פרגולות או סוככים - מה הבחירה המתאימה עבורך?

תוכן [ הסתר ]

כמעט כל אחד שיש לו מרפסת גדולה או חצר, אם זה בבית פרטי או בבניין מגורים, התלבט בין האופציות של פרגולות או סוככים. מה בעצם יותר מתאים, מה בעצם ההבדל בין פרגולות לבין סוככים והאם ישנה בחירה אחת שהיא נכונה. כדי לענות על השאלה העקרונית מה יותר כדאי – פרגולות או סוככים, צריכים קודם כל לבדוק את גודל השטח העומד לרשותנו ורק אחר כך להחליט מה כדאי יותר.

לפי השטח העומד לרשותנו נוכל לדעת מה עדיף, פרגולות או סוככים. פרגולות תופסות שטח גדול יותר וחלקן קבועות שלא ניתן להזיז אותן לאחר מכן. סוככים לעומת זו, הם קטנים יותר ומאפשרים גמישות יחסית רבה יותר, בהקשר של מיקום והזזה. בכל מקרה אם זה פרגולות או סוככים, חשוב לזכור שאם נרצה לבצע שינוי בחצר או במרפסת, נצטרך כבר לקחת בחשבון את הנושא של פרגולות או סוככים.

עלות אל מול תועלת

כמובן, השיקול השני שצריך לקחת בחשבון הוא השיקול הכלכלי. שיקול זה משלב בתוכו את העלות מהמוצר אל מול התועלת שנפיק ממנו באופן מיידי ובטווח הארוך. במקרה זה, הכף נוטה באופן חד משמעי לטובתם של סוככים. הם קלים יותר להקמה, להתקנה, הגמישות השימושית בהם גדולה יותר והכי חשוב, הם תופסים פחות מקום מאשר פרגולות.

פרגולות לעומת זאת, נכון שהינם יקרים יותר, לחלקם אף הרשויות דורשות להוציא רישיון התקנה והם אף לעיתים מחשיכים חדרים הסמוכים אליהם. אך מצד שני המחיר היחסית גבוה שלהם אל מול סוככים, משתלם לטווח הארוך הרבה יותר. לכן חשוב לעשות את החשבון הכלכלי עוד בטרם יוצאים לקניות, כך אפשר לחסוך זמן בהתלבטות בזמן הקנייה.

היבט תקופתי אל מול היבט ארוך טווח

השיקול הבא כשמנסים להחליט בין פרגולות לבין סוככים הוא ההיבט של הזמן. לא מדובר פה בעונות השנה, אלא בעמידות המוצרים לאורך השנים בו נעשה בהם שימוש. במקרה זה אין ספק, פרגולות עמידות וחזקות יותר לאורך השנים. כך שאם אתם יודעים שאתם רוצים מוצר שיחזיק מעמד לאורך שנים, לאורך כל עונות השנה ויישרת בצורה הטובה את כל המשפחה, פרגולות זה המוצר בשבילכם.

במקרה של סוככים, אמינותם אינה מוטלת בספק, זהו מוצר אמין ואיכותי. אך, למרות זאת יכולת העמידות שלו לאורך השנים היא חלשה יותר לעומת פרגולות. מצד שני, סוככים הינם מוצר המתאים בצורה מושלמת לשימוש עונתי לא רק בקיץ. כיום, ישנם סוככים המספקים הגנה מעולה גם כשיורד גשם. העיצוב שלהם אומנם כרגע טיפה לוקה בחסר, אך יעילותם היא מקסימאלית.

פרקטיות מעשית אל מול פרקטיות עיצובית

פרגולות מתחלקות לשני סוגים עיקריים, פרגולות עץ ופרגולות אלומיניום. כל אחד מהסוגים מציע עיצוב אחר, כך שזהו שיקול נוסף, כשמנסים להחליט בין פרגולות לבין סוככים. אם בחרתם ללכת על פרגולות, תוודאו שאתם בוחרים בסוג שמשתלב בצורה עיצובית נכונה, יחד עם העיצוב הכולל של הבית.

סוככים מציעים גמישות עיצובית גדולה יותר. בנוסף, בתחום של סוככים ישנו מגוון רחב יותר של דגמים, סוגים ועיצובים. כמעט בכולם ישנם דגמים בעלי שליטה ידנית ודגמים משוכללים יותר, המאפשרים שליטה אוטומטית באמצעות שלט. העיצובים הרבים והצבעוניות הרבה מבטיחה לך אפשרות בחירה גדולה יותר, המבטיחה מציאת המוצר שמתאים לך בצורה מושלמת.