תוכן [ הסתר ]

יש לכם ספה העשויה מבד? ככל הנראה בשלב מסוים יגיע השלב שבו תצטרכו לנקות אותה ביסודיות. בין אם כי עומדים להגיע אורחים חשובים, ובין אם כי מתקרב חג מיוחד. כל סיבה שנראית לכם לנכון, היא סיבה מספיק טובה לנקות את הספה. אך לפני שאתם מתחילים לבצע ניקוי ספות בד, מוטב כי תדעו איך עושים את זה כמו שצריך. כך שלא תביאו את עצמכם למצב שבו תהרסו את הספה.

השתמשו בחומרי ניקוי המיועדים לבד

יש כל מיני תכשירים שונים המיועדים לניקוי ספות, ולכן חשוב מאוד שלא תעשו טעות. מוטב כי תבחרו חומר ניקוי אשר מתאים לניקוי ספות בד. אם תבצעו את הניקוי עם חומר שלא מתאים, אתם עלולים למצוא את עצמכם עושים נזק משמעותי. יש כאלה שמספרים כי הספה שלהם נהרסה בגלל שהם לא השתמשו בחומר הניקוי הנכון.

כדאי לנקות את הכתמים בהקדם

יש כתם שאתם יודעים שהוא נמצא על הספה זמן רב? קחו בחשבון כי יכול להיות שייקח לכם זמן להוריד אותו. ככל שתגיבו מהר יותר לכתמים, כך תגדילו את הסיכויים להוריד אותם. אם אתם תנסו להוריד כתם שנמצא על הספה מספר שבועות או חודשים זוהי עשויה להיות משימה קשה. אך תזכרו כי גם משימה קשה, בסוף ניתן יהיה להשלים אותה.

לפני שמתחילים לנקות שואבים את הספה

כמעט אף אחד לא שואב את הספה לפני שהוא מתחיל לנקות, וזוהי אחת מהטעויות המרכזיות. הבד סופג לתוכו לא מעט אבק, ועל ידי שאיבה מקצועית תוכלו להסיר את כל האבק שהצטבר. אפילו תוכלו להסיר לכלוך שאינכם רואים אותו, דבר שיקל עליכם בניקוי עצמו. אם לא תשאבו את האבק, אתם עלולים למצוא את עצמכם מסתבכים בניקוי עצמו. אל תדלגו על השלב הזה הוא עשוי להיות חשוב במיוחד.

אחרי השאיבה ניתן להתיז חומר ניקוי

את הניקוי של הספה מוטב שתתחילו מחלק פחות בולט, כך תוכלו לוודא כי חומרי הניקוי הם נכונים. לאחר מכן תוכלו לבצע ניקוי מקצועי של כל הספה בעזרת חומר הניקוי שאותו רכשתם. מוטב לבצע את הניקוי בהתאם להוראות היצרן, לרוב ההוראות הללו יהיו הכי מתאימות לחומר הניקוי. כמובן שאם יש לכם ספק, תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע.

השאירו את הספה בחוץ להתייבש

אם תזמינו חברה המספקת שירותי ניקוי ספות בד עד הבית, היא תשתמש בחומרים מתקדמים לייבוש הספה. מכיוון שאתם מנקים את הספה בעצמכם, מוטב כי תשאירו אותה בחוץ להתייבש. אל תשתמשו בספה במשך כמה שעות, כדי שחומרי הניקוי יעשו את העבודה שלהם. אם מישהו ישב על הספה תוך זמן קצר, כל העבודה הקשה עשויה לרדת לטמיון. אל תביאו את עצמכם למצב שבו תצטרכו לחזור על הניקוי פעם נוספת.