הדברת טרמיטים - לבד או עם מדביר מוסמך

טרמיטים הם תיקנים אשר משויכים למשפחת החרקים הנפוצים, והם עושים חיים קשים לכולנו, בישראל. הטרמיטים הם חרקים צהובים בדמוי נמלה, אשר מכרסמים את העץ ומצויים במקומות שקיימים חומרים אשר בנויים מעץ לדוגמא: משקופים ודלתות, רהיטים, ספות עץ, ריהוט גינה, ועוד הרבה. במאמר זה, נדבר למה לא כדאי להדביר לבד, ולמה בעצם לעשות זאת עם מדביר מקצועי.

הדברת טרמיטים לבד – למה לא כדאי

קיימים כמה סימנים אשר מעידים על הימצאותם של טרמיטים בבית, הנה חלק מהסימנים: הראשון, תעלות בוץ בפנים הבית או בחוץ. השני, סימנים קטנים של חורים בעץ או פגמים שונים בריהוט הבית. השלישי, כמויות קטנות ומעטות של חול מצטבר בבית. אם אתם מבחינתם בסימנים אלה, או בחלק מהם, ייתכן שהבית שלכם נגוע בטרמיטים. האם הדברת טרמיטים כדאית בצורה עצמאית ולבד? התשובה היא לא. למה בעצם לא? למה לא כדאי להדביר טרמיטים לבד? הנה כמה סיבות לכך:

  • מחסור בידע יכול להוביל לסכנה בריאותית – באופן הגיוני ומתבקש, נרצה לחסוך כמה מאות שקלים ולבצע את ההדברה בצורה עצמאית, לבד, וללא עזרתו של מדביר. בסופו של עניין, אם אנחנו לא מוסמכים לכך, ואין לנו את הידע המתאים, אנחנו עשויים להשתמש בחומרי הדברה לא בטוחים, במינון לא מתאים, ובסופו של דבר זה עלול לפגוע בנו מבחינה בריאותית, וכמובן בסביבה שלנו. לכן, ובעקבות זאת, כדאי להזמין מדביר מקצועי.
  • איתור לא מדויק של מקומות המזיק והדברה לא נכונה – התושבים הממוצעים לא באמת מתעסקים ביומיום עם הדברת טרמיטים, ולכן האיתור של המזיק יכול להיות לא מדויק או שגוי, וכתוצאה מכך האפקטיביות של ההדברה תדעך. מלבד זאת, הדברה ניסיונית ולא מקצועית יכולה לגרום לטרמיטים להימלט, ואף להיות עמידים לחומרי ההדברה הניסיוניים שתשתמשו.
  • הרבה מאוד אנרגיה וזמן מבוזבז לחינם – לאנשים שלא למדו אודות חומרי הדברה, אודות גילוי מקומות המסתור, טכניקות הדברה שונות, יכולים למצוא את עצמם באיבוד אנרגיה וזמן מיותר, איבוד כסף על חומרי הדברה לא אפקטיביים, ואף נזקים בריאותיים בשימוש עם חומרי הדברה מסוכנים. בגלל זה, ומהסיבה הזאת, כדאי להיוועץ או להזמין מדביר מוסמך לביתכם.

אלה הם שלושת הסיבות שבעקבותיהם תהליך ההדברה איננו מומלץ ללא השגחה של מדביר מוסמך. למעשה, אלה הם גם הסיבות שיגרמו לכם להזמין מדביר עד הבית ולא להתעסק עם ההדברה לבד. שימוש בחומרים מסוכנים, איבוד זמן יקר ולחינם, מחסור בידע שיכול להוביל לסכנות בריאותיות, כל אלה לא יהיו שווים את ההתעסקות העצמאית בהדברה לבד, ולכן כדאי להתייעץ עם מדביר מקצועי.

הדברת טרמיטים עם מדביר מנוסה – למה זה חשוב

הדברת טרמיטים מתבצעת בטכניקות ובחומרי הדברה מתקדמים ע"י מדביר מורשה, מוסמך, ומקצועי. ההדברה מתבצעת בשלושה תהליכים: זיהוי המזיק, זיהוי המקומות והממצאים, בחירת חומרי ההדברה. הדברת טרמיטים שמבוצעת לבד היא מתכון מושלם לאסון, הרבה אי וודאות נמצאת בתרחישים ובתהליך. בעקבות זאת, כדאי, מומלץ, וחשוב, לבצע הדברת טרמיטים רק עם מדביר מנוסה, וזאת מהסיבות הבאות: הראשונה, סיכוי הצלחה גדולים יותר והדברה לצמיתות. השנייה, לא קיימים סיכונים המדביר מבצע את עבודתו ע"פ התקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות והגנת הסביבה. השלישית, המדביר מגיע עם ניסיון בממוצע של יותר מ- 10 שנים, ועם מקצועיות שמתלווה לאחר אין סוף ניסיונות. במילים אחרות, הדברת טרמיטים עם מדביר מקצועי גורמת ללקוח לשקט נפשי, ביטחון בעבודה, וחיסכון מרבי של זמן.