ירק פורח - טיפים לבחירת צמחים למרפסות הפונות לצפון

כשזה מגיע לעיצוב הבית, כל היבט דורש התייחסות מדוקדקת, כולל החללים החיצוניים כמו מרפסת הבית. מרפסת מספקת מפלט מהנה מגבולות המגורים הביתי ומציעה הזדמנות לקרב את הטבע אל הבית. עם זאת, חשוב לבחור בצמחים המתאימים לתנאים הספציפיים של המרפסת שלכם, כמו הכיוון אליו היא פונה.

אין ספק שאנו משקיעים וחושבים רבות על סגנון המרפסת, איזה ריהוט יהיה בה, כיצד נחלק את האזורים שבה. אך אולי הדבר החשוב ביותר ביותר הוא הצמחיה שלה. במאמר זה, נחקור את הצמחים הטובים ביותר עבור מרפסות הפונות צפונה, שבהן אור השמש עשוי להיות מוגבל אך עם בחירה נכונה, המרפסת שלך עדיין יכולה לפרוח בצמחייה עבותה ובפריחה תוססת.

בבואנו לעצב גינה במרפסת הפונה צפונה אנו מתמודדים עם מחשבה על סוג צמחים אשר יתאימו לחשיפה מוגבלת לאור שמש ישיר. אולם עם בחירה נכונה של צמחים אפשר ליצור נווה מדבר ירוק המשגשג בתנאים אלו. בעת בחירת צמחים למרפסת הפונה צפונה, חשוב לשקול את הגורמים הבאים:

צמחים עמידים בצל: בחרו בצמחים שיכולים לשגשג בצל חלקי או בתנאי תאורה חלשים. שרכים, כגון שרכים של בוסטון או שרכים של Maidenhair, הם בחירה מצוינת כיוון שיש להם היכולת לשגשג בצל ולהוסיף נופך של אלגנטיות למרפסת שלך. חבצלות שלום הן אפשרות פופולרית נוספת, הידועה בעלווה השופעת והפריחה הלבנה והאלגנטית שלהן.

 

צמחי עלווה: הדגש צמחים בעלי עלווה תוססת ובעלת מרקם כדי ליצור עניין ויזואלי במרפסת שלך. צמחי הנחש, עם העלים האנכיים הבולטים שלהם, או פילודנדרונים, בעלי העלים המבריקים בצורת לב, הם גם גמישים ויכולים לסבול רמות אור נמוכות יותר.

 

גפנים מטפסים: נצלו את המרחב האנכי על ידי הצגת גפנים מטפסות שיכולות להוסיף תחושת גובה ושופע למרפסת שלכם. קיסוס אנגלי ופוטוס הם אפשרויות מצוינות שיכולות לסבול צל ולשגשג בסלים תלויים או מאומנים על סבכות.

 

פריחה צבעונית: בעוד שמרפסות הפונות צפונה עשויות לקבל פחות אור שמש ישיר, עדיין יש אפשרויות לפריחה צבעונית. אזליאות וקמליות הם שיחים פורחים חובבי גוונים שיכולים להוסיף כתם של צבעים מרהיבים למרפסת שלך לאורך כל השנה. Impatiens ו-Begonias הם גם צמחים חד-שנתיים עמידים לצל המספקים מגוון של פריחה צבעונית.

 

עשבי תיבול ומאכלים: אם אתם נהנים לגדל עשבי תיבול משלכם או ירקות קטנים, ישנם זנים שיכולים לשגשג בצל או חלקי צל. נענע, עירית ופטרוזיליה הם כמה דוגמאות לעשבי תיבול שיכולים לסבול רמות אור נמוכות יותר. עלים ירוקים כמו חסה ותרד אפשר לגדל בהצלחה גם במרפסת הפונה צפונה.

 

זכרו, למרות שהמרפסת שלכם הפונה צפונה עשויה שלא לקבל אור שמש ישיר, עדיין חשוב להקפיד על השקיה ותנאי קרקע נאותים לצמחים שתבחרו. עקוב אחר רמות הלחות והתאם את ההשקיה בהתאם, שכן פחות אור שמש פירושו אידוי איטי יותר. עם בחירת צמחים נכונה ומעט טיפול, המרפסת הפונה צפונה יכולה להפוך למפלט ירוק מלא ביופי ושלווה.