שיפוץ הבית - בעצמך או עם קבלן מורשה?

שיפוץ הבית זו משימה לא פשוטה אשר יכולה להפוך לחוויה מאוד מתגמלת, כל עוד עושים אותה נכון, בין אם תבחרו לבצע את השיפוץ בעצמכם, ובין אם לשכור לתפקיד קבלן מורשה, יש כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון.

חשוב שתהיה לכם תכנית

לפני כל תחילת פרויקט שיפוץ, חשוב שתהיה לכם תכנית ברורה. השלב הראשון הוא לקבוע מה יהיה היקף הפרויקט, כלומר אילו אזורים של הבית תרצו לשפץ. השלבים הבאים יהיו להגדיר תקציב ולהשיג את כל האישורים וההיתרים הנדרשים בהתאם. כאשר אתם עושים את השיפוץ בעצמכם אתם אלו שתצטרכו לדאוג לכל הדברים הנ"ל, לעומת זאת כאשר אתם עובדים עם קבלן מקצועי, הוא יעזור לכם ליצור תכנית מפורטת הכוללת את כל שלבי השיפוץ והעלויות הכרוכות.

מעוניינים לשפץ לבד? חשוב שתהיו כנים עם עצמכם

אם אתם מעוניינים לחסוך ולבצע את השיפוץ בעצמכם, חשוב שתהיו כנים עם עצמכם ומודעים למיומנויות וליכולות שלכם. ישנם פרויקטים שיכולים להיות פשוטים יותר, בעוד שאחרים דורשים ידע וציוד ייעודיים. לכן וודאו שיש לכם את כל הידע, הזמן והציוד הדרושים.

בוחרים לשפץ עם קבלן מורשה? שימו לב לדברים הבאים

במידה ואתם מחליטים שהשיפוץ גדול עליכם או שאין מספיק זמן פנוי שעומד לרשותכם כדי להיכנס לפרויקט DIY, תוכלו להעסיק קבלן. שימו לב שמדובר בקבלן מורשה שיש לו רישיון, ביטוחים וניסיון בסוג השיפוץ שתרצו לבצע.

שיפוץ בית: השלבים השונים

לא משנה אם תבחרו לבצע את השיפוץ לבד או עם קבלן, זכרו שכל עבודת שיפוץ כוללת את השלבים הבאים, ועליכם להיות ערוכים לכך:

  • הריסה - בהתאם להיקף הפרויקט. יתכן שיהיה עליכם לשבור קירות, ריצוף, מטבח או אלמנטים אחרים בבית.
  • שינויים במבנה הבית - יתכן שתידרשו לבצע שינויים כאלו ואחרים במבנה הבית כמו למשל עבודות מסגרות, התקנת קורות תמיכה וכדומה. 
  • מבנה ואינסטלציה - אם אתם מבצעים שינויים במערכות החשמל והאינסטלציה תצטרכו להזמין איש מקצוע ולוודא שהעבודה נעשית בהתאם לכל דרישות החוק והבטיחות. 
  • עבודות גמר - לאחר סיום השיפוץ יש לבצע עבודות הגמר, כמו צביעה, ריצוף, התקנת מתקנים וגימורים, במידה רבה של מקצועיות.

אז לבד או עם קבלן - מה עדיף?

כאשר אתם יודעים במה עבודת השיפוץ כרוכה, עליכם להיות כנים עם עצמכם ולשאול האם באמת תוכלו לבצע אותה בעצמכם. יכול להיות שיש לכם ניסיון בתחום הבניה והשיפוצים, אולם אם אתם מעוניינים לצאת להרפתקה, תמיד כדאי לקבל ליווי וייעוץ מקבלן מורשה, אשר ילווה את התהליך, ויוסיף לבית ערך אמיתי.

קבלן מורשה תמיד יהיה עדיף על בעלי בתים. אם אתם קבלנים שמעוניינים להירשם לפנקס הקבלנים, מוזמנים לפנות לחברת G.A.M גלאור!