תיקון תריס חשמלי לבד - האם זה אפשרי?

ישראלים רבים מתקנים בעצמם תיקונים קלים בבית, רבים מהם מחזיקים כלי עבודה הן ידניים והן חשמליים ועל פי הצורך מבצעים מעת לעת כל מה שנדרש.

תיקונים מורכבים בבית

עם זאת יש כמה נושאים שלא כדאי שאנשים ללא ניסיון יבצעו. אחד המהותיים שבהם הוא כל מה שקשור לחשמל. רק חשמלאי מוסמך שלמד את אופן ההתנהלות עם מתקני חשמל ויודע לפעול תוך זהירות מקסימלית ובטיחות לו ולסובבים אותו, רק הוא מורשה לטפל בכך.

לכן אם יש תקלה בהפעלה של התריסים החשמליים, התריסים תקועים, המנוע לא עובד, כדאי לקרוא לאיש מקצוע שהוא גם חשמלאי כדי שיטפל בכך. לאור הניסיון הרב שלו בכך הוא בוחן בעת תיקון תריסים חשמליים את כל ההיבטים האפשריים, כדי לעלות על התקלה באופן ממוקד. מדובר באדם שעבר הכשרה ייעודית לטיפול בנושא תריסים חשמליים ובהשתלמויות הללו הוא למד כיצד לטפל בכל תקלה.

כל טיפול של אדם שהוא אינו מיומן לכך הוא לא מקצועי ועלול לגרום נזק רב. כשמדובר בתריסים חשמליים יש לדעת באופן מדויק כיצד לשחרר את התריסים התפוסים, כיצד לשלוף את המנוע שאינו מסתובב ועוד. איש מנוסה ואמין העוסק בתחום זה, יסייע ויבצע את התיקונים הנדרשים.

בשנים האחרונות כמעט בכל דירה חדשה או לאחר שיפוץ מתקינים תריסים חשמליים, מדובר במערך שהוא מאד מתוחכם וכאשר הוא מחובר למערכת הבית החכם, הדבר מסובך הרבה יותר. כבר קרו מקרים שבהם אנשים לא מנוסים טיפלו בתריסים החשמליים לכאורה ורק לאחר מכן התברר שהבעיה נותרה, או שהיא החמירה. לכן במקרים האלו עדיף לא לקחת סיכונים שיעלו בסופו של דבר ביוקר.

תיקון תריסים אחרים בבית

אך כאשר מדובר בתריסים מפלסטיק, אדם טכני יכול בהחלט לבצע תיקונים קטנים הנדרשים בתריסים בחדרים או בסלון. אם יש שלבים שהם שבורים או במצב פיזי לא טוב, יש אפשרות לשלוף את השלבים הישנים ולהתקין במקומם שלבים חדשים. מעבר לכך כדאי להחליף את השלות אשר מאפשרות פתיחה וסגירה חלקה של כל יחידת תריס וכך אפשר לפתוח ולסגור את השלבים על פי הצורך ולפי מזג האוויר.

במסגרת ההיערכות לחורף כדאי לבצע את הפעולות האלו כדי ליצור בית חמים ומוגן בימים החורפיים הסוערים שבהם הגשם והברד מכים על שלבי התריסים. בנוסף לכך כדאי לבצע אטימה באמצעות יחידות גומי שאוטמות את כל היקף התריסים לתוצאה מושלמת.