איך משיגים סדר בבית בכלל ובחדרי השינה בפרט? הכלל החשוב ביותר הוא לבחור פתרונות אחסון מהשורה הראשונה ומעל הכל – ארונות טובים. אם נמאס לכם מהבלגן בבית או שארון הבגדים הישן כבר לא מתאים לצרכיכם, קבלו את המדריך הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון: חמשת הכללים שיעשו לכם סדר בבית.   

שטח האחסון של הארון

 

ברגע שתתחילו לבדוק אפשרויות, צפויה לכם הפתעה – מהר מאוד תגלו שיש המון דגמים שונים מאוד זה מזה. מצד אחד תגלו שיש ארון בגדים בעל דלתות פתיחה ודלתות הזזה. מצד שני, תגלו שלפעמים ארון בעל שתי דלתות במבנה מסוים יהיה גדול יותר ביחס לחלק מהדגמים בעלי שלוש דלתות. הכלל הראשון שעליו אנו ממליצים הוא, לבדוק את שטח האחסון נטו שישנו בפנים. חלק מהאנשים מאוד אוהבים ארונות עמוקים, אבל כלל לא כדאי להפריז בעומק של המדפים. זה עלול להקשות להוציא פריטים או להכניס סדר בזמן הכנסת הכביסה הנקייה בחזרה פנימה.  

מהי צורת אחסון הבגדים המועדפת

 

בנוסף לגודל הפנימי, הגדירו איזה מן שטח אחסון אתם צריכים בעיקר. למשל, האם אתם אוהבים יותר לתלות את הבגדים ואז תצטרכו מתלים. או שאתם מעדיפים להניח את הבגדים מקופלים בארון, ואז תרצו יותר שטח מדפים. יש אנשים שאוהבים כמה שיותר מגירות ויש שאוהבים שיש מקום להניח תמרוקים, סדינים, שמיכות וכן הלאה. שימו לב שארונות חדשניים מסוימים כוללים פתרונות מיוחדים כגון מתלי בגדים נשלפים, אזורי אחסון ייעודיים לאביזרי הנעלה, לחליפות וכו'.

המידות החיצוניות של הארון

 

לפני כל רכישה, וודאו שאתם יודעים היכן אתם רוצים להעמיד את הארון. מדדו את שטח הרצפה, את הגובה בחדר וכדומה. שימו לב שאם תבחרו עיצוב גדול מדי ביחס לחדר, חדר השינה ירגיש לכם צפוף מדי ולא נוח במיוחד. ברגע שאתם יודעים מהן המידות האידיאליות בשבילכם, תוכלו לפנות לספק ולהגיע עם בחירה נכונה יותר. אגב, ארונות הזזה נחשבים למתאימים גם לחדרים צפופים יחסית, משום שאין דלת פתיחה שעלולה לפגוע במיטה או להתנגש עם דלת הכניסה לחדר.

עיצוב ביתי

 

ארונות לאחסון הבגדים, המצעים וכל היתר צריכים להיות פונקציונליים אך גם יפים. ניתן למצוא דגמים מעץ מלא או דמוי עץ וכן מחומרים עמידים אך סינטטיים. בחרו את העיצוב שיתאים לסגנון הביתי שלכם, שיכול להיות מודרני, כפרי, אירופאי או אוריינטלי.

עד כמה אתם אוהבים להרגיש מיוחדים

 

כעת שאלו את עצמכם עד כמה אתם אוהבים להרגיש מיוחדים. שימו לב כי יש בנמצא עיצובים מאוד מיוחדים, שיכולים להתאים לכל מי שרוצה יותר. לדוגמא, ארונות עם מראות והדפסים מיוחדים אינן אפשרות יחידה. ניתן למצוא פתרונות בעלי תאורה פנימית, מנגנוני טריקה שקטה, אפילו דגמים שניתן לשלב בהם טלוויזיות מובנות.