פתיחת סתימות - איך פותחים סתימה לבד?

סתימות במערכת האינסטלציה יכולות להיגרם ממגוון גורמים שונים. הנפוצים ביותר הם שיער, משקעים של פסולת ועוד. חסימות אלו עלולות לגרום למים לעלות על גדותיהם לתוך הבית שלכם ומחוץ למקלחת או הכיור. מה חשוב לדעת בנושא? המשיכו קריאה זריזה.

כדי להימנע מבעיה זו של סתימות בצנרת, כדאי להקפיד לנקות את הכיור באופן קבוע ולשמור אותו נקי מפסולת שאין לה מקום בכיור או במקלחת. ואם כבר יש סתימה, בכל זאת, איך פותחים סתימה במערכת האינסטלציה? נסו להשתמש בפומפה או בכלי דמוי חוטר כדי לנסות לפתוח סתימה לבד. אם זה לא עובד, כנראה תצטרכו אינסטלטור לפתיחת סתימות בצנרת.

 

כדאי להשתמש בסודה קאוסטית לפתיחת סתימות לבד?

אם אתם מחפשים טיפים בנושא איך פותחים סתימה וכיצד לשחרר סתימה בצינורות שלכם, צריך קודם כל לזכור שפתיחת סתימות לבד יכולה להוביל גם לנזקים (אם עושים זאת לא נכון). לא פעם, אנשים לא חושבים פעמיים ומחליטים להשתמש בסודה קאוסטית. בפועל, זה רעיון שיכול להיות טוב, אבל צריך לדעת שהחומר הזה יכול גם לגרום נזק לצנרת שלכם.

 

חשוב לדעת, סודה קאוסטית היא כימיקל המשמש לפתיחת סתימות במערכת האינסטלציה. זה רעיל מאוד ועלול לגרום לנזק רציני אם הוא בא במגע עם העור או העיניים שלכם. אם בכל זאת החלטתם לשפוך סודה קאוסטית לכיור שלכם או לחור הניקוז, הקפידו לנקוט בכל אמצעי המיגון הנדרשים לשם כך.

 

טיפים לפתיחת סתימה בצנרת

אם אתם לא מעוניינים להזמין אינסטלטור לפתיחת סתימות בצנרת, סגרו את אספקת המים הראשית על ידי כיבוי השסתום הראשי של המים (שיבר ראשי). בזמן שהשיבר הראשי סגור, נסו לראות מה אתם יכולים לעשות כדי לפתוח סתימה לבד.

אם אתם מתמודדים עם סתימה במערכת האינסטלציה שלכם, כדאי שתדעו שזו הבעיה השכיחה ביותר בה נתקלים אינסטלטורים. בשל כך, ההמלצה הכי טובה תהיה להזמין אינסטלטור לפתיחת סתימות בצנרת. בואו נבין כיצד מאתרים את האינסטלטור הנכון למשימה.

 

טיפים למציאת אינסטלטור מקצועי

אם אפשרי, בקשו הפניות מחברים ובני משפחה שעברו עבודות אינסטלציה בשנים האחרונות. כמו כן, לפני הזמנת אינסטלטורים, ודאו שהם מורשים ומבוטחים לבצע את העבודה שהם יבצעו בנכס או בבית שלכם. בתוך כך, הצעד הראשון במציאת אינסטלטור מקצועי הוא לעשות קצת מחקר באינטרנט.

קראו ביקורות מלקוחות קודמים וראו מה הייתה החוויה שלהם עם אינסטלטור כזה או אחר. כמו כן, ניתן גם לערוך השוואת מחירים בין אינסטלטורים ולמצוא את המתאים לכם ביותר. בממוצע, פתיחת סתימה בכיור לא אמורה לעלות לכם יותר מ-250 ₪ - 450 ₪, אם כי ישנם מקרים מורכבים שמצריכים יותר ידע וניסיון, אולי גם קבלן ביוב. למשל, במקרים של סתימה בביוב עקב צמיחת שורשים וחדירתם לצינורות. במקרים אלו תצטרכו כנראה קבלן ביוב.