מרהטים את הבית? מעצבים מחדש את חדר העבודה? פותחים עסק עצמאי אך טרם יש לכם מספיק ממון או צורך להשיג משרד להשכרה? ישנן אלף ואחת סיבות לרכישת ריהוט משרדי לחדר עבודה אך כולן מובילות לאותו הרגע – כשאנו ניצבים אל הבחירה החשובה ומגרדים את ראשינו לנוכח המבחר המרשים והעצום של ריהוט משרדי המוצע לנו.

לפני שאנו רוכשים ריהוט משרדי, כדאי שנגדיר לעצמנו היטב לאילו צרכים אנו זקוקים לו. מהו הדגש הרצוי? האם אנחנו רוצים ריהוט משרדי מאיים שיטיל מורא ופחד על ילדינו על מנת שילמדו לדעת את מקומם? האם אנחנו רוצים ריהוט משרדי קליל שיאפשר לנו לנסות ולממש את הקריירה הספרותית שאנו חולמים עליה שנים? בחירת ריהוט משרדי יעצב את עתידנו במובן מסוים.

שאלת הנוחות או הרצינות בבחירת ריהוט משרדי

המשרד האימתני של גיבור סדרת מאד-מן

המשרד האימתני (אך מעוצב משהו) של גיבור סדרת מאד-מן. צילום: shinyshiny.tv

כאשר אנו מדמיינים את חדר העבודה שלנו, יש לנו בראש דימוי כלשהו של ריהוט משדרי שבו אנחנו דבקים. במרכז חדרו של דון דרייפר, גיבור הסדרה "מאד מן" (תמונה משמאל), ישנו שולחן עבודה אימתני ונעול, המציב גבולות ברורים בינו לבין שאר בני ביתו. ישנם שיעדיפו בבחירות ריהוט משרדי מינימאליות יותר כדי לשדר פשטות, או כדי לשמור על ראש נקי מהעומס שעודף מגירות ומדפים יוצר.

אם אנו מאיירים, אדריכלים, ציירים, אנימטורים או יוצרי אמנות מסוג אחר, עלינו לעשות קניות של ריהוט משרדי מיוחד כמו שולחן אור או שולחנות המספקים מרחב עבודה רב. בנוסף, אם אנחנו יושבים זמן רב על כיסאות חדר העבודה, כדאי שנבחר כיסאות עור על פני כיסאות עץ או בד הנוחים בחמש דקות הראשונות אך כעבור חמש דקות מתחילים להעיק לנו על הגב והצוואר. ריהוט משרדי נוח שווה גוף בריא.

מקום למחשב ומקום למחשבה

עם התפתחות החיים המודרניים, נוספו שיקולים שפעם לא היינו צריכים לחשוב עליהם בבחירת ריהוט משרדי. כך, למשל, באם אנו אוהבים לשמוע מוזיקה בעודנו עובדים או לומדים, ייתכן ונרצה לשים ריהוט משרדי כמו כונניות או מדפים בשביל רמקולים או בשביל מערכת סטריאו. כמו-כן, עלינו לדעת האם נרצה מחשב נייד או נייח – שכן המקום שדורש מחשב נייח הוא רב, לעומת המחשב הנייד היכול להצטמצם לגודל מינימאלי.

כחלק משיקולי הבחירה של ריהוט משרדי, ישנם אנשים הזקוקים לשולחנות גדולים ולמדפים רבים כמקומות להניח בהם ספרים באקראיות ובנוחיות, כדי שאלו יהיו ניתנים תמיד לשליפה ("בשלוף"). לעומתם, ישנם כאלו שבבחירת ריהוט משרדי יעדיפו לצמצם את מרחב העבודה שלהם כדי לשמור על סדר ועל מופת.

עיצוב חלל העבודה: מדריך למשתמש באדיבות פיטרו ריהוט משרדי

חומר ורוח

בבחירת ריהוט משרדי כדאי לחשוב גם על החומר ממנו עשויים פריטי הריהוט השונים. החומרים יכולים להיות, כמובן, פלסטיק, סוגי מתכות שונות (בדרך כלל אלומיניום) ועץ. בבחירת עץ עלינו להחליט גם על הציפוי המועדף. בבחירת ריהוט משרדי כדאי להגיע לחנויות או לאולמות תצוגה כדי להרגיש ביד את החומר לפני שבוחרים בו – לעתים מגע הקור המתכתי של מדף אלומיניום עשוי להפריע לנו ולגרום לנו להירתע מלבחור בו.

אם אנחנו מארחים אנשים או לקוחות בחדר העבודה שלנו, כדאי שנשקיע מחשבה נוספת בעיצוב ריהוט משרדי מעבר לשיקולי הנוחיות שלנו. מה שאנחנו משדרים הוא במידה רבה מה שאנחנו, במיוחד בעידן המקוון שלנו שבו קצרה סבלנותם של האנשים ורושם ראשוני הופך לאמת שקשה לשנותה. בעולם העסקים בימינו, ריהוט משרדי הוא החלטה הרת גורל.

חברות מומלצות בתחום

פיטרו ריהוט משרדי

פיטרו: ריהוט משרדי יוקרתי

איקאה

איקאה: רהיטים מודולאריים

הרמן מילר

הרמן מילר: יוקרה ופונקציונאליות

חברות ומותגים נוספים:

  • פז רהיטים, קרית אונו
  • וקסמן ריהוט משרדי, בני בקר
  • אופיס לנד, תל אביב
  • שילובים, תל אביב
  • NewOffice, ראשון לציון