איך להתקין טפטים בחדרי הבית השונים כמו שצריך?

בחירת סוג הטפטים הנכונים לחדרי הבית היא משימה שמוטלת בעיקר עליכם, בעלי הנכס (אפשר כמובן לקבל גם ייעוץ), בעוד שהתקנת הטפטים היא אומנות הנמצאת תחת אחריותם של המתקינים. מה חשוב לדעת בנושא התקנת טפטים, כמה יעלו ואילו אלטרנטיבות קיימות בשוק? הנה כל המידע.
הצרכן החכם תמיד מקפיד להתנהל בצורה חסכנית, וזה מה שצריך להוביל את כולנו לפני שאנחנו רוכשים מוצרים או מקבלים שירות כזה ואחר. וככה גם רלוונטי לגבי התקנת טפטים, מה שיצריך מעט מחקר (אפשר גם באינטרנט) לפני בחירת טפטים לחדרי ילדים, לסלון או לכל חלל אחר בבית. היכן מתחילים? עם בחירת טפטים לחדרי ילדים. 

בחירת טפטים לחדרי ילדים 

התקנת טפט בבית יכולה להיות דרך פשוט פנטסטית להוסיף איזשהו טאץ’-אישי ועיצוב לכל לחלל משרדי או חלל מגורים. אבל לפני שמזמינים מתקיני טפטים מומלצים, חשוב להבין את סוגי הטפטים השונים הזמינים וחשוב להבין כיצד לבחור את הטפט המתאים לעיצוב הבית או החלל.
נתחיל עם בחירת טפטים לחדרי ילדים, שבדרך כלל אמורים להיות צבעוניים, חיים וכיפיים למראה, אבל מצד שני, יכולים אפילו לחנך, להקנות ידע וללמד את הילד כל מיני דברים שונים. למשל, אפשר להדביק טפטים בעיצוב קונסטלציית הכוכבים שלנו, ולכו תדעו, אולי הילד יגדל להיות האסטרונאוט שיגלה חיים מחוץ לכדה”א. 

בחרו טפט שייראה טוב לא רק היום אלא גם בהמשך 

התקנת טפטים היא קלה יחסית לביצוע, וההתקנה הזאת בהחלט יכולה להיות פרויקט “עשה זאת בעצמך”. אבל לפני שמתחילים עם ההתקנה, חשוב לבחור את הטפט שלא רק נראה לכם אחלה כרגע, אלא לבחור את הטפט שייראה לכם טוב גם בטווח הרחוק יותר.
הטפט מקבל ביטוי במשך השנים בדרכים שונות ועקב כל מיני גורמים. למשל, טפט לא איכותי יכול להתבלות מהר מאוד עקב מזג האוויר, אבק, שריטות של ילדים או בע"ח וכו'. בתוך כך, שביעות הרצון מהטפט מתבטאת ב-2 דרכים עיקריות: 1) איכות הטפט, שיחזיק או לא יחזיק מעמד במשך השנים. 2) סוג ועיצוב הטפט, שיימאס או לא יימאס עליכם בעוד 5-10 שנים. 

איך מתקינים טפטים? 

אם אתם שואלים איך מתקינים טפטים, אנחנו ממליצים לקחת בחשבון שמדובר בלא פחות מאשר עבודת אומנות. חלק ואפילו רוב הטפטים מודפסים בחלקים שונים, מה שנקרא בעולם הדפוס "STRIPES". "סטרייפס" הינן רצועות - רצועות שכאשר מרכיבים אותן יחדיו, הן יוצרות את עיצוב הטפט השלם.
מכיוון שמדובר בחתיכות ורצועות של טפטים, חשוב לחפוף נכון בין הגרפיקות ולהתאים בצורה מושלמת בין כל רצועה ורצועה. ולכן התקנת טפטים היא אומנות שאין להקל בה ראש. אם אתם מעוניינים להדביק בעצמכם את הטפט, מומלץ לבחור בעיצוב לא מורכב מדי, ואולי אפילו צבע אחיד שלא יצריך את אותה רמת דיוק כמו אותם טפטים מחולקים. כאשר הדוגמה על הטפט היא אחידה, יש משמעות פחות חשובה לחפיפה בין רצועה לרצועה.