תוכן [ הסתר ]

השנה הזו החלטתם לארח בביתכם, לשם כך עליכם להתכונן בהתאם. בין הדברים הנדרשים לעשייה כמו הכנת התפריט, קניית המצרכים לאוכל שתגישו, הזמנת האורחים, ניקיון הבית והיד עוד נטויה במשימות אין סופיות תצטרכו גם לסדר את שולחן החג שלכם. לפניכם המדריך השלם לסידור השולחן שלכם כך שיהמם את כל האורחים עד החג בשנה הבאה.

התחילו מהבסיס

תחילה עליכם להחליט איזה סגנון של אירוח אתם רוצים: אלגנטי או כפרי? לאחר שהחלטתם בחרו מפה מתאימה. לסגנון האלגנטי בחרו במפה לבנה, לכפרי בחרו במפת פשתן בגוון חול או יוטה. כעת למפיות. אם יש לכם מפיות בד התאימו אותן לגוון המפה. בסגנון האלגנטי הוסיפו חבקים כסופים או זהובים. בסגנון הכפרי הניחו ענף של רוזמרין או קומץ שיבולים.

כלי ההגשה שלכם

לאחר שהנחתם את המפה והמפיות לפי הסגנון שבחרתם יש להניח את כלי ההגשה, הסכום והכוסות. בסגנון האלגנטי הניחו צלחות לבנות חלקות או כאלו המעוטרות בעידון רב למשל ציפוי זהב או כסף סביב שפת הצלחת או קישוט עדין בתוך הצלחת או טקסטורה מעניינת שיש לכלי עצמו. בסגנון הכפרי תוכלו לבחור בצלחות צבעוניות או כאלו המקושטות בפירות או פרחים.

הניחו צלחת אחת גדולה (למנה העיקרית) ומעליה צלחת קטנה יותר (למנה הראשונה או הסלטים). כעת הניחו את הסכום. לסגנון האלגנטי הניחו סכום בגוון כסוף או זהב. בסגנון הכפרי תוכלו להניח סכום אשר חלקו התחתון עשוי מעץ.

כעת הניחו כוסות. הקפידו לערוך את השולחן עם כוסות שתייה רגילות לצד כוסות יין. לסגנון האלגנטי השתמשו בכוסות שקופות בעלות צורה מעניינת. לסגנון הכפרי תוכלו להשתמש בכוסות בגוונים צבעוניים להשלמת המראה הססגוני של השולחן. למשל צלחות בגוון כחול כהה וכוסות יין בגוון טורקיז עדין. שימו לב שגם כאשר אתם בוחרים בגוונים צבעוניים יש לעשות זאת בטוב טעם כדי לא למצוא עצמכם עם שולחן מקושקש ורעשני.

עיצוב השולחן

כל שולחן חג צריך נגיעה של עיצוב אשר תקפיץ את המראה שלו למחוזות אחרים. בשולחן האלגנטי תוכלו לבחור במספר סגנונות: לשולחן ארוך תוכלו להניח במרכז סידור פרחים אובאלי (מאורך) בגוונים לבנים וירוקים. לחילופין תוכלו להחליט להניח כלי קריסטל עם מים ונרות צפים וליצור שורה של נרות מרצדים לאורך השולחן. סגנון נוסף הוא שילוב של מקבצי פרחים לצד נרות בפמוטים בגבהים שונים. תוכלו להשתמש בפמוטי זכוכית או פמוטים בגוון כסף/ זהב עם נרות לבנים.

לסגנון הכפרי תוכלו גם כן לבחור במספר סגנונות: לשולחן ארוך תוכלו לשלב סידורי פרחים עם פירות כמו ענבים, רימונים שחורים, לימונים, תפוחי עץ, תפוזים ועוד. לחילופין תוכלו לבחור לסדר אומות שיבולים בתוך ואזות גבוהות אשר יצרו מראה כפרי אך מאד מרשים עם כניסתם של האורחים לבית והגעתם אל שולחן החג שלכם. אפשרות נוספת היא לפזר כוסיות צבעוניות עם נרות צפים לצד כוסיות עם מקבצי זרים קטנים של פרחי בר בגוונים סגולים, צהובים, כתומים, לבנים, ורודים ועוד.