית, עוד לפני שתבחנו דגמים, חשוב להבין מהו שטח החלל אותו תרצו לאוורר. ישנם סוגי מאווררים לגדלי חללים שונים, ולכן אם המטרה שלכם היא לקרר את חדר השינה בלבד, תחפשו דגמי מאוורר לחללים קטנים. שנית, חשוב לבחון את סוג המאוורר, לפי עוצמתו, גודלו ואופן הפעלתו. ולבסוף, חשוב מאוד לבדוק את האחריות שאתם מקבלים על המאוורר. העדיפות היא כמובן לזמן האחריות הארוך ביותר.