בין אם אתם צריכים לנקות ספת בד או לבצע ניקוי ספות עור, אנחנו ממליצים לקחת 2 דקות קריאה ולאמץ את הטיפים שריכזנו כאן עבורכם. ניקוי ספות בד, ניקוי ספות עור וכל מה שבין לבין, הנה כל המידע הכי חשוב בנושאים האלו.

הגעתם הביתה, הכול היה נראה כרגיל, חיממתם את ארוחת הצוהריים וגיליתם כתם ענק על הספה שלכם בסלון. מאחר שמדובר בספה שאתם כנראה אוהבים או בספה חדשה, אתם כעת רוצים לנקות את הספה מבלי לגרום לה לנזקים. ובכן, דבר ראשון שנמליץ לכם עליו הוא: סיוע של חברת ניקיון מקצועית. אמנם ניתן לרכוש חומרי ניקוי ייעודיים בטמבור השכונתי, אבל חברת ניקוי ספות תוכל לסייע לכם על הצד הכי מוצלח של העניין. החלטתם שאתם מנקים בכל זאת בעצמכם? מעולה, הנה הטיפים, נתחיל עם חומרי ניקוי ביתיים.

חומרי ניקוי ספות בתוצרת עצמית – כדאי או לא?

לדעתנו האישית, לא כדאי להשתמש בכל מיני מוצרי ניקוי שרקחתם בעצמכם במטבח הביתי. במיוחד אם התכשירים שרקחתם כוללים בתוכם גם אקונומיקה, שהיא יכולה לפגוע עמוקות בספות בד ובספות עור. אם אתם בכל זאת מתעקשים להשתמש בתכשירי ניקוי תוצרת בית (כמו סודה ולימון), עשו זאת בזהירות.

ההמלצה היא להשתמש ראשית בתכשיר הניקוי בגב הספה, רצוי בפינת הגב. אם אתם רואים שהכול בסדר והחומר לא גורם לדהיית או ירידת צבע, המשיכו הלאה בזהירות לשאר חלקי הספה. כמו כן, ניקוי ספות יעיל צריך לכלול את ההסרה של כתמים שומניים, מה שיצריך חומרי ניקוי ייעודיים לכתמי שומן.

לעבוד בזהירות עם מטלית לחה ולא בהכרח ספוגה במים

אם אתם מנסים להסיר כתמים מהספה באמצעות מטלית, בדרך כלל יהיה כדאי לוודא שהמטלית לא יותר מאשר לחה. במילים אחרות, מטליות ספוגות במים פחות יהיו יעילות. כשהמטלית ספוגה במים, המים האלו חודרים לתוך הספה יחד עם הלכלוך, מה שגורם העמקה של הכתם בספה שלכם.

כשם שאתם מספיגים בעדינות את המטלית במים, כך תספיגו אותה בזהירות בחומר הניקוי. חשוב להקפיד על יחסים נכונים של מים וחומר ניקוי, מה שיהיה כתוב על גב האריזה של חומרי הניקוי בד"כ. והטיפ האחרון שלנו קשור לאחד הכתמים הכי מורכבים להסרה, כתם העובש.

המלצת הסרת עובש מספות

אם אתם צריכים ניקוי ספות מכתמים של עובש, היכונו לאפשרות של מלחמה חוזרת ונשנית. מדוע? מכיוון שאם לא מסירים עובש כמו שצריך, הוא בדרך כלל חוזר לצמוח על הספה. בכדי להסיר עובש כמו שצריך, חשוב לעבוד עם תכשירי ניקוי חזקים וגם עם מכונות ניקוי.

אמנם לא משתלם לרכוש מכונת ניקוי במיוחד עבור ניקוי ספות חד פעמי מעובש, אבל כן תוכלו לקבל סיוע של חברות ניקוי ספות מקצועיות. אלו, עובדות עם מכונות ניקוי שיכולות להסיר גם את כתמי העובש הכי עקשנים שקיימים.