בחירת מייבש כביסה - כיצד לבחור מייבשי כביסה?

תוכן [ הסתר ]

אם החלטתם להקל לעצמכם את החיים ואת שגרת הכביסות המייגעת ולקנות מייבש כביסה, יש כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון, כדי לעשות את הקניה הטובה ביותר

כביסה היא אחת הפעולות היום יומיות שאנו עושים. בימי הקיץ, ניתן לתלות את הכביסה בחוץ ולתת לקרני השמש לייבש אותה, אך בימי החורף הגשומים והקרים, לוקח לבגדים זמן רב להתייבש בחוץ. מייבש כביסה בא להקל ולקצר את תהליך הייבוש. תוך שעה תקבלו כביסה יבשה עם ריח נעים. כעת נשאר לכם רק לקפל את הבגדים ולהכניס אל הארון.

בעבר מייבשי כביסה נחשבו למותרות ולפינוק. המחירים, בהתאם, היו מאוד יקרים ולא כל משפחה יכלה להרשות לעצמה לרכוש מייבש כביסה. כיום מחירם של המייבשים ירד ומתחיל מ- 1000 שקלים, מה שהופך אותם לנגישים כמעט לכל משפחה. אין ספק כי קנייה זו תקל על שגרת יומכם ותחסוך לכם זמן רב בהתעסקות עם נושא הכביסה.

תכולת מייבש הכביסה

כמו מכונות כביסה גם למייבשי כביסה שונים יש קיבולת שונה. רוב המייבשים יכולים להכיל בתוכם בין שלושה לשבעה קילוגרמים. כדאי להתאים את תכולת המייבש לתכולת מכונת הכביסה על מנת לחסוך במספר ההפעלות של המייבש. משפחה בעלת מספר נפשות תזדקק למייבש בעל תכולה של שבעה קילוגרמים, בעוד לזוג צעיר תספיק קיבולת של ארבעה קילוגרמים בלבד.

עוצמת מייבש הכביסה

העוצמה של מייבש כביסה, מעידה על כוח העבודה שלו. טווח העוצמה של מייבשי כביסה נע לרוב בין 2400 – 2800 ואט, כאשר עוצמה גבוהה של מייבש תקצר את זמן הייבוש שלו. כיוון שמייבשי כביסה צורכים הרבה אנרגיה, כדאי לשים לב לאיכות הסחיטה של מכונת הכביסה שלכם, אחרת המייבש הכי עוצמתי ייאלץ להיאבק ארוכות עם הבגדים הרטובים.

איך למקם מייבש כביסה בבית

לפני שאתם הולכים לקנות מייבש כביסה, חשבו היכן אתם רוצים למקם את המייבש. מומלץ כמובן למקם את המייבש ליד מכונת כביסה בכדי לא לטייל בין חדרי הבית עם כביסה רטובה. כמו כן, כדאי למקם את המייבש במקום בעל גישה נוחה לתפעול קל. אם המייבש עומד על מכונת הכביסה, בחרו במייבש בעל פתח קדמי, היות ומייבש בעל פתח עליון יהיה כמעט בלתי אפשרי לגישה.

פרמטר חשוב נוסף הוא הרעש שמייבש הכביסה מייצר. מייבשים רועשים במיוחד מומלץ למקם רחוק מחדרי השינה של ההורים והילדים. נושא הרעש לפעמים לא מקבל את תשומת הלב המגיעה לו, והחשיבות מתגלה כבר עם השימוש הראשון. כדאי להשקיע עוד כמה שקלים ולקנות מייבש שקט וידידותי.

כל מייבש כביסה ושיטת הניקוז שלו

לכל מייבש כביסה יש צורך במערכת אשר תנקז את הלחות שמצטברת בו במהלך פעולת הייבוש. המייבש מסלק את הלחות מייבוש הכביסה הרטובה באמצעות אוויר חם. את האוויר צריך המייבש לפלוט החוצה, דרך צינור פליטה ועל כן חשוב כי בסמוך למייבש יהיה פתח יציאה אל מחוץ לבית.

שיטה נוספת, חדשה יחסית, משתמשת בקונדנסור - מעבה. בשיטה זו, הופך האוויר החם שנוצר כחלק מפעולת המייבש לנוזל, ואז כל מה שצריך הוא לחבר את מייבש הכביסה לפתח ניקוז סטנדרטי. פתרון זה הוא פעמים רבות הרבה יותר אסתטי.

אחריות מייבש הכביסה

לפני הקניה, אל תשכחו לבדוק כמה שנות אחריות אתם מקבלים. בררו מה כוללת האחריות, וודאו כי היא מקיפה את כל התקלות אשר עלולות לצוץ, ובדקו עם המוכר כמה מהר ניתן לקבל שירות במידה ויש תקלה. מייבש כביסה טוב הוא מכשיר אמין בדרך כלל, אך במקרה הצורך, אחריות ושירות תיקונים יכולים למנוע הרבה עוגמת נפש.

מקורות נוספים

מכונת כביסה: כיצד לבחור מכונת כביסה?