קדיחת חורים עצמאית - אפשר לקדוח חורים לבד?

הרבה אנשים לא באמת מבינים למה הם צריכים להיעזר באנשי מקצוע כדי לקדוח חורים בבית. יש להם מקדחה טובה והם רואים את עצמם כשירים לחלוטין לבצע את העבודות הללו. כאן חשוב להבין כי יש קידוח ויש קידוח.

אם מדובר בקיר בלוקים, הרי שאין כל בעיה או קושי בקידוח. הסיפור מתחיל להיות מורכב כאשר מדובר בקירות העשויים בטון. נבדוק מתי צריך לקדוח בבטון וגם כמה עולה קידוח בבטון.

קידוח מרזבים

זה נשמע אולי פשוט וקל אך בפועל זה עשוי להיות מורכב מאוד. לרוב יש לייצר את פתחי הניקוז הללו במקומות העשויים בטון ולרוב יהיה זה בטון עבה שמחוזק גם ברזלים. הקידוח, גם של החור הקטן ביותר עשוי להיות מורכב מאוד. בעזרת מקדח היהלום ניתן להגיע לקידוח הכי מדויק, הכי מקצועי ובדיוק בקוטר הנדרש.

קידוח חור למייבש כביסה

מייבש הכביסה פועל על בסיס של פליטת הלחות מהבגדים יחד עם חום. הכמות של המים הנוצרת במהלך פעולת הייבוש היא גדולה מאוד ואם אין צינור פליטה, האזור עשוי להפוך לרטוב ממש. כדי לחסוך את הרטיבות ואת הלחות שעשויים לגרום לעובש על הקירות ולפגוע ברהיטים, בקירות ואף בכבלי החשמל, חשוב ליצור פתח עבור צינור הפליטה שיוציא אל מחוץ לבית את הלחות ואת החום. לרוב עושים את זה עם צינור שיוצא דרך הקיר אל המרחב החיצוני.

קידוח חור למזגן

לצורך העברה של תשתיות מזגן באמצעות קידוח חור למזגן, יש ליצור חורים בקירות. חורים אלו חייבים להיות עגולים, מדויקים וגם אסתטיים.

מה משפיע על מחיר הקידוח?

כפי שכבר הרחבנו יש את המרכיבים והפרמטרים שעל פיהם אנחנו בונים את הצעת המחיר. חשוב להבין כי לצורך ביצוע העבודה יש בידינו מגוון גדול של כלים ואביזרים אשר באמצעותם אנחנו אמורים לבצע את הקידוח בבטון. לכל סוג של בטון ולכל היקף של עבודה אנחנו נבחר את המכשור המתאים לצורך כך.

יש את המקדח הידני ויש את המקדח האוטומטי. אם מדובר בקידוח קטן ומהיר נוכל לבצע את העבודה בעזרת המקדח הידני. במצבים אשר בהם מדובר בעבודות קידוח גדולות ומתמשכות, הרי שאפשר יהיה להיעזר בשירות של מקדח אוטומטי. זהו מקדח שנשלט על ידי מפעיל שמחזיק בידיו את השלט בעוד המקדח מקובע לאזור שם אמורה העבודה להתבצע. כך מתבצע הניסור בצורה הכי מדויקת, הכי מהירה וגם הכי אסתטית.

לכל טכניקה ולכל מכשיר יש את המחיר שלו בהתאם.

איך קודחים בבטון?

איך למעשה מתבצעת העבודה?

לצורך הקידוח בבטון נעשה שימוש במקדח המכונה מקדח יהלום. זהו מקדח רב עוצמה עם מנוע חזק במיוחד. עליו מרכיבים כוס קידוח בקוטר הרצוי וזה מה שייצור את החור. את כוס היהלום מצפים שבבי יהלום כתושים כאשר זה יוצר את החוזק והעוצמה של המסור.

אל תנסו לבד לעבוד עם מסור כזה אם אין לכם את הניסיון והמיומנות לכך.