לא מעט בתי עסק בתחומים שונים, נדרשים להשתמש במקררים תעשייתיים. ישנם בתי עסק רבים, שאף נדרשים להשתמש ביותר ממקרר תעשייתי אחד, זאת על מנת לאכלס פריטים שונים בצורה אופטימלית על פי תנאי המקום ועל פי הצרכים שלו.

נהוג לחשוב שרק מסעדות, בתי קפה, רשתות שיווק, מעדניות ומקומות אחרים שמשווקים מוצרי מזון צריכים לרכוש מקררים תעשייתיים לעסק (מסוג אחד או יותר). אך זה לא מדויק, שכן גם חברות ובתי עסק מתחומים אחרים זקוקים למקררים אלו. למשל, חברות תרופות, מעבדות רפואיות, חברות שעובדות עם חומרים הזקוקים לקירור בטמפרטורות גבוהות ועוד.

כיצד רוכשים מקרר תעשייתי בצורה נכונה

עוד לפני שמגיעים לשאלה של המפרט הטכני או היבטים אחרים הקשורים לאופי השימוש במקרר לאורך זמן, כך או אחרת, יש שורה של נקודות שצריך לבחון בשביל להחליט איזה מקרר יכול להתאים לעסק. באופן טבעי, זה עניין סובייקטיבי על פי סוג העסק והתנאים שעומדים לרשותו.

ראשית, כשניגשים לרכוש מקררים תעשייתיים צריך לבחון מה תנאי השטח מאפשרים, כמה מקררים אפשר להכניס במקום ובאיזה סדר גודל. צריך גם לחשוב, כיצד רוצים לבצע את החלוקה בין הפריטים השונים. למשל, יש מקרים בהם אפשר יהיה לאחסן הכל במקרר אחד, לעומת זאת יהיו מקרים בהם יהיה צורך לאחסן את הפריטים במספר מקררים.

שנית, צריך לבחון את השאלה מה התקציב מאפשר. האם אפשר לרכוש מקרר אחד או מספר מקררים תעשייתיים, מאיזה סוג, עם אילו פונקציות, באיזה גודל ועוד. כאן צריך לזכור, ייתכן מאוד שישתלם יותר להשקיע במקרר איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן, מאשר לחסוך ולרכוש מקרר שעלול להתקלקל במהרה, מה שיוביל כמובן להוצאות נוספות בעתיד.

נקודות שיש לבחון כשרוכשים מקרר תעשייתי

כאשר ניגשים לרכוש מקררים תעשייתיים, יש מספר נקודות שחשוב לשים לב אליהן, בכל הקשור למפרט הטכני ולאופי השירות שאמורים לקבל עבורם.

נקודה ראשונה, יש להתייחס לשאלה איזו עוצמה יש למקרר, איזה כוח סוס יש למנוע, עד כמה הוא נחשב מקרר עוצמתי שניתן להשתמש בו בצורה סדירה ואיכותית. זה חשוב בפרט אם מעוניינים לאחסן בו חומרים ופריטים שצריכים מנוע חזק ועוצמתי.

נקודה שנייה, יש לבחון את הפונקציות שיש לו, בין אם זה לגבי אופציות קירור ובין אם זה לגבי היבטים אחרים. בשאלת הפונקציות, גם נתייחס לשאלה איך המקרר מתוכנן, כיצד ניתן לסדר את הפריטים השונים בתוכו, וכל מה שאנחנו צריכים בשביל שנוכל להשתמש בו בצורה סדירה ונוחה.

נקודה שלישית, קשורה לאופי השירות שנקבל על המקרר, החל משלב הרכישה וההובלה אל בית העסק וכלה בשירות במקרים של תקלות, החלפת רכיבים ועוד. יש לבחון איזו אחריות אנחנו מקבלים ולכמה זמן היא תקפה. חשוב שתהיה זו אחריות רשמית מהיבואן ולתקופת זמן ממושכת.