להזין הנדימן או לבד? - מה אפשר לבצע לבד ומתי כדאי הנדימן

אם התכנון הוא להתמודד עם תיקונים או התקנות בבית לבד, מה שנקרא "DIY", חשוב קודם כל לבדוק עד כמה הנדימן יכול לסייע בכל מה שקשור לחיסכון בזמן, מאמצים ומשאבים יקרים של אנרגיה. במה הנדימן יכול לעזור (בזול)? הנה המידע.

רוב האנשים יעדיפו לידם איש מקצוע שיש לו את הניסיון והמיומנות הדרושים כדי לוודא שהדברים נעשים נכון. בין אם מדובר על תיקון או התקנה של כל פריט או מכשיר, שירותי הנדימן בפריסה ארצית רחבה יכולים להיות בדיוק ה-דבר שחוסך ה-כי הרבה כאבי ראש מיותרים. כמו כן, הזמנת הנדימן תבטיח שהמכשירים יותקנו כמו שצריך וללא תקלות, מה שכידוע, עולה בכסף במעבדת התיקונים אח"כ.

מתי, איך ומדוע מחפשים הנדימן?

בעצם, כל דבר שדורש כלים מעבר למה שרוב בעלי הבית הממוצעים שומרים בארגז הכלים שלהם, בד"כ יצריך הנדימן מנוסה. בפועל, הייחודיות של הנדימן היא שהוא סוג של "כלבויניק", כלומר יודע לבצע סוגים שונים של עבודות. ולכן, חשוב למצוא הנדימן שמתמחה ספציפית בסוג העבודה הנדרשת.

כדי לאתר הנדימן, קודם כל, חשוב לבקש להתרשם מתיק העבודות שלו. תיק העבודות ישקף את סוגי ההתקנות והתיקונים שבהם הוא יוכל לסייע. לאחר מכן, אפשר להתקדם לשלב של בירור מחירי הנדימנים בפריסה ארצית (או לפי אזור מגורים ספציפי בארץ).

סוגי תיקונים שהנדימן יכול לבצע ומחיריהם

הנדימן יכול לבצע החלפות של צירים בדלתות, כמו גם לתקן דלתות של בתים ומשרדים, לתקן שולחנות ולהחליף ידיות של ארונות. מחירי תיקונים אלו בד"כ ינועו בין כ-250 ₪ - 550 ₪ ומעלה, כאשר תיקונים מורכבים יותר יכולים לכלול את הבאים:

  • תיקוני מגירות הכוללים עבודת נגרות (כ-300 – 450 ₪)
  • קיצור רגליים לרהיטים (כ-250 – 650 ₪)
  • תיקונים של טיח, שפכטל וצבע (כ-450 – 750 ₪)
  • התקנת ארונות אמבטיה וארונות מטבח (כ-350 – 750 ₪)

מעבר לשירותים הנ"ל, שירותי הנדימן בפריסה ארצית רחבה יכולים לספק גם עבודות של הרכבת רהיטי עץ וברזל, התקנת מכונות כביסה ועוד.

טיפים חשובים לאיתור הנדימן

בסופו של דבר, הנדימנים יכולים לעזור במספר גדול של פרויקטים ברחבי הבית והמשרד, החל מתחזוקה בסיסית כמו החלפת נורות, תיקון ידיות דלתות וצביעת קירות ועד למשימות מורכבות יותר כמו התקנת יחידות מדפים, החלפת ריצוף ועוד. לכן, חשוב לברר מראש במה ההנדימן מתמחה.

כל הנדימן עשוי להתמחות בתחומי תיקונים והתקנות שונים, ככה שההמלצה הכי חכמה היא לתאר במדויק את סוג העבודה הנדרשת ממנו. אם אפשר, מומלץ גם לשלוח בווצאפ תמונה של המכשיר התקול, הבעיה או ההתקנה הנדרשת. כך ניתן למצוא את ההנדימן המדויק ביותר לסוג העבודה, תוך ששומרים על מחיר ידידותי ועבודה מקצועית.