בחירת מכונות כביסה - כיצד לבחור מכונת כביסה?

תוכן [ הסתר ]

איך בוחרים מכונות כביסה? בקלות – לוחצים ממש כאן, ומגלים שגם לכם מחכה אי שם מכונת הכביסה המושלמת. אנחנו נעזור לכם למצוא אותה

בחירת מכשיר חשמלי היא אף פעם לא בחירה פשוטה, כל שכן כשמדובר ברכישה של מכונות כביסה. שוק מכונות הכביסה הוא שוק רווי ביצרנים ובדגמים שונים, ועל כן הבחירה לעיתים עשויה להיות מבלבלת, ולא תמיד ברור כיצד ניתן להתאים את המכונה לצרכי דיירי הבית. כיצד בכל זאת ניתן להקל על תהליך הרכישה?

בחירת מכונות כביסה כרוכה בהכנות מקדימות

מכונת כביסה פתח קדמי

מכונת כביסה פתח קדמי

כשאתם בוחרים את המיקום בבית שבו תרצו להציב את מכונת הכביסה, צריך לקחת בחשבון שמכונה מסוג זה מייצרת רעש רב בעת עבודתה, ולכן מומלץ למקם אותה רחוק ככל הניתן מאזורי חדרי השינה, הסלון וחדר העבודה, במידה וקיים. את מכונת הכביסה מקובל להציב בפינה מרוחקת בבית, לרוב במרפסת שירות, שם נזקי הרעש פחות מורגשים.

מכונת כביסה ההיא מכשיר לא קטן, ורצוי למדוד אם היא נכנסת במיקום שאתם מייעדים לה.החטאה של כמה סנטימטרים במדידת המקום המיועד עלולה להיות קריטית, ולכן חשוב לדייק במדידת האזור. מכונות כביסה מגיעות לרוב בגודל סטנדרטי, אך הדבר אינו נכון לגבי לכל הדגמים, ולכן מומלץ לוודא שהמקום שייעדתם להצבת המכונה אכן גדול דיו כדי להכיל את המכונה שבחרתם, בין אם גודלה ממוצע ובין אם לא.

בחירת מכונות כביסה היא עניין של נוחות

כשאתם באים לבחור מכונת כביסה פתח עליון או פתח קדמי הוא אחד הפרמטרים שתצטרכו להחליט לגביהם. אין נכון או לא נכון בבחירה בכל אחד מסוגי המכונות הללו, אלא מדובר בעניין של העדפה אישית ונוחות. מוטב לבחור במכונה בעלת הפתח שיהיה הנוח ביותר לעבודה, ובעניין זה משפיע פעמים רבות לא אחר מאשר המיקום והמדידות שכבר ערכתם.

מכונות כביסה איכותיות צורכות מעט אנרגיה

מכונות כביסה צורכות במהלך פעולתן כמות כזו או אחרת של מים ואנרגיה. מתוך מודעות לענייני איכות הסביבה וגם לענייני איכות ההוצאות שלכם, מומלץ לוודא כמה מים וחשמל צורכת המכונה בכל הפעלה, ולהעדיף לבחור את זו שצורכת כמה שפחות. זכרו כי מכונת כביסה 'זללנית' במים ובחשמל לא בהכרח תעבוד טוב יותר, לרוב ההיפך הוא הנכון.

בחירת הנפח של מכונות כביסה

כל מכונת כביסה מאופיינת בנפח מסוים של כבסים שהיא מסוגלת להכיל בכל הפעלה. משפחה מרובת ילדים למשל, שבה תחלופת הבגדים היא גבוהה, תצטרך מכונת כביסה בעלת נפח גדול ככל הניתן וזאת כדי לחסוך במספר ההפעלות. משפחה בעלת כמות קטנה יותר של נפשות עשויה להסתפק במכונת כביסה בסיסית יותר בעלת נפח נמוך. במידה ואתם צריכים לבצע מספר כביסות בשבוע, מומלץ שתשקלו גם רכישת מייבש כביסה.

מכונות כביסה איכותיות, מנגנון הפעלה פשוט

לכל מכונת כביסה יש מנגנון הפעלה ייחודי לה. מכונות כביסה איכותיות מאופיינות בהנדסת אנוש מיטבית ובמנגנון הפעלה קל ופשוט לתפעול. במידה ונתקלתם במכונת כביסה עם מנגנון הפעלה מורכב ומרובה כפתורים, מומלץ שתימנעו מרכישתה, שכן הפעלת המכונה צריכה לגזול מכם רק מספר רגעים.

במעמד רכישת המכונה, בקשו מנציג השירות שיעבור איתכם בזריזות על שלבי התפעול של המכונה ובדקו האם מדובר במנגנון נוח שתוכלו לתפעל בקלות כבר מהפעמים הראשונות. במידה ואתם רואים שהפעלת המכונה כרוכה בפעולות ארוכות, בקשו שנציג השירות יתאים עבורכם מכונה פשוטה יותר. כדאי שכל דיירי הבית ידעו להפעיל את המכונה, ולכן מוטב להעדיף מכונות כביסה ידידותיות למשתמש.

מקורות נוספים