גיזום עצים - עשה זאת בעצמך

תוכן [ הסתר ]

 

אין כמו עצים יפים שתורמים לנו מפירותיהם, מהיופי הייחודי שלהם, הניחוחות הקסומים וכמובן גם הצל. עם זאת, כמו כל אורגניזם חי, עצים דורשים תחזוקה כדי להישאר בריאים וחסונים. אחד הדברים החשובים ביותר בתחזוקת עצים זה הגיזום. גיזום כולל הסרת ענפים מתים או פגומים ועיצוב העץ למטרות אסתטיות. שירות גיזום עשוי להיות סיפור יקר, ולא תמיד יש באמת צורך באיש מקצוע לשם כך. 

מאמר זה יספק לכם הדרכה מלאה כיצד לגזום עצים בעצמכם בבטחה.

למה צריך לגזום עצים?

עצים דורשים גיזום מכמה סיבות. גיזום משפר את הבריאות, הצורה והמראה האסתטי של העצים. גיזום קבוע גם מפחית את הסיכון לנזקי עצים הנגרמים מנפילת ענפים מתים ופגיעה באנשים או פגיעה ברכוש.

מתי ואיך צריך לגזום את העצים?

הזמן הטוב ביותר לגזום עצים הוא בדרך כלל בסוף החורף או בתחילת האביב. גיזום במהלך העונה בה העץ רדום מאפשר לעץ להחלים ולהצמיח ענפים חדשים בריאים כשתגיע עונת הגידול. 

להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד לגזום עצים בבטחה:

שלב 1: בדקו את העץ

התחילו בבדיקת העץ מקרוב לפני הגיזום. זהו את הענפים שיש לגזום, אם אלו הקרובים מדי לקרקע, השבורים או כאלה שיש להם נזקי חרקים.

שלב 2: השתמש בציוד הנכון

כדי לגזום עצים, תזדקקו לציוד המתאים. מזמרה ומסור גיזום הם כלים חיוניים. ודאו שהציוד שלכם חד, נקי ומתפקד כהלכה.

שלב 3: זהו את צוואר הענף

צוואר הענף הוא הנקודה על הענף שבה הוא מתחבר לגזע. יש להימנע מחיתוך צוואר הענפים מכיוון שהוא מכיל את תאי הגזע החיוניים המסייעים בריפוי הפצע.

שלב 4: בצע חתכים נקיים

השתמשו במסור הגיזום כדי לבצע חתך נקי בענף. הימנעו מגיזום בשטיפה עם הגזע, שכן הדבר עלול לפגוע בעץ, או לגרום לריקבון באזור החיתוך.

שלב 5: חותכים ענפים גדולים לחתיכות קטנות יותר

כדי למנוע נזק או אובדן שליטה, כדאי לחתוך ענפים גדולים לחתיכות קטנות יותר לפני הגיזום. התחילו תמיד בביצוע שני חתכים כדי למנוע מהענף להתפצל ולגרום לנזק.

שלב 6: השלך פסולת

לאחר הגיזום, יש לסלק את הפסולת מהחצר בבטחה. יש ערים המספקות שירותי איסוף פסולת עצים. בעונה בה מתבצע הגיזום. 

לסיכום

גיזום עצים היא פעולה קריטית למען בריאות העץ ושמירה על בטיחות הסביבה.

 לא תמיד חייבים להזמין איש מקצוע לשם כך. עם הציוד והטכניקה הנכונים, תוכלו גם אתם לבצע את המשימה בבטחה וביעילות. 

עם הציוד הנכון והידע הפרקטי הנדרש תוכל להגיע לתוצאות יעילות. 

בכל מקרה אם מדובר במשימה מורכבת כמו עצים גבוהים, כמות גדולה של עצים או סתם כך רצון לקבל שירות מקצועי יותר, פנו אל -אופק גיזום עצים בע"מ. כך תיהנו מעבודה מהירה מקצועית ויעילה.