עיצוב המטבח - כל מה שצריך לדעת כדי לעשות זאת בעצמך

המטבח הוא לב ליבו של הבית. המקום בו מנשנשים וסועדים, מתאחדים עם בני משפחה אחרים ומעבירים בו הרבה משעות היממה. כחלק כה חשוב בבית מגיעה לו תשומת לב מיוחדת ומדי פעם כדאי לשדרג ולרענן אותו. אך לא חייבים להרוס ולבנות מחדש. אפשר לעשות הכל לבד, להגיע לתוצאות מעולות מבלי להיכנס להוצאות כבדות מדי. איך לעצב לבד את המטבח? אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

איך לעצב את המטבח בצורה נכונה?

בין אם מדברים על עיצוב חדר שינה הורים או עיצוב חדר שינה קטן, עיצוב מטבח או עיצוב סלון. את הכל אפשר לעשות לבד. כמה פריטי עיצוב וקישוט כגון תמונה לחדר שינה או כריות נוי, שטיח למטבח או שטיח שאגי לפינת הישיבה, ויש לכם חדרים יפים ומעוצבים בדיוק לטעמכם.

כשרוצים מטבח חדש לא חייבים להרוס ולהתחיל הכל מאפס. שיפוץ הוא דבר יקר ואפשר בהחלט לחדש ולעצב מחדש עם המטבח הקיים. לפעמים זה אפילו עדיף. נשארים עם המוכר, מרעננים ומחדשים את המראה. משתלם ויעיל הרבה יותר.

טיפים לשדרוג ועיצוב המטבח לבד

הנה כמה טיפים כיצד לשדרג את המטבח:

במטבח נוצר בלאי ולכלוך, בין היתר על נקודות החשמל הלבנות שמשתמשים בהן הרבה ורואים עליהן כל לכלוך. מחליפים אותן בחדשות ופתאום אור בעיניים. מראה נקי וחדש במינימום עבודה.

בנוסף, כדי ליצור מראה מעוצב ונקי למטבח מומלץ לחדש את הדלתות של ארונות המטבח. לא חייבים להחליף את כל הארון. דלתות הארונות הן בפרונט ורואים אותן מיד ואם הן בלויות, ישנות או מלוכלכות הן מעניקות לכל המטבח מראה מיושן ולא נעים. מתקנים, צובעים מחדש והמטבח נראה אחרת.

החלפת התאורה גם היא תורמת רבות לחידוש המטבח. אם המטבח חשוך או מוצל כדאי לתגבר אותו ביותר מגוף תאורה אחד כדי להאיר את כל הפינות החשוכות. בנוסף, עם התאורה אפשר להבליט את מה שרוצים ולהסתיר את מה שלא. גופי התאורה כיום הם מאוד מגוונים ונותנים מענה לאינסוף צרכים.

תוספת של פריטי טקסטיל למטבח יכולה להעניק לו מראה מזמין וחמים. כריות נוי על הכיסאות, וילונות, מפת שולחן מעוצבת, כיסויים דקורטיביים למכשירי חשמל שונים, מפיות, שטיח לרצפה שמוסיף המון לעיצוב המטבח וקל לנקותו ועוד.

פריטים שונים שיעשו את ההבדל

מעבר לפונקציונאליות של המטבח, כדאי שהוא יהיה מקום שנעים לשהות בו. עיצוב מזמין ונינוח יכול בהחלט לעשות זאת. כדי "לחמם את האווירה" במטבח כדאי להכניס  פריטים שונים של תנועה וחיים. שנותן תחושה של מטבח שעובדים בו, אוכלים, מפטפטים, יושבים לשיחה על כוס קפה.

הוספת אלמנטים עיצוביים כגון לוח מחיק להשארת מסרים, רשימת מצרכים לקניות או כתיבת התפריט היומי יתנו הרגשה של מקום פעיל ומרכזי.

הוספת יחידת מדפים פתוחה לסידור אביזרי נוי עליה או צנצנות שיעניקו תחושה של ביתיות נעימה. פריטים שונים שיכניסו אופי למטבח כגון טפטים, תמונות, שטיח למטבח, ידיות מיוחדות ועוד. 

סדר וארגון

אם עד הים היה קשה להתמצא במטבח, כשמעצבים אותו מחדש זו הזדמנות מעולה גם לסדר אותו באופן יעיל ונוח. המטבח הוא חלל פרקטי שחייב להיות מאורגן היטב. כשמארגנים את המטבח כדאי לחשוב בין היתר על פתרונות אחסון. קיים מגוון רחב של פתרונות אחסון שאינם דורשים את החלפת הארונות. אפשר לקנות סלסלות או חוצצים שיפרידו אזורים בתוך מגרות קיימות וכבר יהיה נוח יותר למצוא את מה שמחפשים. העבודה תתייעל והנוחות תשתלם. העיצוב משפיע על הסדר והניקיון ויש לו משמעות פרקטית רבה מעבר לדקורציה ולמראה המטבח.

לסיכום, ניתן לשדרג את המטבח באופן עצמאי וליהנות ממראה מעוצב ועדכני בלי יותר מדי הוצאות. את השינויים שעושים חשוב להתאים לסגנון המטבח הקיים. צבעים, גופי תאורה, פריטי נוי שונים, רצוי שיתבססו על קן עיצובי אחיד.