בחירת גדר לחצר - מה צריך לדעת?

כולנו מכירים את תמונת החלום האמריקאי – בית בפרוורים עם כלב בגינה, וגדר לבנה שתוחמת אותה באסתטיות.

כיום, התמונה הזו שונה. הגם שהגדר הלבנה משווה לבית מראה נעים ומזמין, היא מייצגת עולם ישן בו אנשים לא חששו להשאיר את דלת ביתם פתוחה בלילות ולהתנהל בחופשיות בחצר ביתם כשכל עובר אורח יכול לראות את הנעשה בה. אזעקות ביתיות ומצלמות אבטחה לא היו חלק מהלקסיקון אז, אך כיום אנשים קנאים מאוד לפרטיותם ומודעים ביתר שאת לצורך לשמירה על רכושם מפני פריצות וגניבות.  

הדרך המרכזית לעשות כן היא לגדר את הבית כך שהוא הופך למבצר השומר על ביטחונם ופרטיותם של דיירי הבית, וכן מגן על רכושם. בחירת הגדר צריכה להיעשות בהתאם למידות ומאפייני הבית, אך ככלל, סוג הגדר המומלץ ביותר להתקנה כיום הוא גדר אלומיניום.

גדרות אלומיניום והיתרונות שלהן

גדרות אלומיניום מספקות מגוון רחב של יתרונות. ראשית, והיתרון החשוב ביותר, הוא ששילוב גדר אלומיניום בבית פרטי מגבירה משמעותית את תחושת הפרטיות של בני הבית שכן היא חוצצת בין הבית לבין הרחוב בצורה מלאה.

יתרון נוסף משמעותי הינו איכות החומר. בניגוד לגדרות עץ, ברזל או פלסטיק, אלומיניום איכותי הוא חומר עמיד ביותר למגוון תנאי מזג אוויר וחלודה, ומשכך משך החיים שלו עומד על שנים ארוכות.

בנוסף, מדובר בחומר גמיש יחסית שנוח ליצור עמו מגוון צורות וטקסטורות בהתאם לרצון האישי של כל לקוח ולקוח, וכן הוא קל משקל ביחס למתכות אחרות, מה שמקל על ניוד לוחות הגדר ממקום למקום ועל התקנתם והרכבתם. מאפיינים אלו של האלומיניום מאפשרים לכל אחד ואחת לייצר את גדר בעיצוב אישי, מה שייחד את הנכס ואף יעלה את ערכו.   

יתרון משמעותי נוסף הוא המחיר. אלומיניום היא מתכת שנחשבת זולה ביחס לשאר המתכות בשוק, ולכן ככלל המחיר של גדר אלומיניום יהיה מחיר נוח שישתלם לטווח ארוך לאור איכות החומר – שכן מדובר בהשקעה חד פעמית, וכמעט ולא מתעורר צורך בתיקונים לאורך השנים. טווח המחירים ישתנה לפי מספר פרמטרים – גודל הגדר, סגנון העיצוב, משך העבודה על יצירת הגדר, סוג גדר האלומיניום ועוד.

כל אלו הופכים את האלומיניום לחומר האידאלי ליצירת גדרות לבית – הן מבחינה עיצובית, מבחינה כלכלית, ומבחינה פרקטית. יש לציין כי בתהליך בחירת הגדר האולטימטיבית לנו, חשוב מאוד להבין מהו הצורך בגדר – תחימת הבית לשם מניעת כניסת זרים לתוכו או תחימת שטח חניה למשל, וכן להגדיר לעצמנו את התקציב הרלוונטי ואת העיצוב הרצוי. 

סוגי גדרות אלומיניום

גמישותו של האלומיניום מאפשרת ליצור מגוון רחב של סוגי גדרות אלומיניום, בהתאם לצרכי הלקוח.

גדרות אלומיניום יכולות להיות אופקיות, שמשוות לבית המגורים מראה מודרני יותר, ויכולות להיות אנכיות שמשוות לו מראה קלאסי יותר. בנוסף, ישנן גדרות אלומיניום אטומות יותר המעניקות יותר פרטיות לדיירי הבית, וישנן כאלו הבנויות במרווחים מסוימים, שמאפשרים הצצה קלה אל תוך הבית ואל הרחוב מנגד.

עשה זאת בעצמך

כיום ניתן לרכוש גדרות אלומיניום סטנדרטיות להרכבה עצמית. חניות ציוד לבית כמו הום סנטר, הום דיפו, אייס ואיקאה מציעות ערכות (קיטים) של גדרות "עשה זאת בעצמך". ההרכבה יחסית פשוטה, ודורשת הבנה טכנית מינימלית כך שכל אחד יכול לעשות זאת עבור עצמו ללא קושי מיוחד.

היתרון הברור בכך הוא כמובן ההוזלה במחיר הכולל שכן אין צורך להסתמך על שירות של בעל מקצוע, אך בגדרות אלומיניום חשוב מאוד לערוך את כלל המדידות הדרושות בטרם קניית הערכה להרכבה עצמית כדי להימנע ממצב בו היא לא תואמת את הצרכים שלנו.