יש בחדר הילדים לא מעט אלמנטים, שיחד הם אלה שיוצרים את אותה סביבה בטוחה, נוחה וגם כזו המותאמת במדויק לכל הצרכים. בין האלמנטים החשובים ביותר אפשר למצוא את מיטת הילדים, שמגיעה בשלל של צורות ועיצובים. בכל הנוגע לילדים, ובייחוד כשאלה ילדים צעירים, ישנה חשיבות רבה מאד בבחירתה של מיטה בטוחה, יחד עם איכות חומרים ברמה גבוהה והנוחות שעליה אסור להתפשר. בדומה למבוגרים, גם מיטת הילדים צריכה לספק להם תמיכה נכונה וטובה לגב ולצוואר ולו כדי להבטיח שינה רצופה וטובה. אך בניגוד למבוגרים, הילדים שלנו גדלים ומתפתחים, ולכן חשוב לבחור מיטה שתתאים לטווח הארוך ותיקח בחשבון את העובדה שהילד גדל.

אז, כיצד מוצאים את המיטה המתאימה?

לפניכם כל השיקולים שאתם צריכים לקחת בחשבון שיעזרו לכם למצוא את המתאימה:

  • מגן בטיחות למיטה – כאן מדובר בפרמטר החשוב מכל והוא מגן הבטיחות למיטה. כשמחפשים מיטה לילדים יש לוודא שאותה מיטה מגיעה עם מגן בטיחות, ואם לא, יש לרכוש אחד כזה בנפרד. מתקן שניתן להתקין בקלות ישירות למיטה. הילדים הקטנים נוטים לזוז לא מעט תוך כדי השינה ולכן עשויים ליפול ישירות לרצפה. מיטה עם מגן בטיחות מגנה עליהם מנפילות ויכולה למנוע אסונות.
  • מידות המיטה – חיפוש מיטה לילדים מצריך גם התייחסות הן למידות המיטה עצמה והן לחדר, שבו היא צפויה לעמוד. אם החדר קטנטן וצפוף, אין טעם לקנות מיטת נוער, למשל, אלא להעדיף, ובייחוד כשמדובר בילדים צעירים מאד, מיטת מעבר. אם ישנם כמה ילדים בחדר, כדאי לשקול שילוב של מיטת קומותיים או מיטת ר'.
  • חללי אחסון אם יש – חללי אחסון במיטה הם תמיד יתרון עצום, והם יכולים לספק פתרון אחסון נהדר למצעים, צעצועים, מגבות וגם בגדים. אם אין לכם מספיק פתרונות אחסון בבית או בחדר הילדים עצמו, חפשו מיטת ילדים המגיעה עם חלל אחסון מתאים.
  • איכות המזרון – גם למזרון יש חשיבות רבה וכדאי לתת דגש למידת האיכות שלו. מזרן שינה איכותי יאפשר לילדים שלכם שינה רצופה וטובה וגם יספק את אותה תמיכה רצויה. על זה רצוי ומומלץ מאד שלא להתפשר וכדאי לחפש את הטוב ביותר.
  • עיצוב המיטה – בסופו של דבר, הילדים שלנו הם אלה שישנים על המיטה ורצוי שהם יאהבו אותה. ולכן, ובייחוד כשאלה כבר לא קטנטנים כל כך, כדאי לתת דגש גם לעניין העיצוב ולוודא שעיצוב המיטה מוצא חן בעיניהם. לשמחתנו, מיטות הילדים של היום בהחלט משלבות בין כל היתרונות והן יכולות גם לשמש כאלמנט דקורטיבי בפני עצמו תודות לעיצובים המרהיבים הלוקחים בכך חלק.
  • פונקציונאליות – על מיטת הילדים לספק מענה מתאים לכל הצרכים. ולכן, חשוב להגדיר אותם מראש ולבחון אותם לעומק. למשל: האם בחדר ישנים כמה ילדים או ילד אחד? לילד אחד תספיק מיטה אחת, אבל לכמה ילדים מיטת קומותיים, כפי שציינו מעלה, תהיה המענה המתאים. האם הילד מרבה להזמין חברים לישון אצלו? אם כן, כדאי לחפש מיטה נפתחת שתשמש אותו בבוא העת.
  • עלויות – מחיר הוא פרמטר חשוב מאד להורים רבים, ובייחוד כשיש לא מעט הוצאות הקשורות לילדים. לעיתים מחפשים את הזול ביותר, אך המחיר, במקרים כאלה, עשוי להוות מכשול שכן הזול תמיד יעלה לנו ביוקר. מיטה זולה מדי צריכה להדליק נורה אדומה, שכן ייתכן מאד שמדובר במיטה העשויה חומרי גלם פחות איכותיים וגם כזו שלא בהכרח עומדת בכל תקני הבטיחות הנדרשים. כדאי מאד לערוך סקר שוק ולהשוות מחירים, ולו כדי למצוא מיטת ילדים טובה ואיכותית אך בו זמנית גם כזו שמוצעת במחיר סביר.

לסיכום, מיטה לילדים היא אמנם רכישה לטווח קצר יחסית, שכן כשיגדל ייתכן ויזדקק למיטה גדולה יותר. יחד עם זאת, עליה להתאים לו במדויק ולספק לו את אותה מידת בטיחות ונוחות, שחשובות לכך. השקיעו בכך זמן ודאגו לפנות לחנויות המתמחות בכך.