תוכן [ הסתר ]

אין ספק - מקלחונים הם המצאה גאונית ונפלאה, כך לפחות אני חושב. חדר האמבטיה עבורי הוא לא רק מקום שנועד כדי לעשות מקלחת - הוא חלק חשוב ועיקרי בעיצוב הבית שלי. התקנת מקלחון בחדר האמבטיה היא הדרך להירגע תחת זרם של מים חמים ומלטפים שהופך את המקלחת לחוויה נעימה ומפנקת.

מהם היתרונות של התקנת מקלחונים בחדר האמבטיה?

התקנת מקלחון בחדר האמבטיה מבטיחה יתרונות רבים, שהופכים כל מקלחת שאני עושה לחוויה מענגת:

  • בזמן המקלחת החום כלוא על ידי קירות הזכוכית ונשמר בתוך חלל המקלחון מה שהופך אותו למקום חמים ונעים
  • המקלחון מאפשר להתענג מתחת למים ומונע אפשרות של התזת מים בכל חדר האמבטיה
  • השינוי שעושה תוספת של מקלחון לחדר האמבטיה הוא פשוט מדהים – בעזרת פריט אחד בלבד, אפשר לשנות לחלוטין את העיצוב

אילו סוגי מקלחונים קיימים?

כשביקרתי בחנות לחדרי אמבטיה גיליתי שקיימים היום סוגים רבים של מקלחונים - עשרות ואולי אף מאות מהם. ארבעה מתוכם נחשבים לפופולאריים ולאיכותיים מבין כולם:

סוגי מקלחונים

סוגי מקלחונים

מקלחון מעוגל – התקנת מקלחון מעוגל מתאימה לפינת חדר האמבטיה. אלו יהיו בעלי מראה יוקרתי שניתן להשיג בדגמים רבים. ההבדל ביניהם הוא בדלת הכניסה, שיכולה להיות מעוגלת או ישרה.

מקלחון פינתי – נחשב לדגם הפופולארי והנפוץ ביותר מבין כל המקלחונים הנמכרים בישראל. גם המקלחונים הללו מתאימים להתקנה בפינת חדר האמבטיה ומגיעים בשורה ארוכה של דגמים שיהיו שונים בצורתן של הדלתות.

מקלחון קטום – מתאים לחדרי אמבטיה קטנים במיוחד. גם הוא מעוגל ופינתי ומורכב בפינת חדר האמבטיה, אך ייחודו הוא בכך שהוא תופס שטח קטן יותר מכל מקלחון אחר.

מקלחון חזיתי – בניגוד לשאר המקלחונים המותקנים בפינת חדר האמבטיה, מקלחונים חזיתיים מותקנים בין שני קירות. גם המקלחונים הללו מגיעים במגוון רחב של דגמים, השונים זה מזה בעיקר בגודלו של המקלחון.

התקנת מקלחון בטוחה

הדבר החשוב ביותר שהבנתי הוא שלאחר בחירת המקלחון לפי טעמי, מומלץ לוודא שההתקנה תעשה רק על ידי מתקין מורשה מטעם החברה היצרנית או החברה המשווקת. הדבר מבטיח התקנת מקלחון מקצועית – כך אני יכול להיות בטוח שהמקלחון אטום ויציב בצורה מוחלטת.

כיצד נעשית התקנת המקלחון?

התקנת מקלחון נעשית על גבי אגנית או ישירות על הרצפה. בשני המקרים חייבת להיות עבודת הכנה של השטח. במקרה של התקנה ישירה, כמו זו שבוצעה אצלי בבית, יש לדאוג לשיפועי ריצוף נכונים שיאפשרו ניקוז טוב של המים. כדאי להקפיד גם על קיבוע איכותי של פרופיל האטימה התחתון.

בהתקנת האגנית למקלחון, חייבים לפלס ולבטן את השטח כדי ליצור עגינה טובה ויציבה לאגנית. אפשרות נוספת היא ליצור הגבהה של פני השטח ולהתקין את האגנית עליה. את הקיבוע של המקלחון יש לעשות רק על ידי ברגים העשויים נירוסטה.

מקלחונים מפרספקס ומזכוכית מחוסמת

דלתות המקלחון עשויות לרוב מזכוכית מחוסמת או מפרספקס. עובי הזכוכית צריך להיות שישה מילימטרים, אך אם דלת הזכוכית קבועה בתוך מסגרת, אפשר להסתפק בעובי זכוכית של ארבעה מילימטרים בלבד. את הזכוכית ניתן להזמין במספר דרכים: זכוכית צרובה, חלבית, מוטבעת וזכוכית בהתזת חול.

התקנת מקלחון ונוחות השימוש

אופן התקנת המקלחון הוא שיקבע בסופו של דבר את מידת ההנאה שלכם ממנו. חשוב להקפיד שהכניסה למקלחון תהיה רחבה דיה שיהיה מרווח כדי לאפשר תנועה חופשית. לפני הקנייה כדאי להתייעץ באיש מקצוע (כך אני עשיתי ולא התחרטתי לרגע) - שיוכל להמליץ בפניכם על התקנת מקלחון שיתאים בדיוק לחדר האמבטיה שלכם.