מערכת כרומגן דיגיטל - המקלחת מחכה לך

ישראל היא מעצמה בתחום הפיתוח של פתרונות לניצול יעיל וחכם של משאבי הטבע. כיום, המוטיבציה לייעול ניצול משאבי הטבע אינה נובעת רק מההכרה בחשיבותה של אנרגיה ירוקה ובהיותם של משאבי הטבע מוגבלים, אלא גם מההבנה כי ייעול מאפשר חסכון של כסף וגם העלאת רמת החיים כבר ברמת משק בית הבודד.

תוכן [ הסתר ]

המערכת הסולארית החכמה עם הצג הדיגיטלי מהווה את הצעד הבא של שילוב טכנולוגיה חכמה וירוקה, חדשנות ישראלית ומענה על צורך קיים בתחום חימום המים הביתי. עבור אלו שכבר התקינו את המערכת ברור כי המדובר הוא בבשורה של ממש בניהול משק הבית.

שיפור מפתיע ברמת החיים

כרומגן דיגיטל- מערכת חדשנית ויחידה מסוגה בעולם, מבית כרומגן.

הצורך המובהק עליו נותנת המערכת מענה טמון במימד השליטה. כיום, על פי רוב, אין התאמה בין צרכי דיירי הבית וכמות המים החמים. מקרים בהם ניצול כל המים החמים קדם לסיום המקלחת או חימום מופרז של המים תוך תשלום מחיר יקר בחשמל הם השכיחים ביותר.

אין זה מפתיע שכן מידת השליטה שיש לרובנו על חימום המים מתבססת לרוב על בסיס ניחוש, ניסוי וטעייה, מזל ושילובים שונים של השלושה. על אף שבישראל, מדינה חמה, רובם המכריע של דודי המים הם דודי שמש, הרי שעל מנת להבטיח מקלחת חמה עלינו לעיתים להשלים את פעולתם גם באמצעות חימום חשמלי.

השימוש בגוף חימום חשמלי מתבצע אמנם בעיקר בחורף, אך ככל שמספר הנפשות בבית עולה כך צפויה לעלות הדרישה למים חמים במשך כל ימות השנה. יש לזכור שמים חמים משמשים לא רק למקלחת אלא גם לכביסה ורחיצת כלים.

המערכת הסולארית החכמה לחימום הבית – כרומגן דיגיטל -נותנת מענה לכל אלה. לא עוד חימום המים באמצעות לחיצה על כפתור הפעלת הדוד ובדיקה במגע את מידת חומם של המים, אלא צג דיגיטלי המעביר את הנתונים הדרושים בבהירות.

תכנון מים חכם

דרך הצג ניתן לדעת מהו מספר המקלחות הזמין בכל עת, תוך התחשבות גם בשימושים האחרים למים, על בסיס ההרגלים והצרכים של כל משק בית בנפרד. זאת באמצעות מערכת חיישנים המותקנת בדוד בשילוב עם הקריטריונים הנקבעים עבורה על ידי המשתמש.

עם קבלת המערכת, ניתן להגדיר עבורה את משך הזמן של מקלחת ממוצעת. המחשב שבמערכת יודע גם להתחשב בקצב חימום המים תוך כדי השימוש בהם על מנת לתת אומדן מדויק ככל הניתן.

המערכת יודעת להעריך את קצב החימום המתבצע על ידי דוד השמש, ולהשתמש בכמות החשמל המדויקת הנדרשת להשלמת חימום המים בהתאם לצרכיי הדיירים. החיסכון בחשמל הנו משמעותי שכן פעולת הדוד היא אחת מהפונקציות המשמעותיות בחשבון החשמל של כולנו.

במקרה של תקלה, המערכת תדע להתריע על סוג התקלה.

מערכת כרומגן דיגיטל כוללת דוד שמש מותאם , קולט, מערכת בקרה ואת הצג הדיגיטלי.

ככלל, כל דוד שמש רגיל יכול להיות מוחלף ע"י מערכת שלמה של כרמגן דיגיטל .