התקנת מזגן לבד - האם אפשרי?

במציאות הכלכלית הלא פשוטה שבה אנחנו חיים, כולנו מנסים לחסוך כסף - בין השאר באמצעות ביצוע פעולות שונות בעצמנו במקום להזמין איש מקצוע שגובה מחיר לא מבוטל עבור השירותים שלו. גם מי שקונה מזגן ובאופן טבעי מעדיף דגם מתקדם ואיכותי שיקרר ויחמם את החלל במשך שנים רבות שואל את עצמו האם ניתן לבצע את ההתקנה באופן מקצועי, ובכתבה זו תמצאו תשובה מקיפה לשאלה.

האם האחריות תקפה?

כדי לבחון את היתכנות ההתקנה העצמאית, חשוב לבחון את סוגיית האחריות. ברוב המקרים התקנה של מזגן חדש, שכמובן מגיע עם אחריות, באופן לא מקצועי, כלומר שלא ע"י טכנאי מוסמך, פוגעת באחריות - ולמעשה הופכת אותה ללא תקפה. מאחר שהמטרה היא כאמור להשתמש במזגן לטווח ארוך, ומשום שגם בדגמים המתקדמים ביותר תיתכן תקלה כזו או אחרת לאורך השנים, הוויתור על האחריות עלול לעלות ביוקר - הרבה יותר מהחיסכון שמושג בזכות הוויתור על שירותי הטכנאי. אם קניתם מזגן יד 2 וממילא אין לו אחריות, אפשר לשקול התקנה עצמאית.

האם נדרשת עבודה בגובה?

דגש רלוונטי נוסף הוא המקום שבו מותקן המזגן. אם כחלק מההתקנה של מכשיר חשמלי חיוני זה - שבעידן משבר האקלים הפך לקריטי - נדרשת עבודה בגובה, ההמלצה היא לוותר על הניסיון להרכיב אותו לבד, ולהעביר את המשימה לידיים מקצועיות. עבודה בגובה ללא ניסיון וללא ציוד מגן מקצועי עלולה להסתיים בתאונה קשה, וחבל להסתכן רק כדי לחסוך כמה מאות שקלים.

האם יש צורך בשינויים במערכת החשמלית?

בחלק מהמקרים מזגן חדש ועוצמתי מחייב שינוי בלוח החשמל - ובפרט מעבר מלוח חד פאזי ללוח תלת פאזי. שינוי זה מאפשר להפעיל את המזגן וגם מכשירים אחרים שמתאפיינים בצריכת חשמל משמעותית יחסית בלי שהמפסק יקפוץ. חשוב לדעת שכל שינוי בלוח החשמל חייב להתבצע אך ורק על-ידי חשמלאי מוסמך, ורצוי גם מנוסה.

היכרות עם הדגם הספציפי

התקנת מזגן מחייבת באופן כללי בקיאות מקצועית. באינטרנט ניתן למצוא מדריכים וסרטונים רלוונטיים, אבל חשוב לקחת בחשבון שכיום יש דגמים משוכללים מאוד שלגביהם יש דגשים ספציפיים. בהתאם המומחים של דוברין פתרונות חימום וקירור ממליצים על הזמנת טכנאי מנוסה לצורך התקנת המכשיר הכל כך משוכלל - רק בדרך זו תוכלו להיות בטוחים באמת שהמזגן ימלא את ייעודו באופן אופטימלי ויספק את הטמפרטורה הרצויה בכל נקודת זמן, ביעילות ובבטיחות.