ארצות הברית היא יעד תיירותי מבוקש ביותר בעולם, עם למעלה מ-80 מיליון תיירים בשנה. המדינה מציעה מגוון רחב של הזדמנויות תיירותיות, החל מאתרים היסטוריים ומוזיאונים, דרך פארקים לאומיים ונופים טבעיים מרהיבים, ועד למרכזי תרבות ובידור מתקדמים.

בין האתרים התיירותיים המפורסמים ביותר בארצות הברית ניתן למנות את פסל החירות, מרכז הסחר העולמי, הבית הלבן, וושינגטון הבירה, גרנד קניון, מפלי הניאגרה, קליפורניה דרים ועוד.

ארצות הברית היא גם ביתם של מגוון רחב של תרבויות וקבוצות אתניות, מה שמעניק לה אווירה ייחודית ורבגונית. המדינה מציעה מגוון רחב של אפשרויות בילוי ופנאי, החל ממשחקים בליגות הספורט המקצועניות, דרך מופעי תיאטרון ומוזיקה, ועד למסעדות עם מגוון רחב של מטבחים בינלאומיים.

ההזדמנויות התיירותיות הרבות הקיימות בארצות הברית הופכות אותה ליעד אטרקטיבי עבור מטיילים מכל העולם כמו גם את הישראלים. כניסת ישראל לתוכנית הפטור מויזה (VWP), החל מחודש ספטמבר 2023 ארצות קרובה ונגישה מתמיד. במסגרת התוכנית, מחזיקי דרכון ביומטרי ישראלי יוכלו להיכנס לארצות הברית ללא צורך בוויזה, אלא רק באישור ESTA.

מערכת ESTA

מערכת ESTA היא מערכת אלקטרונית המאפשרת לנוסעים להיכנס לארה"ב לצורכי תיירות, עסקים או מעבר וזאת לפרק זמן של עד 90 יום. האישור מוגדר כ"אישור כניסה אלקטרוני" (Electronic System for Travel Authorization), והוא מהווה כלי יעיל של הממשל האמריקאי לבדוק את הרקע של הנוסעים המבקשים להיכנס למדינה. מערכת ESTA החלה לפעול בשנת 2012, והיא כוללת מידע על הנוסע, כגון שם, תאריך לידה, כתובת, מספר דרכון, מטרת הנסיעה, ועוד. הבקשה לאישור ESTA מוגשת באופן מקוון, והיא אורכת מספר דקות בלבד.

כיצד למלא טופס  ESTA לבד

ניתן למלא את טופס ESTA באופן עצמאי ומקוון דרך המערכת הרישמית של משמר הגבולות וההגירה של ארצות (כפי שמפורט בהמשך), או להיעזר בשירותי סיוע של חברות פרטיות לצורך הוצאה ומילוי טופס ה ESTA. חברות אלו מציעות סיוע בתשלום, הכולל הדרכה במילוי הטופס, בדיקת הטופס על מנת למנוע טעויות, ושירותי תמיכה ושירות. לפני שתמלאו את הטופס אלה הפרטים להם תזדככו על כל אחד מהנרשמים.

 • שם מלא
 • תאריך לידה
 • מין
 • מדינה אזרחות
 • מספר דרכון
 • כתובת דואר אלקטרוני
 • מספר טלפון
 • מטרת הנסיעה
 • היסטוריית נסיעות
 • היסטוריה בריאותית
 • היסטוריה פלילית

חשוב למלא את הטופס באופן מלא ומדויק. כל טעות או אי דיוק עלולים לגרום לדחייה של הבקשה. ישנם מספר סיבות אחרות בגינן אישור ESTA יסורב. אם סורבתם לבקשה תצטרכו להגיש בדרך המסורתית ויזה.

כדי למלא טופס ESTA, יש לעקוב אחר השלבים הבאים:

 1. היכנסו לאתר הרשמי של CBP.
 2. לחצו על "Apply for ESTA". לאחר מכן זה יעביר אתכם לדף הבקשה לאישור ESTA.
 3. מלאו את הטופס באופן מלא ומדויק.
 4. סמנו את התיבה "I have read and understood the Privacy Notice". זה מאשר שאתם מסכימים לתנאי הפרטיות של CBP.
 5. לחצו על "Submit".

התשלום עבור בקשה לאישור ESTA הוא 21 דולר אמריקאי. ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי או PayPal.

התוצאות

התוצאות של הבקשה לאישור ESTA יישלחו אליכם בדואר אלקטרוני תוך מספר דקות. אם הבקשה שלכם אושרה, תקבלו אישור ESTA. האישור תקף למשך שנתיים ממועד האישור, או עד לתאריך תפוגת הדרכון הביומטרי, המוקדם מבין השניים.